Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.04.12
995 1 Печатать

Минфин относительно информации в СМИ о повышении налогов и акцизов

   Проектом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» заінтересованим центральним органам виконавчої влади винесено на обговорення підвищення ставки рентної плати тільки за ті обсяги природного газу, які реалізуються видобувними підприємствами не для задоволення потреб населення, а для комерційних цілей.
   
   Зазначені зміни забезпечать рівні умови оподаткування природного газу для тих газовидобувних підприємств, які реалізують газ для потреб населення за регульованими державою цінами, і для підприємств, які реалізують видобутий газ за комерційними цінами, та не матимуть впливу на розмір тарифів на газ для населення.
   
   При цьому, рентабельність видобутку газу внаслідок внесених змін залишиться високою (за експертною оцінкою на рівні 40%).
   
   Також законопроектом передбачено змінити ставки плати за користування надрами. Діючим законодавством зазначені ставки встановлено в абсолютних та відносних величинах в залежності від виду корисних копалин. З урахуванням світової практики проектом запропоновано встановити всі ставки плати у відсотках від вартості видобутих корисних копалин, розмір яких не більше відповідних ставок, що діють у Російській Федерації. Так, наприклад, законопроектом запропоновано встановити ставки за видобуток залізної руди – 3,5 % (у РФ діє ставка 4,8%), глинистих порід – 5 % (у РФ діє ставка 5,5%).
   
   Встановлення відсоткових ставок плати за користування надрами дозволить забезпечити відповідність надходжень цієї плати змінам ринкових цін на мінеральну сировину та уникнути щорічної процедури підготовки та прийняття проектів законів щодо індексації таких ставок.
   
   В той же час, з метою уникнення втрат бюджету проектом передбачено встановити мінімальний розмір таких ставок, який визначено на діючому рівні, що не призведе до збільшення податкового навантаження на видобувні підприємства.
   
   Водночас, проектом пропонується спростити ведення бізнесу в Україні шляхом скорочення кількості податків та поліпшення їх адміністрування. Зокрема, передбачено скасувати збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та пропорційно збільшити акцизний податок.
   
   Так, згідно із діючим законодавством при реалізації пива та алкогольних напоїв сплачується як акцизний податок виробниками, так і збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства виробниками та підприємствами торгівлі. Тобто, і податок і збір включається до ціни кінцевого споживання.
   
   Виходячи з викладеного, реалізація зазначеної пропозиції дозволить скоротити звітність, зменшити кількість платежів до бюджету, і не матиме негативного впливу на споживачів, оскільки не може спричинити зміну кінцевої ціни реалізації пива та алкогольних виробів.
   
   Водночас, для виробника в ціні 1 пляшки сума податку збільшиться на 1,03 грн. – для горілки (0,5 л, 40%), на 4,3 коп. – для пива (0,5л), менш ніж на 1 коп. – для сухого вина (0,7л).
   
   Щодо змін до Митного тарифу України варто зазначити, що запропоноване підвищення ставок ввізного мита не порушує вимог Протоколу про вступ України до Світової організації торгівлі, оскільки ставки пропонується підняти до рівня, встановленого СОТ.
   
   При цьому позитивною стороною є те, що при цьому споживач буде переорієнтовуватися на товари вітчизняного виробництва, що, в свою чергу стимулюватиме нарощення обсягів власного виробництва в Україні.
По материалам Минфин
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • про акциз и хмельной сбор
10.04.12 02:20

не матиме негативного впливу на споживачів, оскільки не може спричинити зміну кінцевої ціни реалізації пива та алкогольних виробів. ЧУШЬ!!! Еще как матиме. У меня 80% наловых продаж подакцизных товаров, соответственно только с 20% я плачу хмельной сбор как торговля, а цена одинаковая что так, что так. И таких как я - практически все на рынке алкоголя, включая сами заводы. А если акциз поднимется, то мне завод цену взвинтит, ему все равно как я продаю, он свой акциз в цене отобьет, а я переложу это все на покупателя. Только бюджет уже от меня ничего не получит. Просто обогатятся за счет производителей ограниченное количество налоговиков, а бюджет как всегда будет в пролете. То чипы, то еще хрень какая-то. Манипуляторы, хреновы, достали уже.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям