Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.07.21
42607 61 Печатать

Отримали другу квитанцію про прийняття об'єднаного звіту? Розслаблятися зарано!

Чи може бути визнаний не прийнятим Розрахунок після отримання платником другої квитанції з повідомленням про внесення відомостей з Розрахунку до Реєстру застрахованих осіб?

Наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (у редакції наказу Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773) затверджені форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).

Відповідно до п. 3 розд. ІІ Порядку Розрахунок подається платником в один із таких способів:

— засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22.05.2003 р. № 851-VІ «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 р. № 2155-VІІ «Про електронні довірчі послуги»;

— на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;

— надсилається поштою з повідомленням та описом про вкладення, за умови, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п’яти;

— на паперовому носії, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п’яти.

Відомості з додатків до Розрахунку передаються до Пенсійного фонду України згідно з Порядком обміну інформацією між Міністерством доходів і зборів України, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженим наказом Міндоходів від 19.09.2013 р. № 494, постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.09.2013 р. № 16/1.

Підтвердженням поданого Розрахунку є перша квитанція та друга квитанція.

Перша квитанція свідчить про те, що Розрахунок страхувальника успішно прийнято для подальшого опрацювання. Також, зазначена квитанція містить інформацію, що за результатами приймання та обробки електронного Розрахунку в Пенсійному фонді України буде сформовано другу квитанцію, що буде надіслана на електронну адресу, з якої було відправлено Розрахунок (або посереднику).

Друга квитанція містить інформацію про результат обробки Розрахунку і повідомляє про внесення чи невнесення відомостей зі звітності страхувальника до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Реєстр застрахованих осіб).

Таким чином, друга квитанція свідчить лише про те, що дані з Розрахунку завантажено до Реєстру застрахованих осіб, ведення якого покладено на Пенсійний фонд України відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 121 Закону України від 0807.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Камеральні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених ПКУ та п.п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону № 2464.

Камеральній перевірці підлягає вся звітність суцільним порядком.

Порядок, строки подання Розрахунку страхувальниками до контролюючого органу та його форму встановлено Порядком.

Отже, після отримання платником другої квитанції з повідомленням про внесення відомостей з Розрахунку до Реєстру застрахованих осіб, на підставі камеральної перевірки такий Розрахунок може бути визнаний не прийнятим, якщо його було подано з порушенням вимог Порядку.

По материалам Категорія 201.06 «ЗІР»

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ТТ
15.07.21 06:25

Хоть бы написали сколько дней у них на эти делишки. А по хорошему, высылайте 2ю квитанцию когда все проверите. Но это ж работать надо..

Ответить
  • ***
15.07.21 09:06

ТТ, полностью согласна. Проверили - тогда присылайте вторую квитанцию. Я отчеты эти такие-рассякие набираю вручную... Чисто случайно вчера  обнаружила ошибку в отчете за 1-й квартал. В инд. коде переставила цифры местами. Человеку за 1 месяц не засчитался стаж. И до сих пор от пенсионного никакой реакции. Ну хорошо, что сама нашла ошибку, подала уточнюючую. А если бы не нашла?

Ответить
  • Лідія
19.07.21 11:21

***Нужно через портал ПФУ проверять правильность начисления по сотрудникам через форму ОК-7

Ответить
  • Лидия
15.07.21 15:35

ТТ і як уточнююча прошла у вас з неправильним кодом?
У мене не приймається пакет теж така помилка.Якщо у вас прошло,як ви це зробили.Я робила як написоно 1 і 0

Ответить
  • Галина
15.07.21 11:24

***, від пенсійного і не буде ніякої реакції пару-тройку років! Можливо, якщо це новоприйнятий працівник, при звірці даних таблиці 5 і повідомлень про прийняття пенсійний і податкова щось виявлять, тоді так. А всі інші помилки на вашій совісті - в даному випадку робіть уточнюючий - без штрафів

Ответить
  • Влад
15.07.21 07:18

ТТ, раньше 5 дней было на отправку почтой уведомления о не принятии. Думаю что и сейчас так

Ответить
  • Маруся
15.07.21 15:33

Ага! Щас! За сентябрь 2020 года никакого сообщения вообще не было. В электронном кабинете появилась квитанция № 2 "Принято". Расслабились и забыли, а после "в свинячий голос" появилась ещё одна № 2 "не принято". Налоговая кричала, что если не принято, то подавайте "звітний новий". Куда там! Пришёл ответ, что данные в Реестр уже внесены. Тогда подали уточнёнку. К сожалению, нам никто ничем не обязан! Обязаны только мы. Правила написаны только для нас. 

Ответить
  • Ирина
15.07.21 13:42

Влад, и сейчас 5 рабочих дней  НА УВЕДОМЛЕНИЕ, а не на отправку почтой :)

Ответить
  • Інна
15.07.21 08:50

Влад,не факт, не забывайте в какой стране живем, все задним числом или через заднее место...

Ответить
  • Светлана
15.07.21 07:11

Как все это достало.Бухгалтер -это крутой сапер,право на ошибку не имеет,.Думаешь,что все сдал,но такими письмами сводится все на нет
Получили 2 квитанцию,сел отчет в эл.кабинете-считаю,что принят. Но они думают по другому..

Ответить
  • Наталія
15.07.21 08:20

Подала 22 об'єднаних звітів за 2-й квартал. А тепер і у відпустку не підеш- а раптом буде не прийнято.. Забембали..
Треба вирощувати пофігізм на все..

Ответить
  • Інна
15.07.21 08:49

Наталія,идите смело в отпуск, потому как мы узнаем о точном принятии или не принятии отчета скорее всего посте сроков окончания сдачи отчетов, то есть  после 9 августа, а раньше они не смут, очень заняты, прямо очень-очень!!

Ответить
  • Ната
15.07.21 08:21

О Боги, достали свои приказы и бумажонки 2010,2013 годов и выдавливают из них нашу кровь и нервы...Пора уже защитника не прав человека,а прав бухгалтера! Где ж Вы Су.. были с 2010 и 2013 года со своими сегодняшними хотелками? АУ пан Гетманцев! В бой за права плательщиков налогов!

Ответить
  • Каюк
15.07.21 08:29

Помню в 90-х при избрании президента был лозунг: "Хочешь чтобы был Кравчук, значит выбор твой КАЮК". Так и здесь, чтобы ты не сделал, а тебе будет "три крапки"

Ответить
  • Елена
15.07.21 08:36

Ай молодцы! И штрафами нас, штрафами. 
И сразу приходит на ум нетленка "Горела налоговая. Люди помогали чем могли-углем, дровами, бензином"

Ответить
  • Елена
15.07.21 13:01

Елена, они с*ки в огне не горят и в воде не тонут...

Ответить
  • Інна
15.07.21 08:46

как чудесно!!! то-есть сданный не значит принятый!! великолепно просто, Остап Бендер рыдает в сторонке

Ответить
  • Анна
15.07.21 09:06

Дурниця, звіт прийнятий але з помилками.

Ответить
  • Wonder woman
15.07.21 10:00

Мне 22 июня пришло письмо о непринятии отчета за 1 квартал)

Ответить
  • Андрей
15.07.21 11:07

Wonder woman, письмо почтой, єл.почтой ?

Ответить
  • Wonder woman
15.07.21 16:23

Андрей, укрпочтой

Ответить
  • Еленаник
15.07.21 10:11

Wonder woman, кошмар какой. А если не секрет, к чему придрались?

Ответить
  • Wonder woman
15.07.21 16:26

Еленаник, сдавала в налоговой 11 мая, набирала в кабинете вручную и там была арифметическая ошибка, не бились итоги строк, инспектор при приеме отчета ничего не сказал, молча поставил штамп и все, увидела уже потом. Хотела сдать уточненку, а начислений в кабинете не было,  в налоговой сказали ждите, такая ситуация с теми, кто сдавал ножками. И вот через полтора месяца пришло письмо, что не принят. Ну я к этому была готова, но хотелось бы пооперативнее как-то)

Ответить
  • Інна
15.07.21 10:06

Wonder woman,вот это по-нашему! так его! что бы мало не казалось!!!! а то мы, бухгалтера, распустились совсем!! совсем не понимаем линию партии! деньги стране нужны! а мы тут со своими отчетами- золотое дно!! даже днище можно сказать!

Ответить
  • Sunrise
15.07.21 10:04

Вообще-то в квитанции и в статусе отчета четко написано "ПРИЙНЯТИЙ" и "Виявлені помилки/зауваження: --", а не що дані з Розрахунку завантажено до Реєстру застрахованих осіб

Ответить
  • Оптиміст
15.07.21 10:11

Шановні податківці, ви можете зрозуміти, що бухгалтера теж люди, а не роботи, вони тем можуть помилитися і вони не тільки подають Вам бумажки, вони мають ще дуже багато обов'язків і зазвичай бухгалтер це і касир і кадровик і економіст і комп'ютерщик і водій і тд.

Ответить
  • April
15.07.21 17:28

Оптиміст, "Право на помилку" есть только у слуг народа, сам народ этого права не имеет(((

Ответить
  • Наталія
15.07.21 10:15

Перша квитанція свідчить про те, що Розрахунок страхувальника успішно прийнято для подальшого опрацювання.
друга квитанція свідчить лише про те, що дані з Розрахунку завантажено до Реєстру застрахованих осіб.
Я чогось не розумію??? ПЕРША для подальшого опрацювання ПФУ. ДРУГА - прийнято не прийнято.
Яка нафіг камеральна перевірка.

Ответить
  • Наталія
15.07.21 10:18

Наталія, До цього коментаря забула ще додати. Вони хоч зрозуміли, що самі написали? Стаття суперечить сама собі.

Ответить
  • Влад
15.07.21 12:18

Наталія, Крайни пример, допустим в названии своей организации Вы написали ООО "хГер Гетьманцев", что есть неправильно и по ПКУ такой отчет не может быть принят. Шлюз его пропустит, но ДПС ники в течении 5 дней должны глазками это откамералить...

Ответить
  • Валентина
15.07.21 10:15

термін камеральної перевірки- 30днів Вже всі строки вийшли щодо перевірок за 1-й квартал. Те що податківці не вкладаються у строки проведення перевірки, перевірка з порушенням - так  це розуміти?

Ответить
  • Еленаник
15.07.21 10:15

Как романтично. Т.е. раз наши отчетьі не видньі в кабинете юр.лица за 2021 год, они еще не прошли камералку и могут бьіть признаньі не поданьіми? А если ПФУ (т-т-т) пришлет работодателю например в октябре уведомление, что не принят отчет за 1 квартал, а работники уже больничньіе получили, пенсию начислили, у людей, что, деньги обратно заберут?

Ответить
  • Лариса
15.07.21 10:36

Всё страньше и страньше! Всё чудесатее и чудесатее! Всё любопытственнее и любопытственнее! Всё страннее и страннее! Всё чудесится и чудесится! -  Алиса в стране чудес (Льюис Кэрролл)


Ответить
  • Олена
15.07.21 11:15

дайте, дайте мне такую БУМАЖКУ, такую БУМАЖКУ, чтоб уже всьо! окончательную, бесповоротную, бетонную !!!
,

Ответить
  • SHADOW
15.07.21 12:00

Олена, броня !!!

Ответить
  • 125
15.07.21 14:26

SHADOW,не дуло бронетранспортера и как классик рассказывал сколько -сколько

Ответить
  • Елена
15.07.21 13:04

Значит пусть эти уроді введут квитанцию №3, где будет четко видно (не)принято!!!
Теперь что получается, надо ежедневно заходить и проверять прошлые отчеты что сданы? Они  что ёб***сь без парашюта и живы остались?

Ответить
  • 125
15.07.21 14:27

Елена, а дальше квитанция №4....№5.... и так далее.....

Ответить
  • Варвара
15.07.21 16:49

125, и за каждій квартал отдельная нумерация...

Ответить
  • Елена
15.07.21 15:04

125,
Да хоть 35 шт! Просто в четкие сроки и конкретика!!!

Ответить
  • Яна
15.07.21 14:29

Пи*ц!!!! больше слов нет ... классная статья в отчетный период!
 прочитала один глаз дергается, другой плачет))) вспоминается мультик про Карлсона, где домомучительница сошла сума)

Ответить
  • Елена
15.07.21 14:59

что же это такое, они нас решили вконец закопать с этим отчетом. Да что мы им сделали плохого??? Изобрели такую .... что никто толком в нем разобраться не может. а теперь еще непонятно - как его сдать, чтобы эти сволочи его "приняли"

Ответить
  • Варвара
15.07.21 16:57

"Таким чином, друга квитанція свідчить лише про те, що дані з Розрахунку завантажено до Реєстру застрахованих осіб, ведення якого покладено на Пенсійний фонд"       
     Первая квитанция гласит: "....... Кв.2 буде надіслано після отримання результату обробки документу від Пенсійного фонду."  А результат обробки, єто разве не проверка?

Ответить
  • Наталья
15.07.21 16:57

А почему эта новость не в важных, ведь это же капец.

Ответить
  • Людмила
15.07.21 17:16

А я вообще не понимаю , кто дает эту консультацию, это чьи то домыслы, где ссылка на норматив документ?

Ответить
  • Наталья
15.07.21 17:16

В Розрахунку только Додаток4ДФ ,Д1 нет т.к. нет у ФОПа наемных
работников,выплачивал доход по коду 157 В 1 квартале в кв.№2
написано Пакет прийнято и занесено в Реестр застрахованих осіб.
Во 2 квартале в кв.№2 написано только Пакет прийнято ,Регистрационный номер ,а про Реестр застрахованих осіб ни слова.
Напишите у кого Расчет без Д1,что у вас стоит в кв.№2.

Ответить
  • Непогода
02.10.21 10:18

Наталья, по ФОПу без наемных были поданы только 4ДФ. В квитанции №2: Пакет принято, Помилки-00, два регистрационных номера отчета (один ДПИ, второй -реестр застрахованных осиб), Данные завантажено до реестру...

Ответить
  • Інна
19.07.21 08:21

Наталья,смотрите ниже- виявлені помилки, дата реєстрації звіту, и среди прочего написано что данніе загружені в реестр

Ответить
  • Наталья
15.07.21 17:16

Где логика? Если нарушены условия "Порядка", значит не должны принимать отчетность! Налоговая явно перегрелась.

Ответить
  • Ива
16.07.21 08:09

Конченые законы!!!! Налоги дерут и спать спокойно не дают. Пока этот отчет сделаешь поседеешь!

Ответить
  • ФОП
19.07.21 10:10

У меня  такая ситуация, в 2018 году сдал отчет 1-ДФ  через приват 24, все  верно, квитанция №2 есть без ошибок, и вдруг  в 2021году налоговая обнаружила, что по какой-то причине он к ним вошел наполовину пустым, когда открыл електронный кабинет, был в шоке, строки по коду 157заполнен только код и все., итоги верны. Вообщем Приватбанк пишет они не виноваты, а мне светит штраф. Бред, а что делать?

Ответить
  • Таня
17.09.21 10:19

ФОП, штрафа не будет, штраф только если занижені или завішені обязательства налога, а тут отображение по 157 коду идет без налога...

Ответить
  • Юстас
19.07.21 10:25

Підскажіть, будь ласка, коли закінчаться оці СТРАШИЛКИ ?  Є добра приказка, пишу її мовою оригіналу (без перекладу) : "Лучше ужасный конец, чем ужас без конца".

Ответить
  • Надежда
19.07.21 14:29

в медке за 2 квартал  в дод 1 номер месяца не могу изменить на 4 Просит поставить с 1 по 3 месяц у кого-нибудь была такая проблема 

Ответить
  • Людмила
21.07.21 13:25

Надежда, Там і не може бути 4. Там знову буде порядковий номер місяця у кварталі, тобто 1,2,3

Ответить
  • Ніка
20.07.21 12:42

Надежда,проверьте или у вас стоит 2 квартал в Податковому розрахунку. Я копировала с 1 кв. и автоматически не поменялось в медке

Ответить
  • Наталія
19.07.21 15:53

Надежда,  номер 1,2,3.   
 1- апрель 2- май 3 - июнь

Ответить
  • Дима
19.07.21 19:07

Ох..еть!!!!, -  кричали гости

Ответить
  • Таня
20.07.21 17:46

Дима,

Ответить
  • Людмила
21.07.21 13:31

Ну гроші для поповнення казни потрібно ж з чогось брати. Економіка в ж..., підприємства (фопи) працюють на останньому подиху збитково, остання надія штрафи, штрафи і ще раз штрафи. Хто штрафи не витягне, протягне ноги. Щоб ви не робили, а щоб ви за...лись! 

Ответить
  • Светлана
04.08.21 13:51

Если в графе помили  ничего нет , то пусть идут лесом.  сроки не пропущены , номер регистрационный есть, значит моджно пойти поставить печать в гни. И све пусть дуются сколько хотят Уроды, моральные уроды просто.

Ответить