Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
29.06.19
1079 2 Печатать

Чи можна ЕЦП, отриманий посадовою особою (керівником, головбухом) ЮО, використати для подання декларації про доходи ФО в електронному вигляді?

Чи можна кваліфікований сертифікат відкритого ключа, отриманий посадовою особою (керівником, головним бухгалтером, уповноваженою особою) ЮО, використати для подання податкової декларації про майновий стан і доходи ФО в електронному вигляді?

Відповідно до п. 38 ч. 1 ст. 1 розд. 1 Закону України від 05.10.2017 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155) сертифікат відкритого ключа – електронний документ, який засвідчує належність відкритого ключа фізичній або юридичній особі, підтверджує її ідентифікаційні дані та/або надає можливість здійснити автентифікацію.

Пунктом 8 ч. 1 ст. 1 розд. І Закону № 2155 визначено, що електронна ідентифікація – процедура використання ідентифікаційних даних особи в електронній формі, які однозначно визначають фізичну, юридичну особу або представника юридичної особи.

Слід зазначити, що платники податків самостійно визначаються із засобом електронного зв’язку, який використовується для створення та подачі податкової звітності в електронному вигляді.

Так, користувачі інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» (далі – Електронний кабінет) після проходження електронної ідентифікації з використанням кваліфікованого електронного підпису мають можливість здійснити вхід до Електронного кабінету в якості «посадової особи» або «фізичної особи».

В залежності від обраного типу особи, якою здійснюється вхід до Електронного кабінету, користувачу Електронного кабінету пропонуються сервіси та послуги, передбачені для особистого кабінету юридичної особи або для особистого кабінету фізичної особи.

Зокрема, в особистому кабінеті фізичної особи реалізовано можливість подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичної особи з використанням кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, отриманого посадовою особою (керівником, головним бухгалтером, уповноваженою особою) юридичної особи.

По материалам Категорія 135.03 "ЗІР"
Отключить рекламу
Комментарии
  • 1111
30.06.19 18:46

Підскажить будь ласка, якщо директор підприємства одночасно є підприємцем, то для підпису звітності треба мати 2 ключа ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Тетяна
02.07.19 11:05

Працює підпис і як посадова особа,і як фізична особа.Тільки треба вибирати в ЕК ,що це посадова особа або фізична особа.Дуже зручно

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться