Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


18.02.22
1902 3 Печатать

Законопроєкт про хмарні сервіси прийнято в цілому

17 лютого Верховна Рада в цілому прийняла законопроєкт № 2655 про хмарні послуги. «За» проголосували 297 депутатів.

Для оброблення інформації самотужки органам влади та місцевого самоврядування необхідно періодично збільшувати кількість обчислювальних ресурсів. Ухвалення закону збільшить ефективність використання держбюджету та врегулює застосування хмарних технологій. Це дозволить зменшити навантаження на державні органи.

«За даними журналу The Economist, обсяги цифрової інформації зростають удесятеро кожні п’ять років. Ми пропонуємо запровадити принцип Cloud First: перенести основні процеси виробництва на “хмари”. Це дозволить знизити корупційні ризики на закупівлях обладнання, суттєво зменшити витрати з бюджету, а найголовніше — пришвидшити впровадження інновацій в органах влади», — заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

«Хмарні» сервіси — успішний міжнародний досвід. Такі технології запроваджені в органах влади у США, Німеччині, Сінгапурі, Індії, Республіці Корея, Австралії, Канаді та Саудівській Аравії. Зокрема, впровадження «хмар» державними органами Великої Британії зменшило витрати на цифрові трансформації та інформаційні технології більше ніж на 3 млрд фунтів стерлінгів.

У Данії організація одного з муніципалітетів, відповідальна за здійснення закупівель, повністю перенесла послуги із закупівель до хмари, а в Норвегії усі органи місцевого самоврядування одержали дозвіл на використання хмарних продуктів. Поширюється використання хмарних технологій публічним сектором і в Швеції.

Як показує практика, краще використовувати хмарні сервіси великих і відомих вендорів. Їх у світі є кілька. Мінцифра вже залучає до консультацій кількох відомих вендорів. Закон стимулюватиме прихід в Україну найбільших світових вендорів хмарних сервісів Microsoft, AWS, Google cloud до побудови гіпермасштабованих дата-центрів. 

З компанією Microsoft  вже було підписано меморандум про співпрацю минулого року. А у вересні Президент України зустрічався з президентом Microsoft Бредом Смітом у Нью-Йорку і персонально запрошував будувати дата-центр в Україні. Крім того, Мінцифра пропонувала будівництво дата-центрів таким компаніям, як Amazon — AWS, а під час зустрічі у Вашингтоні — Google. Також обговорювали побудову корпоративних дата-центрів в Україні Apple та Facebook.

 

По материалам Міністерство цифрової трансформації України

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Надежда
18.02.22 10:23

"Кто владеет информацией тот владеет миром"- сказал Натан Ротшильд  после  поражения Наполеона при Ватерлоо 18 июня 1815 года.
Натан Ротшильд заработал на этой новости 40 миллионов фунтов стерлингов. Реальная информация, полученная раньше других, позволила Ротшильдам вести беспроигрышную игру на бирже. 

 Украина будет на платной основе пользоваться облачными сервисами хранения информации · Dropbox · Google Диск · Microsoft OneDrive · iCloud Drive · Mega · pCloud · iDrive · SpiderOak ...

Ответить
  • Юрий
18.02.22 12:05

Надежда,И в один день перекроют доступ и все ляжет. Весело.

Ответить
  • Наталья
18.02.22 15:42

Сейчас все заказчики начинают отказываться сотрудничать в плане ИТ с Украиной, так как боятся, что будет война тут.. а завозить сюда и что-то строить тут они точно не захотят сейчас

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям