Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.09.17
5219 9 Печатать

Повернення готівки у разі застосування POST – терміналу здійснюється на розрахунковий рахунок покупця, відкритого у банку

Якщо оплата за товар (послуги) здійснювалась у безготівковій формі, то повернення коштів за не отриманий товар (не надану послугу) здійснюється у безготівковій формі через установу банку або у разі готівкової форми розрахунків чи застосування банківської платіжної картки – із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) з оформленням відповідного розрахункового документа, але у випадку використання банківської платіжної картки без видачі готівкових коштів, тобто на розрахунковий рахунок покупця, відкритого у банку.

Відповідно до п.1 та п.2 ст.3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»  (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосування платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи  РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно із ст.2 Закону розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (не надану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Пунктом 1.4 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22, передбачено, що безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Довідково: категорія 109.02 Бази знань "ЗІР".

По материалам ГУ ДФС у Волинській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юра Г.
13.09.17 05:14

В законодательстве Украины ОТСУТСТВУЕТ норма, которая запрещает производить возврат средств любым возможным способом, и не ставит зависимости способа возврата от способа оплаты. ЗІР - очередной идиотизм. До того, как фискальный чек зарегистрировал оплату, он аннулируется. Покупатель, получив фискальный чек, который не отражает достоверность операции вправе требовать возврат средств ЛЮБЫМ предусмотренным законом способом, в том числе и при оплате картой - наличными, или при оплате наличными - на расчетный счет.

Ответить
  • Владимир
13.09.17 10:22

Юра Г., Перечитайте внимательно определение расчетной операции:"а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця."Продажа по карте - возврат на карту.

Ответить
  • Юра Г.
13.09.17 12:45

Владимир, При всем уважении, назовите статью закона, которая подтверждает Ваши слова. Какое отношение ВОЗВРАТ ТОВАРА имеет к способу его оплаты при другой операции ПОКУПКА ТОВАРА. Где в законе Вы нашли невозможность возврата любым на выбор покупателя способов при оформлении операции " возврат товара" , и привязку способа платежа к другой операции " покупка товара". Вы не правы.

Ответить
  • Буржуй
13.09.17 07:12

Не один юрик или физик не будет Вам "наличить" деньги и даже подымать этот вопрос. Он не выгоден. Эквайринг мин. 1.5% а то и 2.5 -3. Плюс сьем налички от 1%.. Всегда выгоднее вернуть безнал. У юрика всегда найдут за что зацепить. Единственный кому более или менее все равно -ФОП единщик.

Ответить
  • Виталий
13.09.17 09:46

Это мнение фискалов. А что могут сказать юристы??????

Ответить
  • Юра Г.
13.09.17 13:07

Виталий, ВОТ ТЕКСТ ИЗ СТАТЬИ -Згідно із ст.2 Закону розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (не надану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця. ===== ТЕПЕРЬ ВОЗЬМИТЕ ЗА ОСНОВУ ДВЕ РАЗНЫХ ОПЕРАЦИИ 1- ПОКУПКА. 2- ВОЗВРАТ. ГДЕ СКАЗАНО, ЧТО СПОСОБ ПЛАТЕЖА ВЫБРАННЫЙ ПРИ ОПЕРАЦИИ 1 ПОКУПКА ПРИ СОВЕРШЕНИИ ДРУГОЙ ОПЕРАЦИИ - 2- ВОЗВРАТ ДОЛЖЕН БЫТЬ АНАЛОГИЧЕН СПОСОБУ ВЫБРАННОМУ ПРИ ОПЕРАЦИИ 1. И КАК БЫТЬ ЕСЛИ КУПИВ ТОВАР РАСЧИТАВШИСЬ ПЛАСТИКОМ И ЗАКРЫВ РАСЧЕТНЫЙ СЧЕТ Я НЕ ЗАХОЧУ ЧЕРЕЗ 7 ДНЕЙ ВЕРНУТЬ ТОВАР. КУДА ПРОДАВЕЦ ВЕРНЕТ МНЕ ДЕНЬГИ. СЧЕТА УЖЕ НЕТ А ВЕРНУТЬ ОБЯЗАН.

Ответить
  • Юра Г.
13.09.17 12:48

Виталий, прочитайте буковки в законе, они не связывают два разных правочина у единому способу платежа. Пользуйтесь первоисточником и будет Вам счастье.

Ответить
  • Буржуй
13.09.17 10:05

Виталий, закон о РРО и постановы НБУ настолько запутаны что врядли Вам кто то скажет что то удобноваримое. Тем более у нас куча консультантов теоретиков. А как к практике , так ни в одни ворота. Как говорил Глеб Жиглов когда живые дела разгребаешь то все по другому и быстрее

Ответить
  • Юра Г.
13.09.17 12:59

Да ещё для тех, кто считает что при оплате пластиком возврат исключительно на пластик. Сей час в Украине используется в том числе механизм оплаты пластиком через кор.счета когда плательщик у продавца не идентифицирован по счету, а возврат денег на кор.счет - это всё равно что никуда. Покупатель возвращенные таким способом деньги вряд ли получит воооооще.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям