Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.03.21
965 5 Печатать

Раді пропонують запровадити штрафи за продаж ліків неповнолітнім

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо встановлення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів малолітнім особам.

Члени Комітету під час засідання 17 березня розглянули проекти законів про внесення змін до статті 424 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо продажу лікарських засобів дітям № 5123 і про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів малолітнім особам» № 5123-1.

Законопроектом № 5123 пропонується викласти у новій редакції статтю 424 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановивши таким чином адміністративну відповідальність за продаж (відпуск) в аптечних закладах лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку. Таке порушення тягне за собою покарання для винних осіб у вигляді накладення штрафу від шести до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У випадку повторного протягом року вчинення такого правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, настає адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від двадцяти п’яти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прийняття законопроекту його автори пояснили необхідністю унеможливити неконтрольоване споживання медичних препаратів (лікарських засобів) громадянами, які не досягли 14-річного віку.

Законопроект № 5123-1, як зазначила один з авторів народний депутат Тетяна Плачкова, спрямований на встановлення адміністративної відповідальності за продаж і доставку лікарських засобів малолітнім особам.

Проектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, доповнивши Кодекс новою статтею 42-5, якою встановлюється відповідальність за продаж (у тому числі, з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) і доставку лікарських засобів малолітнім особам.

Члени Комітету також розглянули проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства України про лікарські засоби № 5131.

Цим проектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 425 «Реалізація (відпуск) лікарських засобів громадянам у заборонених законодавством випадках», якою передбачається, що продаж лікарських засобів особі, яка не досягла 14-річного віку, тягне за собою накладання штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Голова підкомітету з питань законодавства про адміністративні правопорушення та охоронної і детективної діяльності В’ячеслав Медяник доповів рішення підкомітету, який пропонує Комітету рекомендувати Верховній Раді направити усі три законопроекти на доопрацювання і на їх основі підготувати один проект.

Під час обговорення члени Комітету висловили зауваження до законопроектів.

На думку Комітету, встановлення розмірів штрафів за адміністративні правопорушення, передбачене законопроектами, має виходити із принципу системності і відповідності адміністративного стягнення рівню поширеності та ступеню суспільної шкідливості вчинених діянь, інших негативних наслідків, які вони завдають правам і свободам громадян та встановленому порядку управління.

Загалом, Комітет дійшов висновку, що проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів малолітнім особам» № 5123-1 більш комплексно врегульовує правові та організаційні засади регулювання у сфері боротьби з неконтрольованим зловживанням лікарськими засобами малолітніми особами та є більш виваженим як змістовно, так і термінологічно.

За результатами голосування Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект №5123-1, а проекти №5123 і 5131 - відхилити.

По материалам ВРУ
Комментарии
  • Шурик
25.03.21 01:15

Детскому саду "ВР" не наливать, штраф мильярд баксов. Давшим этим детинам покурить - триллион фунтов.
В аптеках и конфетки и батончики продаются, они тоже лекарственные.

Ответить
  • Olga
25.03.21 10:14

Шурик, не соглашусь, в аптеке сейчас продается очень много того что не является лекарственным средством. Даже один и тот же витамин может как быть лек. средством, которое прошло регистрации так и БАДом, которое не является лек средством.
Проблему тут нужно решать совсем, как мне кажется, с другого бока. У нас в аптеках все подряд продают рецептурные препараты без рецепта, и не важно 13 лет, 14 и 45 лет, такого быть не должно, т.к. одно дело аскорбинка которую сам себе назначил, другое дело антибиотик, назначеный сам себе и пропитый не по схеме и т.д. и т.п  . При этом добится  есть другая проблема-добится от врача рецепта, это у нас тоже какой-то отдельный квест-максимум на какой-то не внятной бумажке напишут назначение без подписи-печати и все. Нужно вводить нормальные електронные рецепты и не морочить людям голову  

Ответить
  • Рыжий
25.03.21 11:45

Olga, электронные рецепты - 3 раза ха. Уровень компьютерной грамотности семейных врачей в поликлиниках оставляет желать лучшего. Выдать электронное направление к эндокринологу  как положено у семейного врача  ни разу не получилось, после 2-х недель настойчивых звонков максимум продиктует номер по телефону, а прислать его на телефон не получается уже который раз. За год так и не научилась. Пока врач освоит выдачу электронных рецептов можно кони двинуть.

Ответить
  • Юра Г.
25.03.21 07:19

а когда начнут штрафовать за продажу, как таковую?

Ответить
  • Валерий
25.03.21 12:05

Шоб этим законотворцам запретили туалетную бумагу продавать...

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
109556 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно