Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.12.20
6319 2 Печатать

Як припинити діяльність ФОП?

Мін’юст на своїй сторінці у facebook розповідає, щоб закрити ФОП, ви повинні подати заяву про припинення підприємницької діяльності до будь-якого держреєстратора, оскільки на державну реєстрацію фізичних осіб-підприємців не розповсюджується принцип територіальності.

Потім подати ліквідаційну звітність до контролюючих органів за місцем реєстрації (ФОП-загальносистемник – протягом 30 календарних днів з дати припинення. ФОП-спрощенець – 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу).

Звіт з ЄСВ необхідно подати протягом 30 календарних днів з дати припинення.

Далі сплатити єдиний податок та ЄСВ за повний місяць, в якому подано заяву держреєстратору, та провести остаточні розрахунки.

Потім отримати виписки про рух коштів на рахунках за останні 3 роки та знятись з обліку в контролюючих органах (контролюючі органи проводять перевірки платників щодо правильності нарахування податків і зборів).

Датою припинення діяльності ФОП вважають дату державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такого ФОП в Єдиному державному реєстрі.

Гадаєте, якщо немає статусу підприємця, то немає боргів? Це не так!

Якщо заборгували оплати постачальникам, орендодавцю, навіть якщо закриєте ФОП, на вас можуть подати до суду як на звичайну фізособу, адже підприємці відповідають за зобов'язаннями своїм майном (ст. 52 ЦКУ).

Якщо Ви плануєте закрити ФОП і у Вас є наймані працівники, то їх звільняйте за процедурою скорочення за п. 1 ст. 40 КЗпП.

Повідомити працівника треба у двомісячний термін. Якщо хочете звільнити його раніше, то це можливо зробити лише за його згодою. Необхідно видати наказ про звільнення, дати на підпис працівнику і видати копію наказу на руки (ч. 2 ст. 47 КЗпП). Та працівник повинен розписатися на оригінальному примірнику наказу, проставивши дату. У день звільнення потрібно виплатити йому належні суми: це не тільки зарплата, але й компенсація за невикористану відпустку тощо (ст. 116 КЗпП).

Перевірте, чи закрили ФОП. На сайті Міністерства юстиції України введіть свій десятизначний податковий номер, статус має бути «припинено».

Проте не обов’язково звертатись до державних органів особисто – закрити підприємницьку діяльність можна і онлайн.

Як припинити ФОП онлайн?

Електронна послуга дозволяє здійснити онлайн-подання заяви про державну реєстрацію припинення фізичною особою-підприємцем її підприємницької діяльності.

ФОП позбавляється статусу підприємця від дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідного запису. Припинення підприємницької діяльності здійснюється незалежно від адреси місця проживання ФОП у межах України.

Для цього потрібно скористатися порталом/додатком «Дія» та пройти кілька кроків:

Крок 1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

Крок 2. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Вся важлива інформація вже зберігається в системі – ви маєте лише перевірити, чи вона вірна, та підписати заяву за допомогою вашого електронного підпису.

Крок 3. Підписану заяву буде автоматично надіслано до реєстратора, інформацію про закриття також надіслано до податкової служби.

Крок 4. Статус заяви можна перевірити у кабінеті громадянина. Повідомлення про закриття ФОП з’явиться у кабінеті та буде відправлено електронною поштою.

Реєстратор вносить інформацію про закриття ФОП до Єдиного державного реєстру та інформує податковий орган, де було зареєстровано фізичну особу-підприємця, що цей ФОП закрито.

Якщо ви працювали зі спрощеною системою оподаткування, вас буде виключено з реєстру платників єдиного податку й реєстру платників ПДВ. З цього моменту ваш ФОП вважається закритим.

По материалам Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Елена
16.12.20 11:10

Почему до сих пор не ввели ограничение для ДПС по срокам, по которому они ОБЯЗАНЫ снять с учета  в ДПС ФОПа, у меня ФОП снялся, все сдал, все заплатил но до сих пор с 02.2016 в ДПС числится как ФОП, они аргументируют (по тел.) не сдачей 20-опп. И нет возможности сейчас попасть к ним для разборок...

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
16.12.20 12:35

Про сроки подачи "ликвидационной отчётности" указано неверно. Декларация про майновий стан для общесистемника подаётся "у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду." (ст.177.11. ПКУ). Т.е., если ФОП-общесистемник "закрылся", например, в любой из дней с 1 по 30 ноября, то подать декларацию должен до 20 декабря. Добавлю, что по состоянию на 12 декабря подать "ликвидационную декларацию про майновий стан" в электронном виде НЕВОЗМОЖНО (ДПС не создало такой возможности как подача такой декларации "в середине года"). ФОП на упрощённой системе 1 или 2 группы – срок подачи по истечении года, в котором ФОП "закрылся" (ст. 296.2 ПКУ). Квартальные сроки подачи для 1 или 2 группы указаны в ст. 296.5.1, в которой нет ни слова об обязанности подавать декларацию в квартальный период в случае прекращения деятельности. А вот отчётным периодом, за который они должны отчитаться, будет квартал, в котором прекращена деятельность (ст. 294.6 ПКУ). Т.е., Если ФОП 1 или 2 группы "закрылся", например, 20.09.2020, то декларацию по ЕН он должен подать в начале 2021 года и в ней отчитаться за 3 квартала 2020 года (и обязательства по ЕН будут за 3 квартала). По поводу увольнения работников и оформления этого. ч. 2 ст. 47 КЗпП, на которую даётся посылание, обязывает выдать копию наказа "у разі звільнення працівника з ініціативи власника...". Если увольнение оформляется соглашением сторон (за угодою по ст. 36.1 КЗпП), то никакую копию наказа ФОП не обязан выдавать работнику. Мало того, он не обязан издавать сам Наказ об увольнении. Не забываем, что у ФОПа с работником ПИСЬМЕННАЯ форма договора. Документальным оформлением увольнения по ст. 36.1 будет: запись в трудовом договоре об увольнении (с подписями сторон); Угода про расторжение договора (с подписями сторон); запись в трудовой книжке работника. Минюстовские Правила № 1000/5 на ФОПов не распространяются (о чём прямо указано в п.1 Приказа и в п. 1 Правил). Никакими другими нормативными документами не предусмотрено, что ФОП должен издавать наказ/розпорядження про увольнение. 

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям