Отключить рекламу

Подпишитесь!


15.04.14
1675 14 Печатать

Учебные сборы и мобилизация: как показать в отчетности по ЕСВ

Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу газети «Інтерактивна бухгалтерія».

 

Навчальні збори та мобілізація: як показати у звітності по ЄСВ

 

(коментар до листа ПФУ від 11.04.2014 р. № 9846/05-10)

Суть питання. Із березня 2014 року працівників підприємств масово викликають на військові навчальні збори та призивають на військову службу в порядку мобілізації. Тому в бухгалтерів виникають запитання: чи потрібно відображати зазначені події в таблиці 5 Форми № Д4 та як оплату навчальних зборів показувати в таблиці 6 Форми № Д4?

Позиція ПФУ. Працівникам, викликаним на навчальні збори, перед від’їздом виплачуються: зар­плата за відпрацьований час до початку навчальних зборів та середній заробіток за перші півмісяця зборів (п. 8 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, затвердженої наказом Міністра оборони від 12.03.2007 р.№ 80). Проте спеціального коду типу нарахувань для відображення оплати навчальних зборів (збереження середнього заробітку) не передбачено.

ПФУ роз’яснило, як відображати оплату навчальних зборів у таблиці 6 Форми № Д4 залежно від того, на один місяць припадають такі виплати чи ні.

Так, якщо нарахована зарплата до початку навчальних зборів та середній заробіток за перші півмісяця зборів:

·         припадають на один місяць, то їх відображають одним рядком загальною сумою;

·         виходять за межі одного місяця, то «перехідна» сума середнього заробітку (сума оплати, що припадає на наступний місяць) відображається в окремому рядку в порядку, передбаченому для відпускних, але без зазначення коду типу нарахувань.

У разі ж коли працівника довелося відкликати із щорічної чи додаткової відпустки у зв’язку з навчальними зборами, то в таблиці 6 Форми № Д4 показують сторнування відпускних зі знаком «мінус».

До того ж ПФУ наголосив, що у разі виклику на навчальні збори та у зв’язку з мобілізацією на військову службу (з 01.04.2014 р.) трудові відносини не припиняються.

Коментар редакції. Коментований лист містить доволі актуальне роз’яснення, з якого випливає, що оплату за перші півмісяця навчальних зборів показують у звітності по ЄСВ сумарно разом із заробітною платою за відпрацьовані дні ― за умови, що вони охоплюють один календарний місяць. Але якщо перші півмісяця зборів частково переходять на наступний місяць, то перехідну суму слід відобразити в окремому рядку, указавши місяць, за який її нараховано.

 

Приклад 1

У березні 2014 року працівникові, якого викликали на навчальні збори із 17 березня на 2 місяці, нарахували зарплату за 9 р.дн. ― 1890 грн і середній заробіток за перші півмісяця зборів, на які припадає 11 р.дн. березня, ― 2410 грн.

Загальна сума нарахованої в березні 2014 року зарплати становить 4300 грн (1890 грн + 2410 грн), а сума утриманого ЄСВ 154,80 грн (4300 грн х 3,6%).

У цьому випадку в таблиці 6 Форми № Д4 оплату навчальних зборів відображають сумарно разом із зарплатою за відпрацьовані дні березня в одному рядку, зазначаючи:

·         у реквізиті 9 «Код категорії ЗО» ― «1»;

·         реквізит 10 «Код типу нарахувань» не заповнюється;

·         у реквізиті 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування» ― «032014»;

·         у реквізиті 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових /ЦП відносинах протягом звітного місяця» ― «31»;

·         у реквізитах 17 і 18 ― 4300 грн, у реквізиті 19 ― 154,80 грн.

Приклад 2

У березні 2014 року працівникові, якого викликали на навчальні збори з 24 березня на 2 місяці, нарахували зарплату за 14 р.дн. ― 2940 грн і середній заробіток за перші півмісяця зборів: за 6 р.дн. березня (з 24 по 31 число) ― 1308 грн і за 5 р.дн. квітня (з 1 по 7 число) ― 1090 грн.

Загальна сума нарахованої в березні 2014 року зарплати становить 3798 грн (2490 грн + 1308 грн), а сума утриманого ЄСВ ― 136,73 грн (3798 грн х 3,6%). За квітень нараховано 1090 грн і утримано ЄСВ ― 39,24 грн (1090 грн х 3,6%).

За таких обставин у таблиці 6 Форми № Д4 для відображення сум, нарахованих у березні 2014 року, відводять два рядки:

·         у першому зазначають зарплату за березень, включаючи середній заробіток за 6 р.дн., при цьому: реквізит 10 не заповнюють; у реквізиті 11 ― «032014»; у реквізиті 15 ― «31»; у реквізитах 17 і 18 ― 3798,00 грн, а в реквізиті 19 ― 136,73 грн;

·         у другому вказують середній заробіток за 6 р.дн. квітня: реквізит 10 не заповнюють; у реквізиті 11 ― «042014»; реквізит 15 не заповнюють; у реквізитах 17 і 18 ― 1090,00 грн, а в реквізиті 19 ― 39,24 грн.

Окрім того, ПФУ роз’яснив, що у випадку коли працівникові довелося перервати щорічну або додаткову відпустку у зв’язку з викликом на навчальні збори, сторнування відпускних проводиться в загальновстановленому порядку.

Слід також звернути увагу на те, що починаючи із 1 квітня 2014 року в разі призову військовозобов’язаних працівників на військову службу під час мобілізації трудові відносини не припиняються, і ця подія не відображається в таблиці 5 Форми № Д4. До зазначеної дати таких працівників звільняли на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП. Тому в графі 11 згаданої таблиці потрібно було вказувати дату припинення трудових відносин.

 

Світлана ЛІСТРОВА,

шеф-редактор
газети «Інтерактивна бухгалтерія»

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • к.
16.04.14 07:34

кто когда и в какой форме предприятию будет компенсировать затраты на оплату зп по средней отсутствующему сотруднику , если это мобилизация на 4 месяца. Какие документы по мимо повестки должны быть предоставлены предприятию по окончании службы. Как проверить сотрудник служит или находится дома,а мы платим.................

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Luliiy
16.04.14 08:35

Нам пришло письмо на фирменном бланке от Мин Обороны, о том, что наш сотрудник согласно Закона мобилизирован и мы обязаны сохранить на ним рабочее место и ЗП. Вопрос о средней ЗП. Получается мы платим только за первые пол месяца, а потом??

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • а.
16.04.14 09:08

если работник работал в нашем предприятии по совместительству мы обязаны ему платить средний заработок (призван на мобилизацию на 45 дней)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • к.
16.04.14 09:22

совместителю тоже платим, по копии повестки(аналогично как больничные)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ***
16.04.14 09:47

Оплачиваем несколько сотрудников призванных на военные сборы, оплачиваем первые 5 дней по больничным, собираем деньги с з-ты на армию, приходят проверяющие и рассказывают о своих планах по доначислению, пишут офигенные акты. мы судимся. А кто и когда будет работать?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ева
16.04.14 10:13

Ну вы даете! А страну кто защищать будет, если не мужики?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Людмила
16.04.14 11:21

Сгласно закона, если речь идет о сборах, то выплачеваеться средняя и сотрудника не увольняют. Кстати, выплаченая сумма на периоб сборов должна возмещаться (но не в начем государстве). Тогда они решилы вызывать на службу без указанискроков, и тогда в этом случае нужно увалить по ст.36п.3 и выплатить выходное пособие в расмере 2-х миним.зарплат, компенсац. за неисп. отспуск. и это все за счет предприятия (государство не возмещает). Що значит с 01.04.14 "не припиняються", где это написано????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Luliiy
16.04.14 13:24

Для Людмила Таку норму запроваджено з 01.01.2014 Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.2014 № 1169-VII.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Натали
16.04.14 14:53

Подскажите пожалуйста, а как правильно рассчитать средний заработок в этом случае. Период брать два месяца? Согласно: Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. №100 (з наступними змінами та доповненнями)...Далее считать по календарным дням или рабочим? Большое спасибо тому, кто откликнется)))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • к.
16.04.14 15:48

дальше считать согласно графика работ. Вы оплачиваете те дни в которые сотрудник должен был бы работать.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Натали
17.04.14 15:15

Так период расчёта брать два месяца или пол года?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • велика
18.04.14 12:46

Для Натали : два месяца

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Натали
18.04.14 13:04

Спасибо всем, я так и предполагала, но была не уверена)))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина Б
08.07.14 16:35

Подскажите пожалуйста, если человек работал трудоустроен, но на зимний период стоял на бирже труда, принят на работу 15 марта 2014 года а 2 апреля его по повестке был мобилизован как правильно начислить средней заработок?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться