Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


11.11.20
9521 34 Печатать

Як буде працювати накопичувальна пенсійна система

В попередній колонці, Міністр соціальної політики України, Марина Лазебна пояснює, що запровадження обов’язкових пенсійних накопичень має відбутись таким чином, щоб воно допомагало зміцненню інших рівнів пенсійної системи – солідарного та добровільного накопичувального.

Для цього правила роботи мають бути максимально уніфіковані для добровільного та обов’язкового накопичення, має стимулюватись конкуренція надавачів послуг, не має бути монополій. Тоді людина здійснює свідомий вибір, розуміє, що пенсійні накопичення – її власність, якою вона управляє, звикає користуватись накопичувальними фондами за єдиним правилами, розвиваються добровільні накопичення, людина зацікавлена у "білій" зарплаті – додатковий стимул детінізації зарплат, що збільшує надходження до солідарної системи.

Які ризики на старті?

За результатами багатьох консультацій та робочих груп щодо запровадження обов’язкових пенсійних накопичень, ми зібрали, узагальнили та надали Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики пропозиції щодо нюансів, які викликали найбільше дискусій. Загалом вони зводяться до наступних.

Ми пропонуємо використовувати діючу інфраструктуру для запуску обов’язкових пенсійних накопичень, апробовані механізми контролю сплати внесків, руху коштів, персоніфікації, пенсійного накопичення та утриматись від створення додаткових інституцій за рахунок бюджетних коштів. Зокрема, необхідно використати відпрацьовані технології взаємодії та наявну матеріально-технічну базу державних та приватних інституцій:

Державна податкова служба щодо контролю сплати внесків,

Державне казначейство щодо приймання, обліку внесків від роботодавців, клірингу, перерахування їх частини до ПФУ,

Пенсійний фонд України щодо персоніфікації цих внесків по конкретним людям, використовуючи Реєстр застрахованих осіб як базу для централізації інформації про пенсійні права людини на 1 та 2 рівні пенсійної системи за принципом "єдиного вікна", що додатково спростить верифікацію соціальних виплат.

Накопичувальні пенсійні фонди та компанії, що здійснюють їх операційну діяльність – компанії з управління активами, адміністратори, зберігачі щодо безпосереднього пенсійного накопичення управління активами, адміністрування, зберігання активів.

Це мінімізує ризики зриву запуску системи через непрацездатність, ризики корупції та сприяє розвитку добровільного пенсійного накопичення, що є однією з цілей пенсійного реформування.

Ми наполягаємо, що не можна створювати "особливих умов", монополій, запроваджувати на старті неапробовані процеси.

І для державних, і для приватних накопичувальних пенсійних фондів мають бути однакові "правила гри", умови створення, роботи, технології захисту пенсійних накопичень, державного нагляду за ними, інвестування, обліку, тощо.

Також не варто розширювати порівняно з діючим законодавством види виплат, доцільно зробити їх на старті максимально простими та зрозумілими для людини. З розвитком системи можна її ускладнювати, удосконалювати, розширювати інструменти.

Поки що в зареєстрованому законопроекті пропонується створити по суті державний накопичувальний фонд (який назвали "Пенсійне казначейство"), який працюватиме за окремими правилами, що на практиці призведе до монополізації пенсійних накопичень державною установою. Також пропонується залучити "Центрального адміністратора", який також працюватиме за правилами, відмінними від тих, які діють для адміністраторів НПФ.

Ми впевнені, що закон має бути однаковим для всіх, правила однаковими для всіх. Тим більше, що в Україні є резонансні приклади поганих результатів подібних виключень: виведення коштів з НПФ НБУ, НПФ банку Аркада. Це стало можливим саме через те, що законодавець дозволив окремим суб’єктам не дотримуватись всіх механізмів надійності, за якими працювали інші фонди.

Без запропонованих доопрацювань:

  • запровадження обов’язкових пенсійних накопичень буде відкладено на декілька років,
  • високі ризики зриву запровадження взагалі,
  • система буде монополізована державою,
  • з високими ризиками корупції,
  • з пониженою надійністю для людей,
  • запуск обов’язкових накопичень загрожуватиме цілісності трирівневої пенсійної системи України та може призвести до розвитку добровільних накопичень.

Розмір внесків та джерела їх сплати

На старті системи ми пропонуємо встановити внески на рівні 4% (2%роботодавець + 2% працівник). При цьому, прем’єр-міністр висловив готовність одночасно відповідно зменшити ЄСВ та ПДФО, щоб не збільшувати навантаження на бізнес.

За розрахунками Мінсоцполітики старт системи з внесками в розмірі 4% забезпечить виконання мінімальних зобов’язань України щодо пенсійного забезпечення згідно ратифікованої конвенції МОП на рівні 40% при наявності передбаченого законодавством України страхового стажу. За умови поступового збільшення внесків до 7% коефіцієнт заміщення наблизиться до 50%.

Щодо кола учасників

Зараз законопроект передбачає всіх найманих працівників залучити до системи. На наш погляд, тут є два "але".

Перше: ми пропонуємо дозволити особам, старшим за 50 років, за власним бажанням відмовитись від участі в обов’язковому пенсійному накопиченні. З одного боку, строк до виходу на пенсію у таких людей недостатній для формування значної суми накопичень. З іншого боку, відсутність внесків до накопичувальної системи на користь таких людей підвищить їх привабливість на ринку праці, що сприятиме працевлаштуванню людей передпенсійного віку.

Друге: зараз у законопроекті позбавлені права участі в обов’язковому накопичувальному пенсійному забезпеченні незахищені особи, які найчастіше є жінками: особи, що знаходяться у декретній відпустці, відпустці по догляду за дитиною, доглядають непрацездатних родичів, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, тощо. Ці люди мають низькі доходи, малу солідарну пенсію, а відсутність накопичувальної пенсії ще більше поглибить розшарування за статками в суспільстві та зростання гендерної нерівності в доходах в пенсійному віці. А вже зараз, наприклад, станом на початок 2020 року, середній розмір пенсії чоловіків більше від середнього розміру пенсії жінок на 48%!

Тому ми пропонуємо включити до кола учасників другого рівня пенсійної системи:

  • осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та отримують відповідне грошове забезпечення;
  • осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду та отримують відповідне грошове забезпечення;
  • осіб, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, а також осіб, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують відповідне грошове забезпечення;
  • патронатних вихователів, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

А якщо вкрадуть потім?

Часто можна почути побоювання, що накопичення знеціняться, пенсійні фонди збанкрутують, гроші покрадуть. Думаєте, у мене їх немає? Є, звичайно, ще й які!

Але я розумію, що це не аргумент, аби нічого не робити. Це аргумент, щоб зробити більше: будувати систему надійною. Тому що зараз люди взагалі сам на сам з необхідністю накопичувати на пенсію, без належної уваги держави до того, щоб створити надійну систему для всіх. У нас працює система добровільних накопичень, але увага до неї з боку держави поки що була пропорційна її розміру – мізерна.

Зараз у нас відбулись зміни в державному регулюванні пенсійних накопичень, його з липня здійснює Національна комісія з цінних паперів та фонового ринку, яка, маю надію, вибудує прозорий, конкурентний та надійний ринок надавачів послуг тут, щоб люди мали, з чого обирати.

Також, я впевнена, що має зростати роль Національного банку України, як регулятора банківського та страхового сектору. Тут є широке поле для розвитку добровільних пенсійних накопичень, в тому числі, незадіяним є механізм банківських пенсійних накопичувальних рахунків, підвищення ролі банку-зберігача як контролера операцій з пенсійними накопиченнями, створення спеціальних захищених депозитних продуктів для залучення коштів НПФ з урахуванням того, що це довгостроковий прогнозований ресурс.

Щодо захисту активів, то в будь-яких країнах є шахраї, в будь-яких способах накопичення на майбутнє є ризики. Немає в світі абсолютних запобіжників. Але, оскільки не ми єдині стикнулись з необхідністю запроваджувати пенсійне накопичення, нам є у кого повчитись.

В накопичувальних системах країн, які існують вже декілька десятків років, напрацьована ціла низка запобіжників, які вбудовуються законодавством у самі механізми роботи пенсійних фондів. Якщо держава контролює їх дотримання, система працює надійно.

Таких запобіжників вже в нашому діючому законодавстві про добровільне пенсійне накопичення більше 40.

Наприклад, такі механізми:

Щоденна звітність та її публічність. Накопичувальні фонди щоденно оприлюднюють показники своєї діяльності, а людина може щоденно контролювати зміну своїх накопичень і в будь-який момент перевестись в інший фонд без штрафів, якщо їй будь-що не подобається.

Вимоги до професійності компаній, що надають послуги. Є цілий ряд законодавчих вимог до персоналу, капіталу, організації роботи тих, хто надає послуги на цьому ринку, для роботи обов’язково потрібна ліцензія, потрібно щоденно виконувати ліцензійні умови.

Звітність за міжнародними стандартами та обов’язковий аудит. Фонди звітують за міжнародними стандартами фінансової звітності та обов’язково проходять щорічний аудит, так само компанії з управління активами, зберігачі та адміністратори пенсійних фондів.

Неможливість банкрутства. Накопичувальний пенсійний фонд не може бути ліквідований за законодавством про банкрутство. Якщо засновники мають бажання припинити діяльність фонду, то вони за пів року до цього затверджують у державного регулятора план ліквідації фонду, де передбачено переведення всіх накопичень людей до інших фондів за вибором людини.

Розподіл функцій та взаємний щоденний контроль. Накопичувальний пенсійний фонд – це фактично не одна установа, а чотири: сам фонд, адміністратор, компанія з управління активами та банк-зберігач, і вони зобов’язані законодавством контролювати один одного в щоденному режимі – куди направляються кошти, як оцінюється вартість активів, тощо. Кожну операцію з пенсійними накопиченнями контролюють щонайменше два суб’єкти та несуть за це відповідальність. Тому тут ризики шахрайства значно нижчі, ніж в установах, де немає такої системи взаємоконтролю.

"Розкладати яйця по різних корзинах". Напрямки, куди саме можна вкладати кошти, вимоги щодо якості таких інструментів визначені законом. Також закон встановлює вимоги щодо диверсифікації активів  – розкладання "по різних корзинах": не більше 5% активів в зобов’язання одного підприємства, не більше 10% у нерухомість, тощо. Тому фонди не можуть вкладати пенсійні накопичення людей в аби що, а також не можуть всі накопичення вкласти в один банк або в одне підприємство і втратити, якщо воно збанкрутує.

Законодавче обмеження витрат. Законом також обмежений граничний рівень витрат, які можна здійснювати за рахунок пенсійних активів, щоб пенсійні накопичення не "проїдались" через витрати.

З того, як ще варто посилити захист пенсійних накопичень:

Найефективніший спосіб захистити накопичення протягом тривалого часу – диверсифікувати інвестиції. Пенсійні фонди скрізь у світі – потужний внутрішній інвестор. Але у нас для залучення їх ресурсів в економіку є обмеження.

У нас фактично відсутній фондовий ринок і мало уваги приділяється розвитку портфельних інвестицій в реальний сектор, хоча у світі частка таких інвестицій зростає. Тому пенсійні активи переважно інвестуються у ОВДП та банківські депозити, і лише незначна їх частка в банківські метали, корпоративні облігації, акції, нерухомість, землю.

Тому вкрай важливо, щоб регулятори фінсектору разом з економічним блоком Уряду запропонували надійні інструменти, гарантовані державою, цільові, для залучення саме пенсійних активів в розвиток економіки – пріоритетних галузей, певних регіонів, стратегічно важливих та інфраструктурних проектів. У нас відбувається земельна реформа, прикро було б не використати її можливості для примноження пенсійних накопичень наших громадян, для цього також потрібно створити надійні механізми.

Оскільки пенсійні накопичення – соціально важливі кошти, то їм потрібен додатковий захист від неповернення під час ліквідації підприємств та банків, визнання їх неплатоспроможними. Зокрема, повернення пенсійних активів має відбуватись одразу після сплати податків державі та зарплати працівникам. Це суттєво покращило б захист пенсійних накопичень.

Також має безумовно забезпечуватись виконання рішень судів щодо пенсійних активів, за цим має бути особливий контроль на найвищому рівні, з цим зараз є проблеми, наприклад, невиконання ФГВФО рішень судів щодо повернення пенсійних накопичень людей в НПФ з банків, які ліквідуються.

Ліга. Фінанси

По материалам Мінсоцполітики

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юра Г.
11.11.20 01:07

Интересно, хватит ли в фонде денег на ежедневный контроль. Учитывая зарплаты Ьещенков, красть будет нечего,, впрочем как и выплачивать пенсионерам, Все деньги растворятться на написание программ и контроль

Ответить
  • 234
11.11.20 12:09

Юра Г.,Точно , а еще лицензия, аудит ,зар. плата , аренда и т.д...... Вот и нет денежек И все законно !!!

Ответить
  • Буржуй
11.11.20 06:40

Обратите внимание, несмотря на кризис и последствия, просело все что только можно. А рынок первичной недвижимости -подорожал! Или не упал.Особенно Киев, Львов, Одесса , Харьков, Днепропетровск. Не задумывались почему?

Ответить
  • Roma
11.11.20 20:21

Буржуй, вообще объемы строительства шокируют. Наверняка большая часть - за кредитные, ничем не обеспеченные средства. Достаточно процентов 10-15 просадки рынка и это всё начнёт валиться, как домино. История повторяется...

Ответить
  • Roma
11.11.20 20:16

Буржуй, надувается пузырь недвижимости, один из маяков глубочайшего кризиса. Как только он лопнет, пойдёт цепная неконтролируемая реакция...

Ответить
  • -
11.11.20 08:06

Буржуй, почему?

Ответить
  • Буржуй
11.11.20 09:09

-,в этом государстве народ не доверяет уже никому, ни банкам , ни валюте, ни золоту,тем более самому государству. Единственный способ не потярять и получить маленький , но гарантированный доход-недвижимость. Покупать хрущевки или 9 ти этажки 70 х годов-идиотизм. Вот и с риском берут новострои. А то что цена завышена-Юра Г. Прав. Но это лучшее , что возможно.

Ответить
  • 9991
11.11.20 13:24

Буржуй, наверное они еще не знают о планах изменения НКУ в части налога на недвижимость

Ответить
  • Бух
11.11.20 12:35

Буржуй, да хрущевки гораздо лучше многих новостроек, хотя бы потому что сделаны из качественных (экологичных) материалов. Опять же новостройки сейчас сплошь и рядом не введенные в эксплуатацию (без тепла, воды и пр.)

Ответить
  • Ольга
11.11.20 09:54

Буржуй, скоро сюда армяне побегут см явреями- вот и весь ответ, жжжжждут

Ответить
  • Юра Г.
11.11.20 07:16

Буржуй, один из вариантов, ждут переезда осводившихся от земли.
Но при реальной конкуренции на рінке - у нас цены на жилье завышены минимум на порядок.

Ответить
  • -
11.11.20 08:05

Сначала - собрать, потом - украсть! Вот так она будет функционировать!

Ответить
  • гость
11.11.20 12:17

*Коментар видалено*

Ответить
  • Киев
11.11.20 08:14

Ложь полнейшая. С 1998 года работает система персонификации. То есть власть ТОЧНО знает, сколько каждый гражданин заплатил и продолжает платить в ПФ. Достаточно автоматически начать вести учет на отдельных счетах определенного процента взносов (по аналогии с банком, с индексацией (ОВГЗ выпускаем - ничего не мешает). И это будет госответственность.  А то, что предлагает министр - обязательный МММ с минимальными процентами, без возможности привлечь к ответу собственников МММ (индульгенция на госуровне, ну не шмогла).

Ответить
  • три ха-ха
11.11.20 11:41

в ПФ только с 2000 инфа, зря оранжевые листики сутками сдавали(
 Зашла  сейчас в кабинет, стаж даже уменьшился, стали учитывать с 2004 года, не учтена даже недолгая работа на госслужбе!

Ответить
  • ЕленаНик
11.11.20 12:30

три ха-ха, справедливости ради, только что зашла посмотрела  свой личный кабинет на сайте ПФУ. На вкладке "страховой стаж" действительно данные с 2004 года. На вкладке "моя заработная плата" учтены все данные с 1998 года, в т.ч. в столбце "враховано для пенсии". Если клацнуть на "пенс. калькулятор", расчет пенсии делается с 1998 года, там есть протокол розрахунку. А что в стаже отказывают - чистая правда, почитала ЕДР по тяжбам с ПФУ, впечатлилась.

Ответить
  • Елена
11.11.20 11:48

три ха-ха, по теории, до 2004 года трудовой стаж=страховому. Конечно, это можно будет проверить, когда на пенсию начнут выходить, которым сейчас 40+.

Ответить
  • 9991
11.11.20 13:28

Елена, зачли и декрет и учебу в техникуме. Только брала свидетельства о рождении детей и справку с техникума. Работать начала с 1999, поэтому все засчитали.

Ответить
  • ЕленаНик
11.11.20 13:33

9991, а справку из техникума зачем? не было записи в трудовой? или документ об образовании утерян?

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
11.11.20 16:26

ЕленаНик, 
Документи, що надаються для призначення пенсії1. Пенсія за віком 
1.1 Трудова книжка Підтверджує стаж роботи до 01.01.2004 року 
1.2 Документи про стаж до 01.01.2004 року Визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу (довідка установ, організацій про періоди роботи) для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637 
1.3 Реєстраційний номер облікової картки платника податків Ідентифікує особу в системі персоніфікованого обліку 
1.4 Військовий квиток, довідка про періоди проходженнявійськової служби Документ підтверджує період перебування на військовій службі 
1.5 Довідка про заробітну плату до 01.07.2000 року Стверджує заробітну плату до 01.07.2000 року 
1.6 Паспорт Засвідчує особу, вік та місце проживання (реєстрації) Іноземні громадяни та особи без громадянства подають також копію посвідки на постійне проживання (реєстрації) 
1.7 Довідка про пільговий характер роботи Підтверджує пільговий стаж 
1.8 Диплом, атестат, свідоцтво, довідка про періоди навчання Документ підтверджує період навчання в учбовому закладі наденному відділенні 
1.9 Довідка органів державної податкової служби довільної Про те, що особа не перебуває на обліку у даному органіформи державної податкової служби як фізична особа – підприємець 
1.10 Свідоцтво про народження дітей Засвідчує родинні стосунки члена сім'ї 
1.11 Паспорт дитини Засвідчує особу 
1.12 Свідоцтво про шлюб Засвідчує родинні стосунки члена сім'ї 
1.13 Виписка про зміну прізвища Засвідчує особу 
1.14 Довідка – підтвердження матері дитини інваліда до Підтверджує право на призначення пенсії зі зниженнямдо 6-ти років пенсійного віку 
1.15 Посвідчення учасника лі

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
11.11.20 16:33

1.15 Посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Підтверджує право на зниження пенсійного віку та встановлення додаткової пенсії 
1.16 Довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Довідка видається за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N 122. Підтверджує право на зниження пенсійного віку та встановлення додаткової пенсії 

1.17 Довідка військової частини Військова частина, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 
1.18 Довідка архівної установи, або інші первинні документи Документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чиоб'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 
1.19 Посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи Підтверджує право на зниження пенсійного віку та встановленнядодаткової пенсії 
1.20 Довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях ЧАЕС та прилеглих до них Довідка видається органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"). Підтверджує право назниження пенсійного віку та встановлення додаткової пенсії.

Ответить
  • три ха-ха
11.11.20 12:11

Елена, скорее страховой-трудовому. Но я ниже написала-стаж  трудовой воруют под разными предлогами

Ответить
  • SHADOW
11.11.20 08:19

я и сам могу эти 4 % собирать переводя в валюту. они возможно не будут "работать" но и риска украсть, не туда вложить и прогореть не будет.

Ответить
  • економіст
11.11.20 09:11

В Україні 20 млн.чол. працездатного віку .і тільки 10 млн платять внески через ЄСВ в Пенсійний Фонд   .Одже біля половини працездатних не поповнють Пенсійний Фонд. Таким чином ЄСВ (єдиний соціальний внесок) є неефективним . Частина громадян не платить ЄСВ через недовіру до держави .частина не може платити через свою бідність.Тому варто переходити на виплату пенсій за рахунок бюджету ,.а ЄСВ відмінити ,Недостачу коштів поповнити за рахунок  інших податків. Якщо взамін ЄСВ встановити податок з банківських трансакцій то вистарчить 1% утримання з суми трансакцій щоб замістити надходження від ЄСВ. Або інший замінник. Наприклад платниками ПДВ є всі громадяни країни .при покупці товарів і послуг(Для цього варто %нарахування ПДВ збільшити з 20% до 23% а зараховувати податковий кредит не 100% як тепер ,а 97%) .Тобто поповнювачами Пенсійного Фонду будуть всі громадяни країни а не тільки біля 50%працездатного віку як тепер і навіть заробітчани з коштів котрі направляють і використовують при покупці товарів та послуг.і навантаження на офіційно працюючих зменшиться майже в 4рази..З цього часу ,починаючи з відміни ЄСВ. кожній людині працездатного віку починає нараховуватися стаж як з мінімальної зарплати, незалежно від рівня зарплати чи відсутності її Поступово через певну кількість років вийде так що стаж дозволить мати тільки мінімальну пенсію котру держава бере на себе обовязок виплачувати  за рахунок бюджету(солідарна система).  Якщо людина хоче мати більшу пенсію повинна,добровільно поповнювати свій рахунок в Пенсійному Фонді (або в державному банку)(накопичувальна система). Щоб повернути довіру людей до Пенсійного Фонду потрібно провести кілька кроків. 1) Одержані внески з добровільної сплати Пенсійним Фондом направляти на покупку землі с-г призначення у пайовиків котрі хочуть її продати. Здача землі Пенсійним Фондом сільгоспвиробникам в оренду є надійним джерелом постійних і гарантованих доходів.вона не обезцінюється 2) Кожного року Пенсійний Фонд має збільшувати залишки внесків на величину не меншу за рівень інфляції за попередній рік, чим не допуститься знецінення коштів(джерело –орендна плата за землю .індексація грошової оцінки землі ). 3)Після виходу на пенсію пенсіонер самостійно вирішує в якій пропорції одержувати накопичену суму.при цьому залишок невиплачених коштів в разі смерті переходить нащадкам. 4) Гарантом

Ответить
  • Оксана
11.11.20 09:13

Віддайте працюючим людям на руки 18%, 1,5% і 22%, які забирає держава. Вони самі вирішать, куди їх вкласти. І потім цим людям не потрібно платити пенсію, вони самі себе забезпечать.
А пенсіонерам, які все життя платили внески, звичайно, пенсії залишити треба.
Але ж ні, якщо людям віддати все на руки, нема з чого буде цапнуть! )))

Ответить
  • 9991
11.11.20 13:29

Оксана, ви точно бухгалтер чи просто так пробігали?

Ответить
  • економіст
11.11.20 09:14

продовження:4) Гарантом цих виплат має бути Державний бюджет. Висновок : Впровадження цих кроків може вирішити кілька проблем : завершити земельну реформу в інтересах народу ,значно зменшить тіньові зарплати ,створяться умови повернення довіри громадян до держави щодо заощоджень коштів на пенсію 

Ответить
  • Ирина
11.11.20 09:52

З 1998 року ведуться розмови про недержавні пенсійні фонди, вже створювались такі фонди і за нашою традицією...збирали гроші у людей і зникали. Ну, не вірять наші люди в цей МММ, а держава, нажаль, нічого не гарантує. Велике підприємство мого родича мало свій пенсійний фонд, у людей утримували 1,5% із з/п, а потім ... гроші зникли разом з фондом і з власниками підприємства, а люди де-кілька років платили туди внески, тобто недоотримували 1,5% зарплати. Новий власник нічого, навіть, чути про це не хоче і гроші людям ніхто не поверне.

Ответить
  • Бармалей
11.11.20 10:27

Никак она работать не будет. Самым надежным способом обеспечения достойной жизни пенсионера есть постоянный и стабильный рост экономики. Те отчисления, которые проводятся из существующих доходов съест инфляция. Достаточно сравнить проценты роста экономики и инфляционный. В какую сферу будут вкладываться отчисления? И не будем забывать о дядях при власти, которые соблазнятся организовать кидалово. Исходя из опыта, любая долгоиграющая перспектива в нашей стране никакого доверия не вызывает.   

Ответить
  • ЛЛЛ
11.11.20 10:49

Уже була змога у людей накопичувати собі на пенсію недержавну. Банк "Аркада" першим в Україні ще в кінці 90-х років надав таку змогу. І все було чудово і успішно майже 30 років. А потім банк став "неугодним" багатьом чиновникам, почав відбуватися переділ ринку первинного будівництва, куди банк інвестував кошти. І маючи на меті знищити сильного конкурента на користь "друзів" чиновники просто довели до банкрутства даний банк. А 25 тис. людей, що накопичували по 10-20 років на пенсію - залишилися за бортом. Вони нічого не отримають, під закон про виплату з ФГВФО 200 тис грн - вони не попадають. Таким чином скільки років життя і "накопичування" просто пропало. То який сенс в накопичувальній системі ? Хто гарантує, що ці кошти через 10-20 -30 років люди отримають? Хто гарантує, що влада потім не зробить з недержавними чи державними ПФ те, що зробили з "Аркадою"?

Ответить
  • три ха-ха
11.11.20 11:34

Как можно верить в сохранение накоплений хз где, если пропадает даже стаж, зафиксированный в трудовой книжке. У меня работа после института в СКТБ, потом перевод на завод, так вот в ПФ сказали, что печати плохие, о переводе на завод и о увольнении с него. Нужно подтверждение. Завод 10 раз реорганизован, висит бумажка, чтобы отправляли для справок в ПФ ПОЧТОЙ (!!) свои доки и справку ждать не меньше месяца. Время идет, справки нет. Подъехали по адресу-там руина без окон и дверей. ПФ сам сделал запрос в архив и прислал мне извещение, что СКТБ и завод документы по трудовым отношениям в архив не сдавали. Вот и украдены 7 лет стажа.. Как доказывать-не понятно. 
А вы, дурачки, платите в фонды, надейтесь. что через 30лет будете жить нормально на честно заработанные.
И электронное администрирование, думаю, так же глюкнется безвозвратно, когда подлецам понадобится.

Ответить
  • данет
11.11.20 14:11

не надо ничего придумывать. в бедных странах только солидарная---наведите в ней порядок и будет вам счастье. накопительная в бедной стране сами понимаете--это ммм  это преступление.

Ответить
  • n
11.11.20 15:53

скільки ці гроші будуть коштувати через 30 років? у нас що економіка зростає?  чи завдяки чому вона зросте і буде стабільною?

Ответить
  • Шурик
11.11.20 18:49

Банковская система есть? Или хотя бы жалкая система подобия государства. Ничерта в Уркаине не будет, будет как всё всегда. Всех обдурят.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям