Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.07.12
1326 0 Печатать

Обобщающая налоговая консультация о порядке списания кредиторской задолженности за неоплаченные товары

   
ЗАТВЕРДЖЕНО
    Наказ ДПС України
    від 05.07.2012 № 576

   
   
Узагальнююча податкова консультація щодо порядку списання кредиторської заборгованості за неоплачені товари

   
    У консультації використовуються такі скорочення:
   
   Податковий кодекс України – Кодекс;
   Закон України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» – Закон №334.
   
   Відповідно до п.5.9 ст.5 Закону №334, який втратив чинність частково, платник податку вів податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі - запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включались до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).
   
   Вартість запасів оплачених, але не отриманих (не оприбуткованих) платником податку - покупцем, до приросту запасів не включається.
   
   Таким чином, витрати на придбання товарів, понесені покупцем, підлягали коригуванню відповідно до норм п.5.9 ст.5 Закону №334.
   
   Відповідно до п.п.14.1.257 п.14.1 ст.14 Кодексу сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності, вважається безповоротною фінансовою допомогою та згідно з вимогами п.п.135.5.4 п.135.5 ст.135 Кодексу включається до складу інших доходів.
   
   Дохід від реалізації товару визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар, визначений у розмірі договірної (контрактної) вартості, але не менше ніж сума компенсації, отримана в будь-якій формі, в тому числі при зменшенні зобов'язань, з урахуванням особливостей для окремих категорій платників податків або доходів від окремих операцій, встановлених положеннями розділу ІІІ Кодексу (п.135.4 ст. 135 та п. 137.1 ст. 137 Кодексу).
   
   Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів (п.138.4 ст. 138 Кодексу).
   
   Запитання 1: чи підлягають коригуванню платником податку – покупцем витрати на придбання товарів у разі списання непогашеної кредиторської заборгованості, по якій минув термін позовної давності, за такі товари?
   
   Відповідь: ні, такі витрати коригуванню не підлягають, в тому числі якщо ці витрати виникли до 01.04.2011.
   При цьому, сума списаної кредиторської заборгованості, по якій минув строк позовної давності, включається до складу інших доходів такого покупця у періоді визнання її безнадійною.
   
   Запитання 2: чи має право платник податку включати у витрати вартість придбаних, але не оплачених товарів, у разі їх використання у господарській діяльності?
   
   Відповідь: якщо платник податку на прибуток придбав товарно-матеріальні цінності, він має право на визнання витрат на придбання таких товарно-матеріальних цінностей відповідно до розділу III Кодексу незалежно від того, оплачені вони чи ні.
   
   Однак, у разі визнання суми кредиторської заборгованості, по якій минув строк позовної давності, безнадійною сума такої заборгованості включається до складу інших доходів.
   
   
   Заступник директора Департаменту
   оподаткування юридичних осіб - начальник
   Управління адміністрування податку
   на прибуток та податкових платежів
   
   Н.В.Хоцянівська
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям