Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.07.21
436 0 Печатать

Необхідно на законодавчому рівні закріпити єдині правила розміщення тимчасових споруд, – ДРС

Підприємці з усієї України через свої об’єднання звертаються до Державної регуляторної служби та скаржаться на відсутність єдиних правил розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового та іншого призначення, а також елементів вуличної торгівлі для провадження підприємницької діяльності.

Про це заявив Голова ДРС Олексій Кучер під час прямого ефіру на телеканалі «НАШ» 6 липня 2021 року та зазначив, що нині в Україні є лише один документ, який регулює Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності – Наказ Мінрегіону №244 від 21 жовтня 2011 р.

«Згідно цього Наказу, встановлення тимчасових споруд відбувається відповідно до паспорту прив’язки. Також Наказом чітко визначений вичерпний перелік документів, необхідних для отримання паспорту прив’язки на тимчасову споруду», – пояснив Олексій Кучер.

За його словами, проблема полягає в тому, що сьогодні місцеві ради порушують цей Порядок розміщення торговельних кіосків. Зокрема, вимагають зайві документи або взагалі встановлюють якісь свої порядки. Голова ДРС також звернув увагу на те, що місцеві ради не заключають договори оренди землі з підприємцями та не видають паспорти прив’язки на тимчасові споруди.

«Наприклад, у Харкові дозволи на розміщення можна отримати лише через КП «Сучасне місто», яке надає в оренду не землю, а так звані «елементи благоустрою» — будь-який фрагмент міської землі, де можна поставити кіоск. Через це місцеві бюджети не отримують надходження від податку на землю», – пояснив Олексій Кучер.

За словами очільника Служби, в таких умовах власники кіосків не мають жодних прав на ці ділянки та беззахисні перед місцевою владою. Тому потрібно законодавчо закріпити єдині правила розміщення торгових кіосків, які забезпечують роботою понад 2 мільйони підприємців та найманих працівників.

«Якщо проблема не може бути розв’язана на місцевому рівні, ініціюватиму створення міжвідомчої робочої групи, щоб разом з урядовцями та підприємницькими асоціаціями напрацювати відповідний законопроект, адже це питання потребує законодавчого вирішення», – наголосив Олексій Кучер.

Нагадаємо, що Державна регуляторна служба та Національне агентство з питань запобігання корупції разом працюватимуть над виявленням рішень органів влади, які були прийняті з порушенням вимог регуляторного законодавства та пов’язані з корупційними ризиками.

По материалам Державна регуляторна служба
Комментарии
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
64641 143
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти