Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
21.06.19
2320 0 Печатать

Податковий кредит за рахунок податкових накладних, реєстрацію яких в ЄРПН зупинено

Пунктом 201.10 ПКУ визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну (далі — ПН), зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

ПН, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування суми ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю факту прийняття його ПН та/або розрахунку коригування (далі — РК) до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН ПН/РК до таких ПН чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ПКУ (п. 198.6 ПКУ).

При цьому відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг ПН в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в ПН, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Попри чітко встановлений порядок включення сум ПДВ до податкового кредиту, результати контрольно-перевірочної роботи нерідко виявляють порушення з боку платників. Порушення стосуються, зокрема правомірності формування від’ємного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду та суми від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, за рахунок включення до звітності, а саме розділу ІІ «Податковий кредит», ПН реєстрацію яких в ЄРПН зупинено.

Так нещодавно під час проведення камеральної перевірки підприємства оптової торгівлі хімічними продуктами встановлено формування податкового кредиту за незареєстрованими ПН на суму понад 10 млн грн. У результаті проведених контрольно-перевірочних заходів зменшено від’ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду на суму понад 5 млн грн та збільшено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту на суму понад 5 млн грн.

Тож з метою правомірного формування сум податкового кредиту, звертаємо вашу увагу на необхідності дотримання норм п. 198.6 та п. 201.11 ПКУ.

По материалам Офіс ВПП ДФС
Отключить рекламу
Комментарии
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться