Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.09.20
2593 9 Печатать

Бізнес виступає проти ухвалення законопроєкту про імітаційні молочні продукти

На розгляді Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики перебуває законопроєкт № 3516 про імітаційні молочні продукти.

Автори проєкту мають на меті упорядкувати сферу маркування і реалізації харчових продуктів, що імітують молоко і молочні продукти, що ніби-то дозволить споживачам отримувати повну і правдиву інформацію про якість цих продуктів та запобіжить недобросовісній конкуренції на ринку. 

Однак натомість законопроєкт містить нововведення, які ускладнюють вимоги для учасників ринку та містить суперечливі норми, зокрема:

1) законопроєкт пропонує заборонити використовувати жири та білки немолочного походження у всіх молочних продуктах, а не лише у традиційних.

Зараз при виробництві традиційних молочних продуктів (масло, сири, ацидофілін, простокваша та ін.) забороняється використовувати жири та білки немолочного походження, стабілізатори і консерванти. Добросовісні виробники вже виконують цю базову вимогу.

Водночас, при виробництві йогуртів дозволяється використовувати рослинні жири (горіхи, шоколад, печиво та ін.) як інгредієнт до молочного продукту. З прийняттям нового законопроєкту, виробники не зможуть відносити йогурти до категорії молочних продуктів. Добросовісний бізнес буде змушений маркувати йогурти як немолочний продукт, а точніше як «харчовий продукт, що імітує молочний продукт».

2) За чинним законодавством виробники повинні вказувати на упаковках усі складники, що уже роблять сумлінні виробники. Чергова вимога про надання достовірної інформації про склад продукції не виправить ситуацію із недобросовісною конкуренцією та фальсифікатом;

3) Під визначення «харчовий продукт, що імітує молочний продукт» можуть потрапити безлактозні молочні та продукти на рослинній основі, які є окремою категорією продукції і помилково можуть бути віднесені до молочного сектору. Це значно ускладнить їх виробництво та збут;

4) Проєкт вводить вимогу розміщувати молочні продукти окремо від продуктів, що імітують молоко і молочні продукти, на різних секціях або стелажах. Таку норму може бути фізично складно реалізувати в малих приміщеннях, наприклад, в магазинах у сільській місцевості, кіосках, магазинах на автозаправках, тощо.

Спілка закликає депутатів не ухвалювати законопроект № 3516, що містить шкідливі норми для бізнесу.

По материалам Спілка Українських Підприємців

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ігор
13.09.20 12:51

Більше йогурти не купую. Закон потрібен. Треба кінчати з практикою: "Не називання", і чітко вказувати всі данні, фото і прізвища "не сумлінних" виробників.

Ответить
  • """
14.09.20 08:33

Как по мне, так вообще запретить всякую гадость производить, а исключительно 100% молочные продукты, нечего наш народ травить всяким гов....!

Ответить
  • Юрий
14.09.20 12:58

""",Интересно, кто "1" хочет есть сметану из пальмового масла?

Ответить
  • Наталия
14.09.20 10:46

""", 100% натуральные продукты были при СССР - когда были колхозы и были фермы,  с минимум тысячным поголовьем каждая. А сейчас несколько тысяч коров на весь район. Вот и имеем молоко, которое на скисает, масло - что расплывается или лепится как пластилин, сметана, которую коты не едят и колбаса, в которой есть все кроме мяса.

Ответить
  • Світлана
14.09.20 16:51

Наталия, то ви за часів СРСР не працювали у магазині та не бачили, чим розводять сметану або що наливають у молоко.  Так що обирайте пристойного виробника і буде вашому коту щастя. 

Ответить
  • Ксенія
14.09.20 13:47

Наталия, як ви задовбали з цим СССером Ви що робили аналіз теперішнім продуктам? Для чого оце писати , що і продукти були натуральні , і можливо  ще й одяг і взуття теж гарної якості було тоді? Все було таким г...ом. 

Ответить
  • 777
14.09.20 16:57

Ксенія,ну  это ваше личное восприятие СССР, как красной тряпки))) близорукость и зазомбированность - ярчайшие черты украинской нации))) оглянитесь вокруг, только с открытыми глазами , а не вот таки вы поймете, какое колоссальное наследие мы имеем благодаря СССР: инфраструктуру, больницы, школы, садики, магазины, наши квартиры и дома, транспорт, заведения образования, ну и то, что осталось от науки, производства и сельского хозяйства. А насчет одяга: ткани и пряжа были при СССР высочайшего качества, и да, представьте, тоже натуральные! Не то, что сейчас! Может модели из них были не очень, но кто хотел выделиться - шили на заказ. так а толку что сейчас все копируют мировые бренды, но платье - до первой стирки, а кофта - до первой носки. Потом все это превращается в тряпку! Странно, что вы не хотите видеть очевидных вещий и ценить свою историю!

Ответить
  • Лариса
14.09.20 10:31

Супер!   "...Спілка закликає депутатів не ухвалювати законопроект № 3516, що містить шкідливі норми для бізнесу...", а то что их так называемая "продукция" бадяжится ( пардон-сделана) из шкідливих для здоровья ( но дешевых)  компонентов  - так это фигня. Главное для этой спілки - это угроза их бизнесу, их доходам, их благополучию. Написали бы прямо, что лишение их продукции статуса молочной автоматически после принятия этого закона лишает их ставки  НДС в размере 10%, а не 20% как сейчас. Плюс запрет использовать жиры и  белки немолочного происхождения, которые недорогие в себестоимости, но негативно влияют на здоровье детей и взрослых.
Вот в чем проблема для таких "производителей".

Ответить
  • янат
14.09.20 15:01

Вопрос:а их детки тоже сметанку порошковую и йогурт и з не молока кушают?Почему же народ всякой дрянью кормить можно , только бы их бизнесу не навредить.При СССР все таки Госты были и строк хранения молочной продукции не быссконечный.Бедный народ!

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям