Отключить рекламу

Подпишитесь!


17.04.14
419 6 Печатать

Об уплате единого взноса во время прямой телефонной линии

   18 березня 2014 року Міністерством доходів і зборів України спільно із журналом «Заработная плата» проведено пряму телефонну лінію на тему «Сплата єдиного внеску». На запитання платників відповідала начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міністерства доходів і зборів України КЕПІНА Світлана Василівна.
   
   Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час телефонної лінії.
   
   1. Хто сплачує ЄСВ і ПДФО із сум заробітної плати, виплаченої підприємством працівникам, залученим на військові збори? Як будуть відшкодовуватися ці податки військкоматами? Чи будуть військкомати відшкодовувати ЄСВ, нарахований на зарплату?
   

   Відповідно до ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) базою нарахування ЄСВ є заробітна плата за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітні плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються Законом України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Їх склад деталізовано в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженій наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5 (далі — Інструкція № 5). Тому суми середньої заробітної плати, які виплачуються особам, призваним на військові збори, є базою нарахування ЄСВ (і об’єктом оподаткування ПДФО — прим. ред.). Відшкодування військкоматами утриманого та нарахованого підприємством ЄСВ не передбачено (і ПДФО також — прим. ред.).
   
   2. Чи треба нараховувати ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку, якщо таку компенсацію нараховано та сплачено після звільнення працівника?
   
   Ні, не потрібно. Згідно з частиною другою ст. 7 Закону про ЄСВ для осіб, які, зокрема, отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована. Зазначений порядок нарахування внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.
   
   Виплати, що відносяться до основної, додаткової заробітних плат, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, для нарахування ЄСВ визначаються Інструкцією № 5. До фонду додаткової заробітної плати належить оплата за невідпрацьований час, зокрема, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток (пп. 2.2.12 Інструкції № 5).
   
   Отже, суми грошових компенсацій за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки є платою за невідпрацьований час, тому зазначені суми компенсацій, які нараховуються та виплачуються роботодавцем звільненим особам, не є базою нарахування ЄВ.
   
   3. Як отримати компенсацію в розмірі 50 % внесків за створене нове робоче місце. Які документи потрібно подати для отримання компенсації та кому конкретно? У звітності показували кожен місяць, що є нові робочі місця й умови для отримання компенсації дотримуються. Працівників приймали не за направленням центрів зайнятості, а самостійно вели їх пошук. Що робити далі?
   
   Механізм компенсації роботодавцю 50 % ЄСВ визначає Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 13.03.2013 р. № 153. Щоб отримати таку компенсацію, роботодавець має подати органу ПФУ довідку визначеної форми. Орган ПФУ розгляне її і в установлені терміни винесе рішення про виплату компенсації. З усіма питаннями щодо отримання всіх видів компенсацій за створені нові робочі місця та працевлаштування соціально незахищених категорій працівників слід звертатися до органів ПФУ.
   
   
   4. Бібліотекою надані платіжні доручення на сплату ЄСВ до органу казначейства 17.01.2014 р., а оплачені ним — 21.01.2014 р. На бібліотеку орган доходів і зборів наклав штрафні санкції за несвоєчасну сплату ЄСВ. Чи правомірно накладені штрафні санкції?
   
   5. Я приватний підприємець — платник єдиного податку другої групи. У пп. 295.1 ПКУ визначено, що ЄСВ оплачується до 20 числа поточного місяця включно. Я сплачую кожен місяць 20 або 19 числа, залежно від вихідних днів. У податковій інспекції мені повідомили, що на мене наклали штрафні санкції за три місяці, оскільки кошти на сплату єдиного внеску зараховувалися 21 числа. До кого звертатись, щоб переглянули ці штрафи та пеню?
   

   Порядок нарахування, обчислення та сплати ЄСВ визначає Закон про ЄСВ, порядок адміністрування — Податковий кодекс України. Відповідно до п. 4.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 455, нараховані за календарний місяць суми ЄСВ сплачуються платниками не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких він нараховується.
   
   Якщо строки сплати ЄСВ порушені з вини банку, платнику слід оскаржити рішення органу доходів і зборів про накладення штрафних санкцій в адміністративному чи судовому порядку, надавши докази, які свідчать про порушення строків сплати коштів із вини фінансових установ (платіжні доручення з відмітками банку, виписки банку тощо).
   
   6. Самозайнята особа, яка провадить незалежну професійну діяльність на загальній системі оподаткування, під час остаточного розрахунку за 2013 р. отримала збиток, але в деяких місяцях цього року отримано доходи. Чи потрібно платити за 2013 р. ЄСВ (34,7 %)? Якщо потрібно, то як відобразити в Додатку 5 таблиці 3 звітності з ЄСВ?
   
   Пунктом 2 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ встановлено, що для платників, зазначених у п. 4 (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та п. 5 (особи, які забезпечують себе роботою самостійно) частини першої ст. 4 цього Закону, ЄСВ нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім’ї фізичних осіб — підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Тобто якщо згідно з річною податковою декларацією немає доходу (прибутку) звіт з ЄСВ теж «порожній», незалежно від того, що в окремих місяцях був дохід (прибуток).
   
   7. Я — фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування. Чи маю я сплачувати ЄСВ із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами?
   
   Ні, сплачувати ЄСВ у такому випадку не потрібно. Відповідно до абзацу сьомого п. 1 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ платниками ЄСВ є підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини й органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію на підставі законодавства, на користь осіб, зазначених у п. 9–14 цієї частини.

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Шило
18.04.14 09:56

по п.6-?????Сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Тобто якщо згідно з річною податковою декларацією немає доходу (прибутку) звіт з ЄСВ теж «порожній», незалежно від того, що в окремих місяцях був дохід (прибуток). Левой пишут-правой зачеркивают?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Шило
18.04.14 10:00

по п.2-???Отже, суми грошових компенсацій за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки є платою за невідпрацьований час, тому зазначені суми компенсацій, які нараховуються та виплачуються роботодавцем звільненим особам, не є базою нарахування ЄВ. Бред. Не начисляется потому, что уволенный работник уже не страхуется.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • УБУХА
18.04.14 16:11

Я в шоці про п.6 ...............

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Argent
20.04.14 01:14

Какие молодцы. Уж лучше песню спели - толку вдруг больше было бы. В 5 вопросе человек пишет ,что он ФОП на 2 гр. - При чем здесь в ответе до 20 числа следующего месяца. А как же,п 4.5. - из порядка, которым они якобы руководствуются? 2) платники сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. И в этом же порядке сказано по поводу последнего дня оплаты....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Апс
22.04.14 11:26

п.2 все правильно. Часть выплат, начисленная уволенным работникам, облагается ЕСВ (п.2 ст.7 Закона об ЕСВ). В частности, это выплаты, начисленные уволенным работникам за отработанное ими время (например, если после увольнения были начислены премии или какие-то дополнения по зарплате), а также средний заработок, начисленный по решению суда за вынужденный прогул. Не облагаются ЕСВ выплаты уволенным работникам, которые были начислены за неотработанное ими время (эти случаи перечислены в пп. 2.2.12 Инструкции № 5), например это компенсация за отпуск

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Рита
23.04.14 09:11

Для Шило "сплата не менше як з мін. з-ти "стосується спрощеної системи оподаткування, Загальна система, як і в п. 6 сплачує з отриманого доходу

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться