Сайт для бухгалтеров №1 в Украине
Чат 911

Получайте
новости почтой!


25.06.25
13023 9 Печатать

Уряд схвалив зміни до Закону про бухгалтерський облік: що зміниться для бізнесу

25 червня Кабінет Міністрів України схвалив проект змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Головна новація - запровадження обов’язкової звітності зі сталого розвитку для окремих категорій підприємств, що є важливим кроком до євроінтеграції* та підвищення прозорості бізнесу.

Ключові зміни та нововведення:

1. Впровадження обов’язкової звітності зі сталого розвитку.

Вперше на законодавчому рівні передбачається складання, подання та оприлюднення звітності зі сталого розвитку для окремих категорій підприємств. Така звітність міститиме інформацію про вплив компанії на екологію, соціальні питання, трудові відносини, права людини, антикорупційну діяльність, а також про те, як ці питання впливають на діяльність підприємства.

Інформація про сталий розвиток подаватиметься за Європейськими стандартами (ESRS) у вигляді окремого розділу звіту з управління. Подання відбуватиметься в єдиному електронному форматі за таксономією, що спростить аналіз і доступ до інформації.

Передбачається, що звітність зі сталого розвитку подається разом із фінансовою звітністю і є її невід’ємною частиною.

Нова звітність стосується:

  • великих підприємств та материнських компаній великих груп;
  • середніх та малих підприємств, цінні папери яких допущені до торгів на регульованому ринку капіталу.

Нові правила впроваджуватимуться поетапно:

Великі підприємства та материнські підприємства великої групи, які мають понад 500 працівників – звітують у 2028 році.

Інші великі підприємства та материнські підприємства великої групи – у 2029 році.

Середні та малі підприємства з цінними паперами на біржі – у 2030 році.

Запровадження звітності зі сталого розвитку створить рівні умови для українських і європейських компаній на міжнародних ринках, сприятиме залученню інвестицій та підвищить конкурентоспроможність, а також сприятиме виконанню зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію.

2.Оновлення критеріїв для визначення категорій підприємств.

Критерії для визначення мікро-, малих, середніх і великих підприємств оновлено з урахуванням інфляції та рекомендацій Європейської комісії. Це дозволить зменшити адміністративне навантаження та уникнути необґрунтованого потрапляння підприємств у категорії з жорсткішими вимогами.

3. Впровадження міжнародних стандартів.

Державні підприємства та компанії, де понад 50% акцій належать державі, зобов’язані вести облік і звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ), а також складати звіт про управління. Це підвищить прозорість і підзвітність державного сектору та спростить доступ до міжнародних ринків капіталу.


* Законопроект розроблено на виконання Угоди про асоціацію з ЄС, з метою імплементації положень Директиви № 2013/34/ЄС про річну фінансову звітність, консолідовану фінансову звітність та пов’язану звітність певних типів підприємств (з урахуванням Директиви (ЄС) 2022/2464 щодо корпоративної звітності зі сталого розвитку та Делегованої Директиви Комісії (ЄС) 2023/2775 щодо коригування критеріїв розміру мікро-, малих, середніх і великих підприємств та груп).

По материалам КМУ
Комментарии
  • Ніна
26.06.25 09:37

"Така звітність міститиме інформацію про вплив компанії на екологію, соціальні питання, трудові відносини, права людини, антикорупційну діяльність, а також про те, як ці питання впливають на діяльність підприємства." -  яким чином бухгалтер дотичний до цієї не бухгалтерської інформації? Всі чують слово "звіт" і біжать до бухгалтера

Ответить
  • Юрий
26.06.25 10:44

Как мы раньше без этого жили? Ну все, теперь заживем!

Ответить
  • хороняка
26.06.25 11:39

Юрий, будемо їсти  сало  та салом закусувати

Ответить
  • Ірина
30.06.25 20:52

хороняка,скоріш за все- хліб і хлібом закусювати

Ответить
  • Сергій
26.06.25 15:38

За віконцем весна розквітала,Небо повнилось першим дощем.Я стояв і нарізував салоВеличезним кухонним ножемНіж ходив у руках методичноІ чомусь пригадалось меніБезневинне таке й симпатичнеНіжне тіло тієї свині..Пролетіло життя мов хвилина,Добрим словом ніхто не зігрів,Що ти бачила, бідна скотина,Лиш корито та засраний хлів?І тоді, мов обрікши на муки,Хтось встромив в твоє серце ножа!!!Ти збагнула, що люди тварюки,І твоя відлетіла душа.Ти далеко тепер, моя бджілко,У своїм, у свинячім раю,Я ж на кухні сиджу,П'ю горілкуІ тебе потихеньку жую.Я не вбивця, не кат, не злочинець.В мене друзі, робота, сім'я,Та який же я, бл...ть, українецьЯкщо сала не їстиму я?

Ответить
  • Марія
26.06.25 12:07

Ура, як добре що я у 2026 йду на пенсію, буду вирощувати картоплю в селі ну і якось  дотягну до кінця.....

Ответить
  • не указано
26.06.25 12:48

Марія, дотягувувати не треба, треба жити. Я давно на пенсії і працюю, і це їх нововведення мене не лякає. Пережили всі їх покращення, переживем і це.

Ответить
  • Людмила
27.06.25 06:20

А от те, що оновлять критерії - добре, давно назріло, ще б в ПК планку 40 млн підняли.

Ответить
  • Олександр
30.06.25 09:20

Євроінтеграцію не спинити !

Ответить
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям