Изменениями установлено, что предельный размер годового объема расчетных операций по продаже товаров (предоставлении услуг), при превышении которого применение регистраторов расчетных операций является обязательным, составляет 500 тыс. гривен на один субъект хозяйствования, и 250 тыс. гривен - на одно структурное (обособленное) подразделение (пункт продажи товаров или предоставления услуг.
Также установлено, что плательщики единого налога второй и третьей групп (физические лица - предприниматели) независимо от выбранного вида деятельности, объем дохода которых в течение календарного года превысил 1 млн. гривен, обязательно применяют регистраторы расчетных операций в соответствии с пунктом 296.10 статьи 296 Налогового кодекса Украины.
В перечень отдельных форм и условий проведения деятельности в сфере торговли, общественного питания и услуг, которым разрешено проводить расчетные операции без применения регистраторов расчетных операций с использованием расчетных книжек и книг учета расчетных операций, включены следующие позиции:
В то же время, торговля государственными лотерейными билетами из перечня исключена.
"предельный размер годового объема расчетных операций по продаже
товаров (предоставлении услуг), при превышении которого применение
регистраторов расчетных операций является обязательным, составляет 500
тыс. гривен на один субъект хозяйствования," почему 500 тыс.
snickers,нашла еще такое:
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 26.12.2017 р. № 3147/С/99-99-14-05-01-14/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Чи потрібно застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) фізичній особі - підприємцю платнику єдиного податку II групи (дохід більше 1,0 млн. грн. на рік) у разі видання програмного забезпечення дистанційним способом та проведення розрахунків у безготівковій формі?
Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України, Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).
Закон N 265 визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія цього Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу України (далі - Кодекс), не допускається.
Так, ст. 3 Закону N 265 встановлено обов’язок суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких
Ответить
Елена Зп,
Статтею 2 Закону N 265 визначено терміни:
розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) - оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця;
місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Разом з тим п. 12 ст. 9 Закону N 265 визначено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).
Водночас, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) між суб’єктами господарювання виключно через банківські установи, РРО не застосовується.
Враховуючи викладене, при здійсненні розрахунків за товари (послуги) фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку II групи виключно по безготівковому розрахунку через банківські установи, РРО не застосовується.
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Ответить
На самом деле, новость про "увеличение с 250 до 500" касалась лишь узкого перечня тех, кому было разрешено не использовать РРО (от буфетов в вузах до торговли в горных селах), но многие СМИ растиражировали ее, не вдаваясь в подробности. Основная масса предпринимателей в 2018 г. по-прежнему продолжает использовать РРО при приеме оплат наличными или личными платежными картами. Исключение - ФЛП на едином налоге 1-3й групп, если их оборот меньше 1 млн. в год и если они не продают подакцизные или "технически сложные бытовые товары". Если оборот в 1 млн.грн в год ФЛП превышен - начинается использование РРО со следующего квартала и навсегда (ну или все по безналу через банк).
Подробности http://systemgroup.com.ua/ru/content/uvelichenie-poroga-dlya-ispolzovaniya-kassovyh-apparatov-chto-na-samom-dele-prinyal-kabmin
Підкажіть будь ласка. ФОП 3 група. Надає послуги по утриманні будинку, якщо перевищить суму 1 млн грн в рік, при чому кошти надходять лише по перерахунку банківському. Чи потрібно застосовувати РРО? Чи кудись звертатися потрібно та подавати цю інформацію .Дякую за відповідь.