Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


05.01.24
11976 9 Печатать

Гетманцев звітує про наповнення бюджету завдяки детінізації

За рахунок детінізації Україна має перевиконання Державного бюджету. Зокрема, йдеться про детінізацію в таких напрямах, як ринок алкоголю, тютюну, палива, а також грального бізнесу.

Про це в інтерв’ю Фокусу сказав народний депутат «Слуги Народу», голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Ми нарешті можемо говорити про певні конкретні реальні успіхи в грошах в цьому напрямку. Ми в 2023-му році, я вважаю, що це такий переломний рік в контексті детінізації, маємо декілька надважливих досягнень і успіхів», – зазначив він.

По-перше, це ринок алкоголю. За словами Данила Гетманцева, ми маємо плюс 83% за 11 місяців перевиконання плану, і це ж 4,6 млрд грн.

«Я вважаю, що це перемога, бо ми майже подвоїли акциз. Я вважаю, що це дуже класна робота податкової і правоохоронців. Дуже багато спиртозаводів закриті, 9 ліцензій відкликані з початку року, і це ще не завершена ця робота. І гравці ринку зрозуміли, що бавитися з так званою другою формою, коли вони працювали в чорну за готівку, це дуже-дуже небезпечно для їхніх видів діяльності», – зауважив політик.

Другий напрям — це гральний бізнес. Маємо плюс 10 млрд грн надходжень до державного бюджету. Якщо минулого року це було 700 млн за весь рік, цього року ми будемо мати понад 10 млрд надходжень.

«Ми бачимо, що гральні компанії повиходили з тіні, і ми слідкуємо за цим, робимо контрольні закупівлі. Там така потужна методика контролю за ними і з боку КРАІЛ, і з боку податкової, і з боку Національного банку, і вона виявилася достатньо ефективною», – повідомив голова комітету.

Також представник «Слуги Народу» звернув увагу на ринок палива. Податкове навантаження з ПДВ зросло істотно — усемеро, якщо порівнювати лютий і жовтень, то усемеро зросло податкове навантаження з ПДВ на мережі автозаправок, на нафтотрейдерів. І ціла низка тих нафтотрейдерів, які хронічно сприймалися як недобросовісні, вийшла з тіні і стала сплачувати податків навіть більше, ніж ті мережі, які вважаються сумлінними платниками, зауважив він.

«Дуже багато роботи маємо на ринку тютюну, там теж є збільшення акцизу, але потенціал значно більший. Ми маємо деякі наші вітчизняні товаровиробники, з якими треба щільніше попрацювати передусім правоохоронцям», – підсумував Данило Гетманцев.

По материалам Політична партія «Слуга Народу»

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ТАСА
05.01.24 09:55

Самого б детанізіровати.

Ответить
  • Буржуй
05.01.24 09:58

Есть 2 модели-1. Большие налоги, акцизы, бизнес начинает их скрывать, обходить, бегает куча проверяющих, на них тратится куча денег-ДБР, БЕБ и др. С зп по 100тис. 2. Налоги, акциз небольшой ,и уплата их проста и прозрачна!

Ответить
  • Оксана
05.01.24 10:50

Буржуй, но мы не ищем легких путей!!!!

Ответить
  • Фунт
05.01.24 11:34

Ну, это Гетманцев так считает!
Читаю ленту новостей и вижу, что увеличился нелегальный рынок сигарет до рекордных цифр, по городу ездят нелегальные таксисты, продолжают работу нелегальные заправки и пункты приёма металла....
Но из окна ВР и окна крутой тачки г-н Гетманцев этого не замечает!
П.С.
И сокращённое  слова "г-н" - это не от слова "господин".....

Ответить
  • СержК
05.01.24 12:03

ну, це просто цікава гусещіпательная історія...

Ответить
  • Лара
05.01.24 12:50

Ні дня без ге

Ответить
  • Лара
05.01.24 15:53

а він не хоче розповісти, ЯКИМ чином вони досягли, наприклад, зростання ПДВ-навантаження....

Ответить
  • Світлана
06.01.24 10:31

Лара,доповню вас- незрозумілі блокування податкових накладних  які потім розблокують або ні( бо ніхто і зв'язуватись не буде за дрібні суми) але це все наш час і наші гроші

Ответить
  • Александр
06.01.24 11:24

А що ж не має ніякої статистики в цього га. Ге. про супер доходи від єдинників з нововведеними їм без жодного сенсу касовими апаратами? Скільки з них вийшли з тіні і закрились через квартал?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям