Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.02.21
12138 4 Печатать

Відповідальність за несвоєчасну сплату ПДВ

З 1 січня 2021 року набрали чинності зміни, внесені Законом України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ, до статті 124 ПКУ та запроваджено нову концепцію визначення відповідальності платників податків, яка передбачає проведення аналізу наявності умислу та вини платника податків при  проведені сплати узгодженої суми податкового зобов’язання.

Звертаємо увагу, що змінено відсоток штрафних санкцій, які застосовуються до платника у разі не сплати узгодженої суми грошового зобов'язання (крім грошового зобов'язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а також пені). 

Так, п. 124.1 ПКУ визначено, що при порушенні правил сплати платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 5 % погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу.

Якщо зарахування коштів з електронного рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в оплату узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного в уточнюючому розрахунку до податкової декларації, здійснюється на наступний операційний (банківський) день, штрафи, визначені у п. 124.1 ПКУ, не застосовуються.

Звертаємо увагу, що у разі встановлення що діяння, щодо порушення термінів сплати, вчинені умисно, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов'язання (п. 124.2 ПКУ).

Порушення вчинені повторно протягом 1095 календарних днів або які призвели до прострочення сплати грошового зобов'язання на строк більше 90 календарних днів, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50 % від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов'язання (п. 124.3 ПКУ).

Згідно з п. 124.4 ПКУ за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України від 05.04.2001 р. № 2346-ІІІ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку, органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, установи - учасника платіжної системи, такий банк/орган сплачує штрафи в розмірах, встановлених п. 124.1 ПКУ.

Якщо платник податків не згоден з висновками акту перевірки він або його представник, мають право протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем отримання акту перевірки подати заперечення та додаткові документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом’якшуючих обставин, що дають можливість вважати, що правила сплати податків порушено не умисно.

По материалам ГУ ДПС у м. Києві

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Андрій
17.02.21 09:28

А хто встановлює і яким чином, умисно чи не умисно не сплачено податкове зобов'язання? Бо якийсь завеликий зазор 5% і 25%

Ответить
  • Юлия
17.02.21 10:08

Мне вот тоже этот момент был интересен при прочтении:
"порушення термінів сплати, вчинені умисно, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 %..."
как они это определяют??? забыл оплатить - это 
умисно??

Ответить
  • Світлана
17.02.21 12:10

Штрафы за не законные блокировки!!! 

Ответить
  • Мари
17.02.21 20:55

Чего только ПДВ, налоговые кодекс и прибыли касается?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям