Отключить рекламу

Подпишитесь!


15.02.20
259 0 Печатать

Декларування 2020: навчання в інтернатурі вищого медичного закладу. Чи можна подати декларацію для отримання податкової знижки?

З 1 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2019 році.

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Так, фізична особа має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді:

- коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Інтернатура (спеціалізація) є невід’ємною ланкою безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування. Після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) – спеціаліста певного фаху (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 19.09.1996 р. № 291).

Отже, суми коштів, сплачені на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання платника податку, члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ, приймаються у розрахунок податкової знижки за звітний рік.

Нагадаємо, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859 (у редакції від 25.04.2019 р. № 177).

Для громадян, які мають право на податкову знижку, податкова декларація про майновий стан і доходи подається по 31.12.2020 р. (включно).

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Зазначена норма передбачена ст. 166 ПКУ.

По материалам ГУ ДПС у Запорізькій області
Отключить рекламу
Комментарии
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться