Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


19.07.21
5411 15 Печатать

Президент підписав закони щодо проведення одноразового добровільного декларування активів

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» № 1539-ІХ, ухвалений парламентом України 15 червня 2021 року з ініціативи Глави держави.

Документ створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку України додаткових ресурсів.

Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметеся з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Громадяни України матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Декларант може вказати серед активів валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме та нерухоме майно, зокрема об'єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи за кордоном.

Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Також гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.

Крім того, Глава держави підписав Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» № 1542-ІХ, ухвалений парламентом 15 червня.

Цей закон системно пов’язаний із попереднім (№ 1539-ІХ) і пропонує не вважати умисним ухиленням від сплати податків і зборів, якщо такі діяння пов’язані з придбанням об’єктів, які громадянин вказав у одноразовій добровільній декларації та сплатив узгоджену суму збору декларування, якщо такі діяння вчинені до 2021 року.

Також встановлюється, що не можуть бути використані вищевказані дані на підтвердження винуватості підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень щодо  ухилення від сплати податків і зборів (передбачених статтями 212, 2121 Кримінального кодексу України).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше дня набрання чинності законом № 1539-ІХ.

По материалам Офіс Президента України
Комментарии
 • Бух
19.07.21 07:32

Приплыли...

Ответить
 • Наталья
19.07.21 08:39

Бух,с приплыздом!

Ответить
 • Паламея
19.07.21 09:36

В криминальной стране, где количество нелегального оружия растёт от года в год, где базы данных с персональными данными свободно продаются в инете, где полиция чисто номинальный гос.орган, где полно нищих. доведённых до отчаяния  и т.д. Честное декларирование будет подобно самоубийству. От такого государства надо защищаться всеми возможными способами...

Ответить
 • Соня
19.07.21 09:37

Удобно, да. Крали, крали, а теперь где взяли и не нужно говорить. А сами будут платить эти налоги или их эти законы не касаются?

Ответить
 • Светлана
19.07.21 10:37

Соня,конечно же не касаются. Они уже показали миллионные подарки от мамы-станочницы( рабочая  женщина всю свою жизнь копила сыночку)

Ответить
 • Андрей
19.07.21 10:50

Не читал этого закона, но я зная качество работы и отсутствие совести у депутатов, могу сказать: себе они жизнь облегчат, простым гражданам осложнят.

Ответить
 • Андрей
19.07.21 12:00

Знаю  по  примерам  знакомых - если хоть раз подать декларацию  о  доходах   добровольно, налоговая  от тебя не  отстанет никогда. 
Каждый год будет  звонить и  интересоваться почему за текущий  год не  подано   декларацию .

Ответить
 • Ща
19.07.21 14:45

А лопату которой я деньги гребу тоже декларировать? 

Ответить
 • Ольга
19.07.21 23:13

Мой руководитель настаивает, что необходимо задекларировать товары, которые есть на складе и на которых нет документов. Декларация будет подтверждением происхождения остатков. А я вот сомневаюсь. Может, кто что подскажет?

Ответить
 • Люмьер
20.07.21 14:07

Ольга,
Сочувствую!

Ответить
 • *
20.07.21 10:48

Ольга, пусть купить у ФОПа, пока можно, или продаст на базар. Целее будет.

Ответить
 • Немо
20.07.21 10:07

Глупость  вселенская

Ответить
 • Александр
20.07.21 08:59

Ольга,
И сразу придут. Перестаньте верить идиотам. 

Ответить
 • *
20.07.21 10:49

Александр, тут вопрос, кто еще идиот. Здается мне, руководитель конторы. 

Ответить
 • Светлана
20.07.21 08:06

Ольга,цитата"добровільного декларування фізичними особами належних їм активів". Т.е. ваш директор декларирует на себя любимого эти товары, платит налог, потом увеличивает УК(уставный капитал) со всеми оформлениями(протокол, статут и прочая хрень) на эти товары и вуаля -они у вас на складе

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
54033 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти