Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


01.11.24
5104 9 Печатать

Налоговики протягивают руки к личным счетам ФЛП…

Автор: Клец Виталина, налоговый эксперт

По материалам БЗ 130.06

Вывод документа

Во время проверки (в том числе и в связи с прекращением предпринимательской деятельности) ФЛП должен предоставить налоговикам-контролерам все документы, связанные с предметом проверки, в том числе выписки со своих счетов, открытых как для осуществления предпринимательской деятельности, так и для собственных нужд

Вопрос. Банки (другие финучреждения) предоставляют налоговикам информацию об открытии/закрытии всех счетов ФЛП, даже открытых для личных нужд (п. 69.2 НКУ).

То есть налоговики знают обо всех банковских счетах ФЛП. Если что и может остаться вне поля зрения налоговиков, то это только тот «гражданский» (то есть непредпринимательский) банковский счет, который был открыт еще до госрегистрации ФЛП. Или если ФЛП в нарушение законодательства не сообщил банку о своем ФЛП-статусе. Хотя тоже не факт*.

Эксклюзивный материал для подписчиков сайта
    Подписывайтесь и читайте полностью:
  • новости, эксклюзивные статьи, справочники
  • загружайте бланки
  • все это без рекламы
80
грн/
месяц
Уже оплатили? Войти
Подписчики PRO-доступа получают бесплатный доступ к порталу бонусом к подписке.
Комментарии
  • Сомневающийся Sкептиk
01.11.24 08:34

Стаття цікава, але незрозуміло навіщо ФОПа прив'язувати до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»? В ст. 2 Закону є поняття "Сфера дії Закону", в якої а ні слова про ФОПів. Бо так можна дойті до висновікв, що на запит ДПС ФОП має надати "баланси", якусь "кореспонденцію рахунків" та інше. Я вважаю, що посилатися на даний Закон можна лише у разі, якщо у ПКУ є пряма згадка на цей Закон. Тому що так можна все "перекрутити", взять, наприклад, «Бюджетний кодекс України», проігнорувати всі статті в ньому, але використовувати тільки деякі підпункти пункту 1 Статті 15. Джерела фінансування бюджету (у ФОПа ж є свій "бюджет" 😜) та стверджувати, що Джерелами фінансування бюджету (а значить, і бюджета ФОПа) є, приміром, кошти від державних (місцевих) внутрішніх та зовнішніх запозичень, тимчасово вільні кошти єдиного казначейського рахунка. Такий приклад видирання з контексту окремих пунктів чи статей із законів, наказів, положень, які взагалі ну ніяк не поширюються на, скажімо, самозайнятих осіб (про що ПРЯМО зазначено у цих документах), дуже люблять використовувати держоргани у своїх роз'ясненнях: податкова, коли раніше пояснювала порядок використання РРО/ПРРО; держпраці (разом з Мінекономіки та Мінсоцполітики), коли раніше (до внесення змін до Порядку 100) давали роз'яснення щодо відпускних, компенсації щодо ФОПів-роботодавців; вони же – з кадрових питань ФОПів, та інші. 

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
01.11.24 08:48

Тому, якщо ми хочемо знайти поняття «первинного документу», то шукаємо те, що розповсюджується на ФОПів. І знаходимо, наприклад, "Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку" в якому є визначення «первинного документу», але тільки для тех ФОПів, на яких поширюється цей Порядок.
Так ось  "первинні документи - опис залишку товарів на початок обліку, накладні, транспортні документи, митні декларації, акти закупки, фіскальні чеки, товарні чеки, інші документи, що містять реквізити, які дозволяють ідентифікувати постачальника та отримувача товару (найменування суб'єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) або код згідно з ЄДРПОУ суб'єкта господарювання, серія та номер паспорта / номер ID картки для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті), дату проведення операції, найменування, кількість та вартість товару."

Ответить
  • Перехожий
01.11.24 09:44

Сомневающийся Sкептиk, многа букав, а який первинний документ підтверджує рух коштів на рахунку, так і не зрозуміло. Очевидно, все-таки виписка банку. Чи як? ;)

Ответить
  • bh
01.11.24 10:40

так, виписка банку, але по такій трактовці, як у ДПС, то потрібно брати також виписки контрагентів, яким здійснювали оплати, і підкладувати під своє закриття... ну а шо... виписка ж є первинним документом

Ответить
  • Олена
01.11.24 10:45

bh,Можно еще віписки жені брать и подкладывать . И всех родственников до 7 колена )))

Ответить
  • Злюка
01.11.24 15:40

К р а щ е   б   в о н и   н о г и   п р о т я г н у л и.

Ответить
  • Олена
01.11.24 16:24

Злюка,Как же ...дождемся такого счастья ...

Ответить
  • Олена
02.11.24 17:34

Закон про бухоблік на ФОПів не розповсюджується! Це факт! 

Ответить
  • ПКУ
02.11.24 19:36

Олена, але:
"Стаття 16. Обов'язки платника податків

16.1. Платник податків зобов'язаний:

16.1.1. стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України;

16.1.2. вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;

16.1.3. подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів"

+

. . . 

Ответить
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям