Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


02.03.21
1636 0 Печатать

Правове регулювання повернення надміру сплачених податків з цього року зазнало змін

«Правове регулювання повернення надміру сплачених  податків  з  цього року  зазнало змін.  Відтепер нові норми  Податкового  законодавства  вдосконалені, тож реалізувати право на повернення цих коштів процедурно стало легше», - Богдан Катрушин, керівник Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі із великими платниками податків.

Помилково та/або надміру сплачені суми грошового  зобов`язання підлягають поверненню платнику, зокрема, відповідно до ст. 43 ПКУ, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені.

Платник податків подає заяву у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

З 01.01.2021 р. вступили в дію зміни до ПКУ в наступній частині:

Контролюючий орган не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

У разі якщо повернення сум податку на доходи фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами  проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу, відповідне повідомлення надсилається контролюючим органом до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, не пізніше ніж за п`ять робочих днів до закінчення шістдесятиденного строку з дня отримання відповідної податкової декларації. Для здійснення компенсації частини штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, на користь покупця (споживача) відповідний контролюючий орган протягом п`яти робочих днів з дня зарахування до бюджету штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до платника податків за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, готує висновок  та подає його для виконання  до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п`яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені платником податків, а також перераховує на користь відповідного покупця (споживача) компенсацію частини суми штрафних  (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів та про перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, покупцям (споживачам) з відповідного бюджету.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платнику податків та перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових санкцій, визначених за даними СОД РРО, покупцям (споживачам)здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Слід зауважити, що Наказом Мінфіну від 11.02.2019 р. № 60 затверджено Порядок інформаційної взаємодії органів ДПС, ДКС України, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені регламентовано (далі – Порядок №60).

Дія Порядку №60 не поширюється:

-відшкодування ПДВ;

-повернення авансових платежів (передоплати), помилково та/або надміру внесених платниками податків за власним бажанням, як попереднього грошового забезпечення сплати майбутніх митних та інших платежів, що сплачуються до/або під час митного оформлення, та грошової застави;

-повернення митних та інших платежів, що сплачуються до/або під час митного оформлення;

-повернення помилково та/або надміру перерахованих (унесених) платниками податків коштів, сплачених шляхом надання при митному оформленні податкового векселя;

-повернення суми акцизного податку, внесеної в рахунок погашення податкових векселів;

-виконання рішень судів щодо безспірного списання коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.

По материалам Офіс КНП ДПС
Комментарии
фото автора В фокусе
Винокуров Дмитрий ФОП: как не платить ЕСВ за 1 квартал 2021 года?...
72687 51
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Приложение
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно