Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.09.21
1186 1 Печатать

Чи включається до доходу ФОП - платника єдиного податку кредиторська заборгованість за придбані, але не оплачені товари, списана за домовленістю сторін до закінчення терміну позовної давності?

Відповідно до пункту 292.3 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

Окрім того, п.п. «б» п.п. 14.1.13 ПКУ визначено, що безоплатно надані товари, роботи, послуги – це роботи (послуги), що виконуються (надаються) без висування вимоги щодо компенсації їх вартості.

Тобто якщо за домовленістю сторін кредиторська заборгованість за придбані, але не оплачені товари (роботи, послуги), списана до закінчення терміну позовної давності, то товари (роботи, послуги) є безоплатно отриманими, оскільки особа, яка передала їх не вимагає компенсації їх вартості.

Вартість таких товарів (робіт, послуг) включається до доходу платника єдиного податку у звітному періоді, в якому досягнуто домовленість щодо прощення заборгованості.

По материалам ГУ ДПС в Івано-Франківській області
Рубрика:
Комментарии
  • ТатьянаЛ
15.09.21 12:40

А если истек срок исковой давности и ли ФОП закрывается, а товары ФОПом не оплачены, то списание кредиторской задолженности будет считаться для ФОПа доходом и подлежит налогообложению 18 % НДФЛ и 1,5 % ВС. Ст. 164.2.7 НКУ. Чудненько...

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
60965 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти