Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


14.05.17
2485 4 Печатать

Субсидія на газ і електроенергію, які використовуються для побутових потреб, залишається на рахунках субсидіантів, - Мінсоцполітики

Невикористана субсидія на газ і електроенергію, які використовуються для побутових потреб – газова колонка, плита, світло, -  залишається на рахунках субсидіантів. Зекономлені 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, які використовуються для опалення будинку, будуть виплачені енергоощадним сім’ям готівкою. Все, що перевищує вартість 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, яка йде на електроопалення, та невикористані субсидії на холодну і гарячу воду за підсумками опалювального сезону буде повернуто до Державного бюджету.

В Україні дуже багато родин, які використовують значно менше за виділені державою соціальні нормативи на таку сім’ю. В результаті за рік на рахунках таких субсидіантів накопичується чимала сума невикористаної допомоги. Якщо, скажімо, опалення має сезонність, і зекономлену в минулому місяці субсидію можна використати в наступному, більш холоднішому, то з водою все по-іншому. Фактичний обсяг використання води в середньому є стабільний кожного місяця.

Однак є дуже багато випадків, коли люди оформляють субсидію на гарячу воду, але фактично її не споживають, бо користуються бойлером або газовою колонкою. До прикладу, норматив на одну людину 1,6 куб. м. гарячої води в місяць. Якщо в сім’ї проживає троє осіб, за рік накопичується більше 3 000 гривень невикористаної допомоги.

Держава не може залишати на рахунках у монополістів виділені людям кошти на оплату комунальних платежів, якщо послугу людям фактично не надано. Тому якщо газ, тепло, електроенергію чи воду не використано споживачами в межах соціального нормативу, за підсумками опалювального періоду їх повертають до бюджету країни. Як кажуть в народі: «копійка гривню береже».

Через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідають реальному споживанню послуг, щороку на рахунках отримувачів субсидій утворюється значна сума невикористаних субсидій. Для прикладу: за минулий опалювальний період сума невикористаних субсидій становила понад 14 млрд гривень.

По материалам КМУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • просто так
14.05.17 07:15

Каждый день в обороте 14 млрд.грн.

Ответить
  • Шурик
14.05.17 10:39

По-Конституции недра собственность народа. Мы хозяева всего того что у нас крадут. Газ только один из многих, есть не менее важные - уголь, дерево, железо, янтарь, титан, песок,... Лихо воры откупаются лишь газом, притом даже не компенсируют грабёжь работающим. Получается истерия по газу специально создаётся, чтобы небыло заметно что правители крадут ещё и всё остальное. В Норвегии % от недр (по Европе основной газ норвежский) идёт в "Фонд будующих поколений", не на счёт в банк а укрепление здоровья народа, сейчас часть идёт на поддержку семейных врачей. Не удивительно когда маленькая Норвегия на олимпиадах кучу золота собирает.

Ответить
  • Галага
15.05.17 10:26

Воры(((((

Ответить
  • Лорик
15.05.17 17:03

В Україні дуже багато родин, які використовують значно менше за виділені державою соціальні нормативи на таку сім’ю ___Навіщо брехати? хто може вкластися в цю норму, твлько той, хто встановив у себе обладнання тисяч за 10-12.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям