Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.04.20
1579 1 Печатать

Кожен п’ятий малий бізнес може закритися через карантин – опитування ЕВА

Такими є результати експрес-опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація серед представників малого та мікробізнесу – учасників проєкту Unlimit Ukraine. Так, згідно з результатами опитування, 18% респондентів розглядають варіант закриття власного бізнесу, 78% повідомляють про втрати до 75% від доходів, і тільки 4% можуть похвалитися збільшенням прибутку компанії. 

Від економічних наслідків пандемії коронавірусу надзвичайно потерпають малі підприємства. Важливо, щоб вони пройшли цю кризу з мінімальними, наскільки це можливо, втратами, адже успішний малий бізнес – ознака прогресивної економіки та основа міцного середнього класу. Малий бізнес генерує велику кількість робочих місць, проте, через сповільнення бізнес-активності декому доведеться змінювати розмір штату та зарплату персоналу у бік зменшення.

Так, серед опитаних, 41% планують адаптувати заробітну плату персоналу, 33% ще не визначилися, а 26% власників підприємств збережуть виплати у чинному розмірі.

Доведеться зменшити кількість працівників 31% підприємств, тоді як 21% ще не визначилися, а 48% респондентів не планують жодних скорочень.

Мабуть, найбільше підприємців турбує невизначеність поточної ситуації. В умовах, коли важко передбачити тривалість карантину та зміни у поведінці споживачів, прораховувати будь-які сценарії розвитку свого бізнесу практично неможливо. Зменшення обсягів замовлень, зрив термінів закупок та поставок, паралізація каналів збуту – ось тільки деякі проблеми, з якими зіштовхнувся малий бізнес. Тоді як доходи у багатьох компаній суттєво зменшилися, видатки залишилися практично незмінними (оренда, комунальні послуги), а додалися турботи щодо організації дистанційної роботи або ж організації транспортування співробітників в умовах обмеження пересування.

За можливості, компанії намагаються адаптуватися та переорієнтуватися відповідно до ситуації. Звісно, що є у цій ситуації і бізнеси, яким пощастило наростити об’єми продажів та збільшити дохід від діяльності. Наприклад, маленькі продуктові магазини, у яких зросла кількість відвідувачів через ті ж обмеження у пересування, які підштовхують людей обирати локальні торгові точки замість супермаркетів.

Попри усі складнощі ситуації, підприємці лишаються у більшості своїй оптимістами. Так, 47% шукатимуть нові можливості для розвитку, якщо карантин продовжиться на невизначений період. Водночас, 22% опитаних будуть змушені закрити бізнес. Проте, у зв’язку з непрогнозованістю ситуації, настрої бізнесу ще можуть змінитися.

Олена Еро, менеджер проєкту Unlimit Ukraine.

Період карантину є дійсно дуже важким, особливо для тих компаній, що не можуть перенести свій бізнес в онлайн. Сценарію розвитку подій немає ні в кого. Навряд чи хтось був готовий до кризи такого типу. Тож більшість бізнесів будуть діяти за обставинами. Однак, вже зараз очевидно, якщо обмежувальні заходи будуть подовжені, багатьом малим компаніям доведеться суттєво скорочувати витрати, реорганізовувати бізнес, шукати інвесторів або ж повністю згортати свою діяльність. Маю надію, що все ж останнього сценарію вдасться уникнути.

 Довідково:

Опитування проводилось з 24 до 30 березня 2020 року серед аудиторії проекту Unlimit Ukraine. В ньому взяли участь 1811 підприємців – представників малого та середнього бізнесу.

Unlimit Ukraine – платформа для розвитку малого та мікробізнесу, створена на базі Європейської Бізнес Асоціації. Проект надає комплексну підтримку для малого та мікробізнесу через освітні заходи і консультації, участь у спецпроектах, діагностику проблем бізнесу й обговорення актуальних для нього питань. Учасником проекту може стати малий і мікробізнес із формою власності ФОП без обмеження видів діяльності. Сьогодні проект налічує  1 811 учасників.

По материалам Європейська Бізнес Асоціація

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ігор
08.04.20 12:47

Так це ж для вас добре?
Давайте казати правду. Раніше ви лобіювали РРО: "Треба боротись з контрабандою, а РРО примусить працювати тільки по-білому". В цьому ваші погляди спільні з президентом, від твердо переконаний, що малий та середній бізнес працює в тіні (на досвіді свого розважального бізнесу та схем, які  там використовував під патронатом багатого діда).
Відповідно: Якщо кожен п'ятий закриється, то на 20% впаде продаж контрабанди. Тобто 1/5 результату боротьби з контрабандою буде досягнута. Ну, то й що, що іншим шляхом?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям