Отключить рекламу

Подпишитесь!


14.01.13
1274 41 Печатать

Новые правила уплаты единого социального взноса для предпринимателей

   У зв’язку із набранням чинності 13.10.2012 року Закону України від 18.09.2012 №5292-VI „Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон), змінено строки сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для фізичних осіб – підприємців та самозайнятих осіб.
   
Категорія платників Термін сплати єдиного внеску Звітний період
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. До 15 березня,
до 15 травня,
до 15 травня,
до 15 листопада
у вигляді авансових платежів у розмірі 25% річної суми єдиного внеску Календарний рік, до 10 лютого наступного за звітним роком
остаточний розрахунок до 10 лютого наступного за звітним роком.
Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Щомісячно до 20 числа у вигляді авансового платежу
Календарний рік, до 10 лютого наступного за звітним роком
До 20 січня,
до 20 квітня,
до 20 липня,
до 20 жовтня
остаточний розрахунок
Особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності (адвокати, нотаріуси). До 1 травня року наступного за звітним. Календарний рік, до 1 квітня наступного за звітним роком
   
   НАГОЛОШУЄМО, що за несплату, або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування внеску накладається штраф у розмірі 10% від несплачених сум та нараховується пеня в розмірі 0,1% від суми сплати за кожний день простроченого платежу.
   
   Пенсійний фонд України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Демончик
14.01.13 13:42

Щодо спрощенців невірна інформація подана: сплата раз на квартал і без авансових платежів. "до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. "стаття 9

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Яна
14.01.13 14:14

Значит они считают,что мы должны так уплачивать.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина
14.01.13 14:24

Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. { Абзац третій частини восьмої статті 9 в редакції Закону N 5292-VI ( 5292-17 ) від 18.09.2012 } http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2464-17/page2 Где о авансовых платежах для ЕН?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Iehbr
14.01.13 16:58

Перевешать ПФ в Измаиле за коррупцию м извращением законов.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Светлана
14.01.13 21:41

Яне Пусть они считают себе, что хотят. А Закон гласит то, что написал Демончик.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алиса в Стране чудес
14.01.13 21:56

Не надо никого перевешивать. Пенсики не ошиблись. В иструкции к закону указаны сроки ежемесячные. И не их вина, что инструкция идет вразрез с законом. По другому они не могут консультировать.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Тетяна
14.01.13 23:47

Що за дурня... Тож ті хто на єдиному податку то сплачують щоквартально до 20 чмсла!!! В ПФ навіть роздають роздруківки, про те яка сума в квартал до сплати і нові рахунки!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Fantom
15.01.13 00:11

Алиса в Стране чудес Давайте не будемо Інструкцію ставити вище за Закон! І те, що ПФУ не встигло підкоригувати Інструкцію нічого не змінює!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • П
15.01.13 00:15

Никто не запрещает платить раз в месяц, а не раз в квартал. Не так накладно для кошелька. А в нашей стране всегда жили по инструкциям, а не по закону.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Серж
15.01.13 01:06

А кому интерестно судиться с ними, даже если знаешь, что прав. Время и деньги на ветер при любом раскладе. Плачу ежемесячно, действительно, не так накладно.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ОЛЬГА
15.01.13 01:14

Я собираюсь оплатить до 20 янв за 4 кв. 2012. А что за авансовые взносы ??? Это что мне теперь и за 1 кв 2013 надо заплатить до 20 янв.?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольга
15.01.13 02:33

Уважаемые, выпутаете единый налог, который администрирует налоговая, и единый социальный взнос, который платится в пенсионный фонд. Все разяснения пенсионного абсолютно соответствуют действующему законодательству.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольге
15.01.13 02:47

Поподробнее

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Танюшка
15.01.13 03:25

Даже если вы не платили пол года, то обязательно заплатить надо всю сумму до 25 /01/2013 и все будет ок. Я так сделала.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Танюшка
15.01.13 03:26

Ой ошиблась! до 20/01/2013г.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольга
15.01.13 03:35

Для единщиков в таблице (под "ежемесячно") сроки указаны правильные - до 20.01,20.04,20.07,20.10.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
15.01.13 04:27

Речь идет о единщиках с наемными?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ника
15.01.13 05:23

Ольга. 15.01.2013 13:33:27 Уважаемые, выпутаете единый налог, который администрирует налоговая, и единый социальный взнос, который платится в пенсионный фонд. Все разяснения пенсионного абсолютно соответствуют действующему законодательству. Ольга! Вот ПФ Измаила и перепутал, а не мы. Всё что они написали касается уплаты Единого налога, а не ЕСВ.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анна
15.01.13 05:24

подскажите пожалуйста, если ФОП не вела деятельность нужно ли платить ЕСВ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елене
15.01.13 05:47

Нет,по наемым как было так все и осталось.речь идет о ЕСВ "за себя" для ФОПа ЕН (конкретно их обсуждают).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анне
15.01.13 05:48

ФОП -ЕН,или ФОП -общ.сист?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анна
15.01.13 05:49

Спасибо!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анна
15.01.13 05:50

ФОП на общей системе

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анне
15.01.13 06:13

ФОП на общей системе: нет дохода -нет ЕСВ

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анна
15.01.13 06:16

Спасибо.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Яна
15.01.13 06:35

А я думаю, что под авансовыми они имели ввиду тех плательщиков, которые хотят, как и раньше, платить помесячно. Ведь по сути это и будет авансовый платеж в разрезе суммы за квартал

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ника
15.01.13 07:42

Яна! Не становитесь их адвокатом. Это же просто позорище. Как же можно такое печатать.? Они сами читали, что написано? Если имеется ввиду, что до 20 числа января - за декабрь, то можно ещё как то объяснить. Яна! Ну, никак не может быть 20 января авансовым платежом за 1 квартал. Нужно (20 февраля, 20 марта и 20 апреля)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
15.01.13 10:43

на палю весь склад Пенсійний фонд України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі, за неправдиву інформацію )))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Argent
15.01.13 13:14

Ну и чего напали на писателей? В законе четко указано: сплата авансових платежів Т.Е. плательщик ЕСВ фактически ДОЛЖЕН УПЛАТИТЬ ЕСВ после окончания отчетного периода!!!! А ПФ - по безнадеге с дефицитнім бюджетом ПОТРЕБУЄ !!!! Поэтому решили узаконить поквартальный сбор, дабы пенсионеры революцию не свершили!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольга
15.01.13 22:29

Ника, почитайте внимательно название закона № 5292, на который ссылается пенсионній фонд. Ведь это никак не Налоговый кодекс Украины.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ника
15.01.13 22:47

Ольга! Да. всё я читала, внимательно. И, к сожалению, эту ересь от ПФ Измаила В законе № 5292 всё написано верно , и нет ни слова об авансових внесках.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Lavazza
15.01.13 23:23

Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Стаття 9. Порядок обчислення і сплати єдиного внеску (Закон, ВР України, від 08.07.2010, № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування")

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Яна - Нике
15.01.13 23:56

Ника, я не собираюсь быть их адвокатом. Мне их письма и рекомендации до лампы - как платила раз в месяц, так и буду. Но в февральской платежке за январь можно написать "авансовый внесок за 1 квартал", тоже самое в мартовской, а окончательный расчет за 1 кв. до 20 апреля

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Станислав
16.01.13 07:47

Подскажите, то есть как я понял надо до 20 января уплатить есв сразу за 1 квартал 2013?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Яна - Cтаниславу
16.01.13 07:59

Нетконечно, до 20 января Вы должны оплатить 4квартал 2012 или декабрь 2012, если платили помесячно. И не забудьте - на НОВЫЙ расчетный счет

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Станислав
16.01.13 08:03

Мне в ПФ в прошлом месяце дали новые счета, но за декабрь сказали платить на старый!!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Яна - Cтаниславу
16.01.13 08:26

Не знаю,я уже все платила на новый(Харьков), да и не только я. Позвоните на горячую линию ПФ или зайдите на офиц.сайт

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина - Ольга
16.01.13 09:00

Ольга, нет люди не путают. И консультация немного неверная. Т.К. единщики ТЕПЕРЬ платят не АВАНСОВЫЕ ВЗНОСЫ, а ОБЯЗАНЫ платить сам ЕСВ до 20 числа квартала следующего за отчетным. А в косультации написано АВАНСОВЫЕ ВЗНОСЫ. Демончик прав. Читаете абзац 3 п.8 ст. 9 Самого Закона "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування": "Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. { Абзац третій частини восьмої статті 9 в редакції Закону N 5292-VI ( 5292-17 ) від 18.09.2012 }" Выше по постам Ирина уже сбрасывала эту ссылку. Так, что это не авансовые взносы, а САМ ЕСВ...Не надо путать....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • виктор
16.01.13 23:25

до 20 января платите пенсионные за декабрь получил!заплатил что непонятного и не аванс а месячный взнос как все рабочие платят с зарплаты

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина
18.01.13 04:37

что-то я не поняла. Я заплатила за декабрь сегодня. Когда мне платить за январь? В прошлом году я платила за месяц когда он закончился до 20 сичла, то есть за январь платила до 20 февраля. Теперь как? За январь мне надо тоже заплатить до 20 января?

Ответить