Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.08.21
2048 1 Печатать

У березні 2022 року в Україні планується запуск системи Е-рецепт для всіх рецептурних препаратів

У березні наступного року в Україні планується запуск системи Е-рецепт для всіх рецептурних препаратів, повідомив Михайло Радуцький, голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров'я.

Президент Володимир Зеленський задекларував курс на діджиталізацію країни. Масштабне застосування цифрових технологій здатне відчутно підвищити якість та ефективність роботи всієї медичної системи.

Система Е-рецепт працює наступним чином. Лікар реєструє в електронній системі інформацію про призначені препарати. Пацієнту на мобільний телефон надходить СМС зі спеціальним кодом. Код пред’являється в аптеці – фармацевт звіряється з системою і продає призначені препарати. В електронній системі зберігається інформація про те, хто виписав медпрепарат, хто його продав, хто отримав.

Е-рецепт – це яскравий приклад застосування діджітал-технологій у медицині. Втім, замість запуску сервісу вже декілька років чую від чиновників про чергове перенесення термінів.

"З приходом нового міністра роботи в цьому напрямку активізувались. Три тижні тому на засіданні Комітету ініціював розгляд питання щодо запровадження Е-рецепту. Домовились з керівництвом МОЗ, НСЗУ та ДЕЦ щодо чіткого графіку реалізації проєкту.

В загальних рисах план такий. У вересні цього року запланований тендер на розробку програмного забезпечення для впровадження Е-рецепту в електронній системі охорони здоров’я. На початку 2021 року міністерство проведе навчання лікарів та фармацевтів з користування системою. Е-рецепт для препаратів інсуліну запрацює з жовтня, для всіх рецептурних препаратів - у березні 2021 року.

Комітет буде контролювати виконання плану.", - констатує Михайло Радуцький.

На думку депутата, запровадження Е-рецепту є дуже важливим з декількох причин:

Зупиняється безконтрольний продаж антибіотиків

За час пандемії значно зросли продажі антибіотиків – люди звикли за перших симптомів ГРВІ «призначати» собі антибіотики. Це призводить до поширення антибіотикорезистентності: стійкості організму до сильнодіючих речовин. З появою Е-рецепту антибіотики будуть продаватись лише за електронним рецептом.

З’являється реальний контроль за призначенням ліків

Вже в 2021 році має запрацювати електронна медична картка пацієнта. Там буде зібрана вся інформація про пацієнта, план лікування, призначені ліки. З появою Е-рецепту лікар буде вимушений призначати препарати не на власний розсуд, а згідно плану лікування – відповідно до затверджених протоколів. Відповідно, з’явиться можливість контролювати правильність дій медичного працівника.

"Розумію, що запровадження Е-рецепту вимагає дійсно великої комплексної роботи. Однак запуск цього сервісу потрібно максимально пришвидшити", - заявляє Михайло Радуцький..

По материалам Михайло Радуцький, Народний депутат, голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров'я

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Любовь
09.08.21 11:33

наконец то... я думала до этого в нашей стране, где живут одни подопытные кролики не дойдет.. Осталось дождаться, что до государства дойдет еще расширить список препаратов, которые должны будут продаваться по рецептам, а не только инсулин...

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям