Подпишитесь!


23.05.20
547 3 Печатать

Верховна Рада підтримала залучення Укрпошти до надання доступних банківських послуг всьому населенню

19 травня 2020 року Верховна Рада Україн 232 голосами прийняла в першому читанні законопроект 2788-Д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв'язку”. Він передбачає залучення національного поштового оператора “Укрпошта” до надання банківських послуг всьому населенню. У тому числі, 15 мільйонам громадян, які проживають у сільській місцевості. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

“Сьогодні банкомати є лише у 30% населених пунктів, банківські відділення - взагалі лише у 6%. За рівнем доступності фінансових послуг для людей ми десь поруч з Угандою, Габоном та Еквадором. Законопроектом 2788-Д, який сьогодні підтримали депутати в першому читанні, вводиться система поштових рахунків, що фактично прирівнюються до банківських. Це дозволить Укрпошті забезпечувати доступними фінансовими послугами всіх українців, бо навіть у найменших містечках і селах, на відміну від банків, є поштові відділення. А для самої компанії такі зміни значно розширять можливості діяльності та розвитку”, - прокоментував схвалення законопроекту очільник Міністерства, подякувавши депутатам за прийняте рішення.

За його словами, особливо актуальними такі послуги Укрпошти стануть для 15 мільйонів українців, які проживають у сільській місцевості. Вони зможуть більш зручно отримувати пенсії, інші соціальні виплати, грошові допомоги чи здійснювати переказ коштів.

Владислав Криклій додав, що, незважаючи на карантин та кризу, Укрпошта продовжує демонструвати стабільне зростання, працюючи у звичному режимі з дотриманням всіх вимог безпеки. Так, у першому кварталі цього року компанія на 12,3% збільшила свій чистий дохід у порівнянні з минулорічними показниками. “Укрпошта продовжує збільшувати доходи за такими основними напрямками як доставка посилок, фінансові послуги, а також торгівля. І використовує цю кризу як вікно нових можливостей, розвиваючи надання важливих соціальних послуг для населення”, - підсумував Владислав Криклій.

Довідково

Мета законопроекту № 2788-Д - підвищення рівня доступності фінансових послуг, забезпечення права громадян та суб’єктів господарювання на їх отримання на всій території України, залучення коштів в економіку держави, створення умов до розвитку безготівкових розрахунків, оптимізація діяльності Укрпошти.

Його ключові завдання:

- удосконалення порядку виплати пенсій, соціальних виплат, інших видів грошової допомоги через відділення поштового зв'язку, з використанням банківських (поштових) рахунків;

- удосконалення порядку надання послуги поштового зв'язку з переказу коштів;

- забезпечення доступу населення до фінансових послуг на всій території України;

- підтримка бізнесу у віддалених населених пунктах через збільшення рівня доступності до фінансових послуг;

- створення умов для підвищення рівня безготівкових розрахунків.

По материалам КМУ
Комментарии
 • Евгения
23.05.20 11:45

Укрпочта свои непосредственные задачи выполнить не в состоянии, куда уж банковские услуги-то!!!! Колл-центр укрпочты в плане профессионализма - это вообще за гранью добра и зла 

Ответить
  Оценить
 • 5
 • 0
 • Шурик
23.05.20 13:10

Евгения,
Это потому было, что им деньги не несли. Начальник укрпочты всё забирал себе на зряплаты с премиями. Теперь возможно кому-то и перепадёт, ему точно премия будет. За эту великолепную идею выполняемую десятки лет каждый месяц.

Ответить
  Оценить
 • 13
 • 0
 • Сергій
24.05.20 20:54

Це тому що у них велосипедів на всіх поштарок не вистачало.

Ответить
  Оценить
 • 2
 • 0
В фокусе фото автора
Томашпольский Сергей Закон № 466: ТОП-10 для ФЛП (единый налог, общая система)...
22655 29
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд