Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.11.23
1023 2 Печатать

Незалежно від того, що пальне було доставлене за адресою іншого набувача товару, власником пального є тий, хто купував

Судом касаційної інстанції підтримано позицію контролюючого органу про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування РРО; про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів та пального.

Верховний суд засвідчив, що позивач за власні кошти придбав пальне (підакцизний товар) у постачальника і за умовами договору став його власником. Незалежно від того, що пальне було доставлене за юридичною адресою іншого набувача товару, позивач залишався власником  (зберігачем, розпорядником) пального  до моменту його реалізації іншому набувачу.

Колегією суддів сформульовано такий правовий висновок: суб`єкт господарювання, який здійснив операції з реалізації (передачі, відпуску, відвантаження) підакцизних товарів (продукції), які перелічені в пп. 14.1.212 ПКУ, зокрема, будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів комісії зобов`язаний у відповідності до вимог підпункту 212.3.4 ПКУ, зареєструватись як платник акцизного податку.

При цьому платники акцизного податку (у розумінні пп. 14.1.212 ПКУ), які реалізують пальне (і комітент, і комісіонер), мають бути зареєстровані в контролюючих органах, як платники акцизного податку, зокрема,  у суб`єкта підприємницької діяльності, який передав пальне за посередницьким договором (на виконання договору комісії) іншому суб`єкту господарювання – комітенту, виник обов`язок щодо отримання ліцензії на право такої діяльності.

Відтак, Касаційним адміністративним судом у складі колегії суддів Верховного Суду від 26.10.2023 у справі № 420/11327/21 касаційну скаргу платника податків залишено без задоволення; рішення Одеського окружного адміністративного суду від 02.11.2021 р. та постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду від 02.02.2022 залишено без змін.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Олексій
07.11.23 15:57

Суди-судді абсолютно не розуміються у акцизному податку і виносять ідіотські рішення. Як може комісіонер, який не здійснює фізичної/фактичної передачі пального і не має ні пересувних, ні стаціонарних" акцизних складів зареєструватись платником акцизного податку?!..
Щодо необхідності отримання ліцензії  комісіонером висновки судів теж більш, ніж спірні... 

Ответить
  • Олексій
07.11.23 16:01

Заголовком би краще пішло "Беззаконня від законників"

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям