при подписке на рассылку
10.02.19
1609 0 Печатать

Чи має право ФОП звернутись за податковою знижкою?

Згідно з п. 166.3 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначено у п. 166.3 ПКУ.

При цьому, відповідно до п.п. 166.4.2 ПКУ загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 ПКУ.

Згідно з п.п.14.1.48 ПКУ заробітна плата для цілей розділу ІV ПКУ - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Отже, фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних  виключно від підприємницької діяльності.

Людмила Кончук, начальник управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДФС у Рівненській області.

 

По материалам ГУ ДФС у Рівненській області
Отключить рекламу
Комментарии