Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


22.07.24
4690 15 Печатать

Влада хоче встановити мінімальний ПДФО

Забравши минулого року з місцевих бюджетів "військовий ПДФО", влада вигадала новий спосіб наповнення місцевих бюджетів — запровадження "мінімального ПДФО" найманих працівників бізнесу.  

Урядовим законопроєктом № 11416 передбачено надання права місцевим радам встановлювати для відповідної території мінімальну базу оподаткування ПДФО.

Тобто, якщо зарплата найманого працівника менша за таку мінімальну базу оподаткування ПДФО, роботодавець має за власний рахунок сплатити до бюджету різницю між нарахованим податком з цієї мінімальної бази та  утриманим ПДФО з виплаченої працівнику заробітної плати.

Наприклад, якщо місцева рада встановить мінімальну базу оподаткування ПДФО на рівні 20 тис. грн, а зарплата працівника 15 тис грн, то:

▪️ з працівника має бути утримано та перераховано до бюджету 2700 грн ПДФО (15000 х 0,18),
 
▪️ плюс 900 грн ПДФО (20000 х 0,18 = 2700) має сплатити до бюджету роботодавець за власний рахунок.  
Це не поширюватиметься на установи та організацій, що фінансуються з державного бюджету, комунальні підприємства та підприємства осіб з інвалідністю.
 
Народний депутат Ніна Южаніна цікавиться: "На підставі чого місцеві органи будуть визначати мінімальну базу оподаткування ПДФО? На підставі власних уявлень про рівень зарплати?

Це порушення Конституції, ПКУ, оскільки ПДФО є загальнодержавним податком,а місцеві органи мають право встановлювати лише місцеві податки і збори."

По материалам Ніна Южаніна, народний депутат

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • *
22.07.24 09:08

ПДФО має утримуватись з реальної зарплати, а не з уявної. Держава має дбати не лише про доходи бюджету, але й про доходи людей.

Ответить
  • Вікторія
22.07.24 09:24

Це бред! І взагалі як може бути запровадження "мінімального ПДФО" з мінімальної бази оподаткування ПДФО на рівні наприклад 20 тис. грн, якщо навіть прожитковий мінімум зараз 8 тис. грн.!!!!!!😡
Зараз війна, бізнес ледь виживає, де брати гроші?

Ответить
  • Марія
22.07.24 09:39

суки! та запровадьте прогресивний ПДФО зі своїх мільйонних зарплат. Залишіть малий бізнес в спокої,

Ответить
  • Буржуй
22.07.24 09:49

-" Ваше высочество, может быть, всё дело в нашем левом крыле? Оно ненадёжно.
- Меня и центр беспокоит.
- Может, стоит всё-таки в данном случае поднять верх сверху и понизить низ снизу?
- Так и сделаем"

Ответить
  • Володимир
22.07.24 10:07

Що за маячню я тільки що прочитав? Що далі? ПДФО з мінімального працевлаштування? В тебе повинно бути 4 співробітника з мінімальним ПДФО а ти найняв тільки 3? Доведеться сплатити мінімальний ПДФО за незайнятого співробітника? Де при такому підході зупиниться уява?

Ответить
  • Тамара
22.07.24 11:10

Влада у вас взагалі хоть трішки мізків є ?
Хочете остаточно добити бізнес, недолугі.

Ответить
  • Татьяна
22.07.24 12:17

Не за горами законопроект о введении НДФЛ с пенсий, пособий на детей, стипендий. Льготируемыми будут зарплаты депутатов, администрации президента, высшего эшелона чиновников.  😈

Ответить
  • Юлия
22.07.24 12:18

Слів нема, їх просто нема, залишились одні мати. Коли вже суки нажруться. 

Ответить
  • БабаЯгапроти
22.07.24 12:23

наперсточники @ля!

Ответить
  • ТАСА
22.07.24 13:26

Це буде натуральний грабіж. 

Ответить
  • Шурик
22.07.24 16:30

Правительство ахметова нарушило Конституцию. Где наказание.

Ответить
  • Яна
22.07.24 16:43

Шурик,правительство зелени,яке обрали 73% втомлених від війни ((((

Ответить
  • Сонечка
23.07.24 11:45

Урядовим законопроєктом № 11416 передбачено надання права місцевим радам встановлювати для відповідної території мінімальну базу оподаткування ПДФО.- Ну це типу нагадує американські податки в кожному штаті різний %- податку тому люди їздять в один штат за продуктами в інший штат за паливом ,але ми живемо не США і у нас війна !

Ответить