Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


24.08.19
2673 5 Печатать

Чи будуть дітей без щеплень пускати до шкіл і садочків - роз’яснення від МОН і МОЗ

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки закликають батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації,  не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями. Про це йшлося під час пресконференції в.о Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та Міністра освіти і науки Лілії Гриневич сьогодні, 14 серпня 2019 року, у приміщенні Будинку Уряду.

Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

Cаме ця норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

«Підготовка до школи – це не тільки про те, що треба купити зошити та щоденники. Це, насамперед, про здоров’я. В умовах колективу невакцинованих дітей інфекція поширюється дуже швидко. І саме тому щоразу з початком навчального року кількість хворих на інфекційні хвороби різко зростає. Цього року ми хочемо запобігти цьому заздалегідь. І для цього нам потрібна допомога батьків – вакцинуйте своїх дітей, щоб захистити їх», – розповіла д-р Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України.

Раніше Верховний суд підтвердив, що садочки і школи мають право не допускати невакцинованих дітей до освітніх закладів. У Постанові йдеться про те, що держава має забезпечити баланс між правом дитини отримати дошкільну освіту і правами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, то перевагу має загальне благо на безпеку та охорону здоров’я. Це рішення – остаточне в справі, яка розглядалася в судах різних інстанцій ще з 2016 року, та не підлягає оскарженню.

«МОЗ – це топ-організація в нашій країні, яка визначає політику в сфері охорони здоров’я. Якщо вони вважають щось важливим або доцільним, ми як МОН маємо керуватись цими настановами, адже життя і здоров’я наших дітей – це безумовний пріоритет. Більш того, вимога щодо щеплень закріплена законом та підтверджена рішенням Верховного суду, тобто слідувати цим правилам має кожен з нас. Якщо батьки відмовляються від вакцинації, то вони мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну. Тобто держава в будь-якому випадку надасть можливість та доступ кожній дитині до шкільної освіти», – зазначила Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України.

Відповідно до календаря щеплень діти до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Дітей, які мають протипоказання до щеплення, мусить захищати колективний імунітет. Він формується, коли 95-98% людей у суспільстві вакциновані. В таких умовах інфекція просто не має, де поширюватися. Тому, вакцинуючись, ви не лише захищаєте своє здоров’я й здоров’я своєї дитини, а й долучаєтеся до формування колективного імунітету і дбаєте про здоров’я інших людей.

Якщо батьки раніше зробили фальшиві довідки про щеплення, вони можуть безперешкодно та безоплатно вакцинувати дітей. Для цього потрібно просто звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра.

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки вже нагадували головам обласних та Київської міської державних адміністрацій про необхідність вакцинації офіційним листом і вкотре закликають вжити всіх необхідних заходів, щоб якомога більше дітей було охоплено щепленнями.

Докладніше про те, які довідки потрібні дитині до 1 вересня, читайте за посиланням.

По материалам Міносвіти
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Наталья
27.08.19 10:57

Вакцинация  по-Северодонецки:
Еще в мае 2019г. моему ребенку (10 лет) выдали в школе направление на пробу Манту. Раньше все прививки делали в школе и проблем не было, только подписать согласие и отправить в этот день здорового ребенка в школу. Сейчас эту манипуляцию необходимо проводить в поликлинике, а для этого: взять талон к врачу (причем прививочный кабинет работает только 2 дня в неделю), отпросить ребенка с уроков, выстоять очередь из желающих привиться, а потом прийти через 3 дня  к врачу на проверку (тоже взяв талон). А для этого и в первый и во второй раз отпроситься с работы (или за свой счет). Так вот, в мае в поликлинике был аншлаг и я решила пойти с ребенком в июне. Но вакцина резко закончилась и все лето ее не было. В августе (о, радость!) вакцина появилась, но! прививки делают только детям для детсада - так мне заявили в регистратуре поликлиники. Откуда и  на основании какого нормативного документа появилась такая сегрегация детей мне так и не разъяснили. Если эта проба Манту так необходима для здоровья ребенка (как я понимаю - это профилактика туберкулеза и аналог флюрографии для взрослых), то возраст ребенка не имеет значение! Я была в отпуске и поэтому пошла к педиатру "в наглую требовать" прививки. Только благодаря давнему знакомству с врачом и моему напористому "характеру общения" по данному вопросу  ребенку таки сделали в августе пробу Манту с пометкой на направлении "для оформления в лагерь". Моему ребенку 10 лет и все это время необходимые по календарю прививки делались по принципу наличия вакцины, а не как положено(научно обосновано). Поэтому наличие эффекта от таких прививок, т.е. иммунитета, очень сомнительно. А тем более, если эти квесты с походами в поликлинику будут регулярными, и еще мне "влетать в копеечку" по работе, мне легче "договориться" с врачом  об отметке в направлении.

Ответить
  • Оксана
27.08.19 11:48

Який жах і ганьба! Без щеплення не пустять до школи??? А як же закон та Конституція ст. 53??? Тільки батьки мають право вирішувати що робити зі своєю дитиною. Коли щось трапиться після вакцинації хто буде відповідать? Чи може в країні ведуть статистику скільки дітей померло та стали каліками в наслідок ваших вакциН? Чи є суд який вірішує ці питання як в Америці?

Ответить
  • Петро
27.08.19 11:51

Когда государство возьмет всю ответственность за ПВО??? Пока у нас полная безнаказанность и отсутствие ответственности со стороны врачей и государства я не хочу подвергать своих детей опасности

Ответить
  • Лиля
27.08.19 12:22

а вы умники, изучали состав вакцины и ее последствия которые в свободном доступе есть? или бездумно колите все что Супрун и др скажут? Родители, давайте уже включать мозги, прошу вас!!!!!

Ответить
  • Люся
27.08.19 14:18

А что способны всем непривитым обеспечить домашнее обучение? Кого от кого защищаем? Тех, кто купил справки, от официально непривитых?  

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям