Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


19.09.20
633 1 Печатать

Більше 40% малих підприємців не готові до посилення карантину

Про це свідчать результати експрес-опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація серед представників малого та мікробізнесу – учасників проєкту Unlimit Ukraine. Так, 42% опитаних відповіли, що їхній бізнес не готовий до відновлення жорсткого карантину. Ще 29% підприємців стверджують, що готові до погіршення ситуації, і інші 29% вагаються щодо своєї реакції на розвиток такого сценарію.

У випадку другої хвилі коронавірусу та, відповідно, посилення державою карантинних обмежень, більшості малих підприємців доведеться закривати бізнес або скорочувати його масштаби, а також звертатися до держави за допомогою. У цьому контексті надзвичайно актуальним є спрощений доступ бізнесу до доступного кредитного ресурсу.

Так, для стимулювання розвитку малого та мікробізнесу, зокрема, спрощення доступу до кредитування, на початку лютого 2020 року за ініціативи Президента України та Прем’єр-Міністра України була запущена державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%». Минуло більше півроку від старту «Доступних кредитів», тож ми вирішили поцікавитися у спільноти Unlimit Ukraine, як вони оцінюють запропоновану державою кредитну програму.

Майже кожному четвертому опитаному нами підприємцю відмовили в участі у програмі, таких виявилося 27%. В свою чергу, вдалося отримати кредит тільки 11% опитаних, а 10% все ще очікують рішення по їхній заявці. Ще 25% тільки планують подаватися на участь в програмі, 16% – не планують через невідповідність критеріям, а 11% – через відсутність зацікавленості.

При цьому 89% підприємців зверталися до державного банку, і тільки 11% – до комерційних. Серед виданих кредитів переважають невеликі суми. Зокрема, 50% ФОПів вдалося отримати до 500 тисяч кредиту, 20% – від 500 тисяч до 1 млн грн, 17% – від 1 млн до 3 млн і ще 13% отримали кредит на суму, що перевищує 3 млн грн.

Топ-3 цілі, на які підприємці планують витратити кредитні кошти, отримані за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»:

  • Придбання та/або модернізація основних засобів виробництва;
  • Фінансування оборотного капіталу в межах інвестиційного проєкту;
  • Поповнення обігових коштів для покриття постійних витрат (оренда, заробітна плата працівникам, страхові платежі, тощо).

Протягом періоду участі у програмі у більшості компаній не змінився штат працівників – про це повідомили 59%, і тільки 18% бізнесів створили два або більше робочих місця.

Підприємці, яким не вдалося взяти участь у програмі, повідомляють про такі найбільш поширені причини. По-перше, складна бюрократична процедура отримання, по-друге, недостатня кредитоспроможність для отримання допомоги, і по-третє, невідповідність певним критеріям для отримання допомоги.

Олена Еро, Менеджер проєкту Unlimit Ukraine
Малий бізнес надто за інших страждає від наслідків пандемії, а отже, потребує посиленої допомоги від держави. Ми сподіваємося, що відгуки від підприємців допоможуть покращити умови та можливості програми, а отже дати доступ до кредитного ресурсу ще більшій кількості малих бізнесів. Крім того, важливо, щоб державна підтримка не обмежувалася спрощенням доступу до фінансування, а передбачала комплексні заходи для зростання та масштабування малого бізнесу.

Довідково:

Опитування проводилось з 31 серпня до 15 вересня 2020 року серед аудиторії проєкту Unlimit Ukraine. В ньому взяли участь 62 підприємці – представники малого та середнього бізнесу.

Unlimit Ukraine – платформа для розвитку малого та мікробізнесу, створена на базі Європейської Бізнес Асоціації. Проєкт надає комплексну підтримку для малого та мікробізнесу через освітні заходи і консультації, участь у спецпроєктах, діагностику проблем бізнесу й обговорення актуальних для нього питань. Учасником проєкту може стати малий і мікробізнес із формою власності ФОП без обмеження видів діяльності. Сьогодні проєкт налічує 1 865 учасників.

По материалам Європейська Бізнес Асоціація
Комментарии
  • Роман
19.09.20 08:42

99% тоже "більше 40%"

Ответить
    Оценить
  • 4
  • 0
В фокусе фото автора
Ушакова Лилия Форма № 1ДФ за 3 квартал: аренда, займы, ФЛП, штрафы …...
911 0
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд