Отключить рекламу

Подпишитесь!


08.10.19
3294 5 Печатать

ДПС за допомогою ProZorro виявляє недобросовісних платників податків

Ринок публічних закупівель в Україні,  останні три роки, розвивається дуже швидко завдяки появі електронної системи Prozorro, яка стала обов’язковою у 2016 році згідно із Законом України  «Про публічні закупівлі».

Постачальникам стало значно простіше працювати на цьому ринку, знайти цікаву закупівлю, подати пропозицію та виграти торги.

В Україні дозволено брати участь у процедурі закупівлі усім бажаючим, які мають статус юридичної або фізичної особи. Потенційний продавець або бізнес-партнер держави згідно із Законом називається «Учасник процедури закупівлі» - фізична особа, у тому числі фізична особа – підприємець або юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Вся інформація про закупівлю є у вільному доступі в мережі Інтернет на офіційному вебпорталі закупівель prozorro.gov.ua, а модуль аукціону є загальнодоступним: будь-хто може відкрити посилання auction.openprocurement.org і в режимі реального часу  можна спостерігати за ходом усіх аукціонів у системі ProZorro.

Тобто,  можливо  не тільки відслідковувати на що витрачаються кошти у публічних закупівлях, а ще це  дозволяє замовникам обирати найоптимальніше поєднання ціни та якості. Таким чином, відкритість публічних закупівель сприяє розвитку бізнесу.

Так, і податкова служба за допомогою моніторингу аналітичної інформації з системи ProZorro виявляє  недобросовісних платників податків та  недоброчесних  постачальників, які намагаються провести махінації. 

Протягом  2019 року  ревізорами  Головного управління ДПС у м. Києві  за рахунок конрольно-перевірочних  заходів  встановлено  4  фізичних особи -  підприємців і  донараховано податків на суму  7,5 млн. грн.,  якими  не задекларовано отримані доходи  від здійснення  підприємницької діяльності  та не сплачено податки до бюджету. Зокрема, встановлено, що з метою ухилення від оподаткування шляхом ведення «сімейного бізнесу» - батько з сином зареєструвались фізичними особами -  підприємцями та протягом 2018 року реалізували через систему ProZorro товари і послуги на суму 7,2 млн. грн., але податкову  звітність  не подали, доходи не задекларували, податки не  сплатили. За наслідками перевірки  цих ФОП  донараховано податків на суму 1,3 млн. гривень.

По материалам ДПС у м. Києві
Отключить рекламу
Комментарии
 • Wonder woman
08.10.19 08:36

Боже, уже столько расследований журналистских опубликовано про наглейшее воровство через тендеры, а они ищут недобросовестных плательщиков налогов.... Идите вон к Кличко, который мониторы накупил для туристов за дурные деньги. Где эти мониторы? 

Ответить
  Оценить
 • 21
 • 0
 • Я
08.10.19 10:21

Нечего манипулировать. ДПС Украины существует с сентября 2019, а я вижу новоявленное руководство себя любит попиарить. Верланов и Багмет- расскажите лучше где невыплаченные надбавки и премии за работу и при переходе в новую структуру! Еще можете похвастаться, что инспектора такие молодцы,  что получают за свой труд от 4 до 6 тыс.грн. 

Ответить
  Оценить
 • 7
 • 0
 • Ось так
08.10.19 18:40

Я, інспектора - так, на відміну від  керівників, починаючи навіть з начальників відділів. Тут границь нема,а про совість я взагалі мовчу.

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • Людмила
08.10.19 18:30

Я, А  при чём  здесь  новое руководство ? Надбавки  и  премии  при переводе (увольнении) должно было выплатить предыдущее руководство.

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 1
 • Владимир
08.10.19 12:39

Я, ничего себе, заявочки. Линейные налоговики логову начали поднимать? Вы в какой стране живете не забыли?
Али не донесли в клювике начальству и решили революцию устроить? Али книгу напишите какая я молодец и как меня не сломала система? Я куплю такую книжку, люблю социальную фантастику почитывать...
А по существу: борітеся и поборете! Хай Вам БОГ ПОМАГАЄ!

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 1
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться