Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.06.21
2690 0 Печатать

Алгоритм заповнення додатку 1 до декларації з ПДВ

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Мін’фіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі – Порядок № 21).

У складі податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) подаються передбачені Порядком № 21 додатки (п. 9 розд. ІІІ Порядку № 21).

Зокрема, додатком до декларації є додаток 1 «Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування» (Д1) (далі – Додаток 1) (п. 10 розд. ІІІ Порядку № 21).

Додатки додаються до декларацій за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках (п. 11 розд. ІІІ Порядку № 21).

Відповідно до п.п. 2 п. 3 розд. V Порядку № 21 у разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 Додатка 1.

Відомості в таблиці 1.1 Додатка 1 заповнюються в розрізі здійснених операцій:

 • на митній території України, що оподатковуються ПДВ за основною ставкою та ставками 7 і 14 відсотків;
 • відповідно до п. 198.5 та п. 199.1 ПКУ.

У таблиці 1.1 Додатка 1 до декларації зазначається:

 • індивідуальний податковий номер покупця або умовний індивідуальний податковий номер;
 • дата і номер податкової накладної;
 • ознака здійснення сільськогосподарських операцій (проставляється позначка «+» у випадку здійснення операцій, визначених ст. 16 прим. 1 Закону України від 24.06.2004 р. № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877), платниками податку, які внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону № 1877 або які претендують на внесення до такого Реєстру);
 • обсяг постачання (без ПДВ);
 • сума ПДВ (за основною ставкою або ставкою 7 % або 14 %).

З підсумкових рядків «Усього за звітний (податковий) період (переноситься до рядків 1.1, 1.2 або 1.3 декларації)» та «Усього за звітний (податковий) період (переноситься до рядків 4.1, 4.2 або 4.3 декларації)» обсяг постачання та сума ПДВ переносяться до відповідних рядків декларації.

У таблиці 2.1 Додатка 1 до декларації зазначаються відомості про операції з придбання з ПДВ, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та ставками 7 % і 14 % в розрізі контрагентів, а саме:

 • індивідуальний податковий номер постачальника;
 • інформація щодо податкової накладної або іншого документа, на підставі якого платник податку сформував податковий кредит (період складання, ознака касового методу (проставляється позначка «+» у разі, якщо суми податку включаються до складу податкового кредиту за касовим методом відповідно до п. 187.10 ПКУ), ознака здійснення сільськогосподарських операцій (проставляється позначка «+» у випадку здійснення операцій, визначених ст. 161 Закону № 1877, платниками податку, які внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону № 1877 або які претендують на внесення до такого Реєстру);
 • обсяг постачання (без ПДВ);
 • сума ПДВ (за основною ставкою або ставкою 7 % або 14 %).

Також, довідково, в окремих рядках таблиці 2.1 Додатка 1 до декларації відображаються обсяги постачання та суми ПДВ усього за звітний (податковий) період за операціями:

 • з придбання (будівництва, спорудження, створення) необоротних активів;
 • які включаються до складу податкового кредиту за касовим методом відповідно до п. 187.10 ПКУ;
 • визначеними ст. 161 Закону № 1877.
По материалам Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Комментарии
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
108931 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно