Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


30.05.17
16850 35 Печатать

Внимание! Работает бесплатная консультационная линия!

Сергей Томашпольский,

главный редактор

журнала "Бухгалтер 911"

Добрый день! Да-да, каждый подписчик журнала «Бухгалтер 911» может абсолютно бесплатно получать индивидуальные консультации от наших экспертов по телефону!

Не важно, выписываете вы печатную или электронную версию.

Не имеет значения когда возник вопрос — мы отвечаем на них ежедневно с понедельника по пятницу с 10 и до 17 без перерыва.

Тема тоже не важна — мы знаем ответы на все вопросы по бухучету, налогообложению и юриспруденции.

Кстати, одна из тем 22 номера журнала «Бухгалтер 911» как раз навеяна «тревожными» вопросами нашим консультантам. Речь о статье «Командировки и «трудовая» доплата».
Возмутителем спокойствия стал комментарий одного из изданий (не наших ) к письму Минсоцполитики 13.02.2017 г. № 322/0/101-17/282 относительно «трудовой» доплаты в случае, если командировка оплачена исходя из среднего заработка.

К нам на консультационную линию стали массово звонить испуганные читатели с требованием успокоить их и «доказать обратное». Поскольку на практике они всегда поступали иначе, а прочитанные ими рекомендации явно противоречили логике.

Собственно «по итогу» мы и подготовили названную статью, в которой изложили свое видение ситуации.

Это лишь один пример. Ситуации, конечно же разные. Но мы в любом случае постараемся вам помочь.

И обсуждалка текущего 22 номера журнала «Бухгалтер 911» объявляется открытой!

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Зоя
30.05.17 00:50

Фу, как неэтично. Типа мы самые классные, а все остальные издания таке...

Ответить
  • Людмила
30.05.17 14:51

Зоя, если вы пишите на бухгалтер911, то пишите сами этично! или пишите у остальных

Ответить
  • Oleg7
30.05.17 09:12

Зоя, якщо є власна позиція, відмінна від чиєїсь думки, то це нормально її висловити.

Ответить
  • Ирина
30.05.17 08:06

Как всегда "Палочка выручалочка"! Спасибо Вам, что Вы с нами в любых ситуациях!

Ответить
  • Мирра
30.05.17 08:52

Благодарю!!!!!!

Ответить
  • Любопытная
30.05.17 09:07

Спасибо за то,что всегда спешите на помощь! Даёте качественные консультации и это бесплатно! В наше время-это очень важно! Главное не нужно ждать ответа-это как блиц: вопрос-ответ.Многие лета Вам!

Ответить
  • Виктория
30.05.17 09:50

Извините, можно узнать номер телефона гарячей линии. Почему-то не могу найти.

Ответить
  • Редакция
30.05.17 10:25

Телефоны:044-581-10-10, 057-750-10-10, 097-780-10-10066-870-10-10 Бесплатная консультационная линия работает только для действующих подписчиков журнала "Бухгалтер 911".

Ответить
  • Наталія
30.05.17 11:35

Добрий день!Питання по темі: Продаж б/в автомобіля фізособі: організаційні й облікові «знаки»Але при умові, що підприємство-прибутківець — неплатник ПДВ. При якій сумі операції у підприємства не виникатиме зобов'язання в обов'язковій реєстрації платником ПДВ. Протягом року дане підприємство ще безкоштовно передавало б/у техніку, а також нову техніку та меблі неприбутковій організації. Яка є гранична сума до досягнення якої не виникатиме зобов'язання в обов'язковій реєстрації платником ПДВ? дякую.

Ответить
  • Редакция
30.05.17 14:29

Наталія, Відповідно до п. 181 ПКУ особа підлягає обов’язковій реєстрації, якщо загальна сума операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн. гривень.Зауважимо, що 12 календарних місяців розраховуються так. Якщо вам, наприклад, треба визначити, чи не перевищено межу реєстрації за підсумками травня, то в розрахунок приймаються операції за період з квітня 2016 року по травень 2017 року.Продаж автомобіля — оподатковувана ПДВ операція. При цьому обcяг цієї операції визначаємо виходячи з договірної вартості, але не менше балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (п. 189.1 НКУ). Тобто приймаєте для розрахунку найбільшу з цих двох сум.Безкоштовні поставки, у тому числі неприбутковим організаціям, також є оподатковуваними операціями (п. 14.1.191 ПКУ), тобто теж враховується при визначенні граничного обсягу операції в 1 млн. гривень. Оскільки, судячи з усього, передавалися МНМА і передавалися вони безкоштовно (тобто іх договірна вартість дорівнює “0” грн.), обсяг операції розраховуємо виходячи з балансової (залишкової вартості об’єкту), що склалася станом на початку звітного періоду, в якому відбувалася операція з безоплатної передачі.

Ответить
  • Женя
30.05.17 11:44

Спасибо за консультации! подскажите сейчас юр.лицо платит НДФЛ за самозанятых(нотариус) или они уже сами за себя всё оплачивают(ну и военный)?

Ответить
  • Редакция
30.05.17 14:35

Женя, платить НДФЛ и ВС не нужно, если нотариус предоставил вам копию справки №4-ОПП (№34-ОПП), которая подтвердит, что он взят на налоговый учет как лицо, осуществляющее независимую профдеятельность.

Ответить
  • Женя
31.05.17 09:08

Редакция, ОГРОМНОЕ СПАСИБО!

Ответить
  • Марта
30.05.17 12:38

Подскажите ,пожалуйста, Р/К на налоговую накладную оформленную с ошибками, зарегистрирован в ЕР датой, которая превышает граничный срок регистрации данной НН право на налоговый кредит имеем в месяце регистрации Р/К или в месяце регистрации НН?

Ответить
  • Редакция
30.05.17 14:59

Марта, Если ошибка допущена в обязательном реквизите, то действительно показывать налоговый кредит безопаснее после регистрации «исправляющего» расчета корректировки. При этом действуют такие правила:-Если сам расчет корректировки зарегистрирован вовремя (отсчет ведется от даты его составления, а дата составления - дата обнаружения ошибки) – то налоговый кредит по налоговой накладной отражаем в месяце составления расчета корректировки;-Если расчет корректировки зарегистрирован с опозданием – то налоговый кредит отражаем в месяце регистрации расчета корректировки.

Ответить
  • марта
31.05.17 10:27

Редакция, большое спасибо за помощь

Ответить
  • Наталія
30.05.17 15:23

Дякую за відповідь! В продовження питання до статті Продаж б/в автомобіля фізособі: організаційні й облікові «знаки». Відповідно до статті 173.1 ПКУ:Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.Якщо підприємство не буде проводити експертну оцінку авто (що цілком законно на сьогодні), а керуватиметься ціною продажу не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу з сайту http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA Чи буде це достатнім аргументом для податкової для обгрунтовування ціни продажу автомобіля?

Ответить
  • Редакция
30.05.17 15:59

Наталія, Да, этого будет вполне достаточно. Желательно также иметь распечатку с этого сайта для подтверждения того, что цена на конкретную дату была именно такой.

Ответить
  • Світлана
31.05.17 09:32

Доброго дня. Підприємство застосовує касовий метод згідно з п.187.10 ПК. У звітних періодах за липень-грудень 2015 року відображало податковий кредит на підставі НП, складених до 01.07.15 р. Для збільшення ліміту реєстрації на такі суми необхідно було заповнити таблицю 3 додатку 5 до декларації за січень 2016 року. Питання №1 - якщо з будь-яких причин, підприємство не відобразило такі суми в зазначеному періоді, а зробило це в травні 2016 року, подавши УР з уточнюючим додатком 5 до декларації за січень 2016 р, чи повинен ДФС поповнити ліміт? Таблиця 3 додатку 5 заповнена одноразово. Питання №2 - чи повинний поповнюватися ліміт щомісячно на суму ПДВ за ПН, складеними до 01.07.15, відображеними в таблиці 2 додатку 5? Дякую.

Ответить
  • тина-картина
31.05.17 11:32

Уважаемая редакция, прошу помочь. Купили хозтовары (ведра,швабры, моющие) для уборки помещения, которое арендуем. Неплательщики НДС. Как с расходами быть. Из прибыли ? Спасибо, если ответите...

Ответить
  • Людмила
31.05.17 11:46

Подскажите, пожалуйста, что делать в том случае, если договор о признании электронных документов ГНИ принят, но закрыт доступ для приема декларации по НДС? ГНИ хочет, чтобы предприятие снялось с учета плательщиков НДС, так как в настоящее время не работает. Есть небольшая сумма к возмещению (24 грн.)

Ответить
  • Наталя
31.05.17 12:58

Як розрахувати аліменти у травні 2017р?

Ответить
  • Нина
31.05.17 16:43

Зарегестрировано нове пыдприэмство. Внесено на потоний рахунок від фіз особи засновника :поповнення статутного капіталу в сумі 85000тис.грн.Підскажіть пожалуйста,чи виникає податок на прибуток. Спасибі.

Ответить
  • UA-Kyiv-Acc
01.06.17 10:39

Нина, ну и насмешили))))

Ответить
  • Лида
31.05.17 18:09

Нина, конечно нет

Ответить
  • Людмила
31.05.17 17:02

Нина, а Вы бухгалтер???

Ответить
  • Людмила
01.06.17 15:44

Добрый день. У нас на предприятии списывается дебиторская задолженность неплательщику НДС (население),налоговые обязательства начисляются по кассовому методу, нужно ли выписывать н/н при списании задолженности?

Ответить
  • Олена
05.03.18 18:29

Підкажіть, будь ласка. В мене така ситуація. Працівник пішов у чергову відпустку з 10.01.2018р. по 02.02.2018р. Розрахунковим періодом є — грудень 2017р. — січень 2017р., в якому підвищення посадового окладу не було. Підвіщення посадового окладу відбулось з 01.01.2018р. Тобто в місяці надання відпустки. Чи потрібно до суми відпускних застосовувати коригуючий коефіцієнт?

Ответить
  • Юлия
18.04.18 17:15

Підкажіть будь-ласка чи може на послугу бути оформлена видаткова накладна, а не акт? Дякую

Ответить
  • Людмила
10.08.18 17:13

Юлия, має бути акт

Ответить
  • Тетяна
05.05.20 13:35

Доброго дня.

Якщо подано звіт 1 ДФ і до настання терміну здачі звіту подано новий звітний 1 ДФ, в якому продубльовано дані, (потрібно було лише виправити код по одному працівнику, як виправити помилку.

Дякую.

Ответить
  • Наталія
15.05.20 13:26

Підкажіть будьласка, скільки днів відпустки надається людині,
 яка працює 0,5 ставки музичного керівника( основна) + 0,5 ставки вихователя

Ответить
  • Елена
30.04.21 14:46

Добрый день. Подскажите , фирма ТОВ на НДС , преекращает свою деятельность, на балансе есть  основные средства . Есть покупатель , тоже ТОВ, хочет купить . Как правильно продать. И какие налоги надо платить.

Ответить
  • Ольга
08.06.21 11:46

Добрий день, тільки відкрили ФОП в квітні 3 группа, спрощена система. Є кошти(невласні) від батьків на закупівлю товару в Китаї. В банку наполягають на проведення як власної виручки. Як потім провести цю суму для податкової, як показати походження суми грошей і не получити по шапці))).

Ответить
  • Наталья
29.12.21 18:09

Доброго вечора. Якщо людина відкрилася 22.12.2020 року і не здала жодного звіту лише сплачувала ЄСВ 1340 грн/міс за перші 2 кв.2021 року? Які наслідки? Чи можна подати нульові звіти і сплатити лише штраф за несвоєчасне подання? Чи під час карантину не нараховуються штрафні санкції?

Ответить