Отключить рекламу

Подпишитесь!


31.01.13
659 12 Печатать

Как вносить записи в Раздел «расходы» книги учета плательщика единого налога?

   Підприємець (3-я група, платник ПДВ) займається автоперевезеннями. Підкажіть, коли і яким чином відображати в книзі доходів і витрат витрати на придбання палива: за фактом заправки або за фактом покупки такого або за фактом отримання доходу???
   
   Відповідно до пункту 296.1.2 Податкового кодексу платники єдиного податку третьої та п’ятої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
   
   Форма книги обліку доходів та витрат для підприємців третьої та п’ятої групи затверджена Наказом Міністерства фінансів «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» від 15.12.2011 №1637. Книга складається з двох розділів — доходи та витрати, які ніяким чином не пов’язані між собою.
   
   Згідно пункту 4 Наказу №1637 у книзі відображається фактично отримана сума доходів і фактично понесена сума витрат від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. Згідно пункту 5 Наказу №1637 записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.
   
   Як бачимо, Наказ №1637 прямо пов’язує понесення витрат з оплатою товарів, робіт чи послуг, виплатою заробітної плати чи сплатою ЄСВ до Пенсійного фонду. Тобто витрати на придбання палива треба відображати у книзі на дату фактичної сплати грошових коштів.
   
   Чи можна не вести Розділ «Витрати» книги обліку доходів та витрат платника єдиного податку? Адже Розділ «Витрати» ніяким чином не впливає на показник доходу, з якого має сплачуватися податок та на показники податкової декларації. Відповідь — ні, не можна. Вести розділ витрати вимагає Податковий кодекс. За неналежне ведення книги обліку доходів та витрат статтею 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 51 до 136 грн.
   
   Блог про бухгалтерський облік, оподаткування та звітність в Україні

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Нана
31.01.13 21:53

Или не верь глазам своим.... ЧПЕ на 3-ей группе. Открываю " Книга обліку доходів", утвержденную приказом МФУ 15.12.2011Г. №1637, где здесь увидеть слово "затраты" . Коллеги , может Вы увидели? В самой таблице этого слова тоже нет. Так за что штраф? Разрабатывают формы , приказы, документы дилетанты, не профессионалы, а бухгалтеры Украины " стоят на ушах".

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • cnn1
31.01.13 22:00

Витрати-это вторая половина книги,откройте стр.50

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • DD
31.01.13 22:03

Книги для 3 группы плат.НДС и неплат НДС разные Для плат НДС раздел Витрати есть

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • лелик
31.01.13 22:40

"Витрати" и предусмотрены только для плательщиков НДС.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ника
31.01.13 22:54

Так же можно испугаться на всю жизнь.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алена
01.02.13 01:59

А у нас вот случай: писали заяву на переход на третью группу 3%, в итоге пол месяца в налоговой не работала программа и регистрационные документы в связи с этим они не выдавали. В итоге, в конце января мы получили свидетельство о уплате Единого налога 3 группы 3% и книгу Доходов и затрат. В момент получения этих документов о свидетельстве плательщика НДС не спросили, а когда уже позвонили в налоговую с вопросом о свидетельстве, оказалось что мы вообще перешли на ВТОРУЮ группу а не на третью (как хотели) по той причине что не написали какое-то еще необходимое заявление на ндс. В итоге из нас сделали виноватых и нарушителей закона! Вот такие карусели!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • надія
01.02.13 11:10

Витрати передбачені ,але не забувати про відношеня про відсутність бухгалтерского обліку в єдиногоподатників!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Мымрикова
01.02.13 12:15

Да я чуть заикой не стала!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Али
02.02.13 12:34

а единщикам можно не вести бух.учет ????????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Владимировна
03.02.13 08:28

Для Али юрикам - нет

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ника
03.02.13 08:52

Не могу себе представить . как это юр.лица могут не вести бух учёт? . Это бред. Книгу доходов им разрешили не вести, это правда, А бух.учёт, как же можно без него.?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • В
04.02.13 02:06

Можно по желанию вести упрощенный бухучет без двойной записи при этом сдавать фин.отчет по форме 1-мс.Если честно тоже с трудом представляю себе бухучет без двойной записи,как это.Отзовитесь кто занимался таким бухучетом,интересно.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться