Отключить рекламу

Подпишитесь!


22.04.13
1882 20 Печатать

Должен ли каждый украинец иметь свидетельство об общеобязательном государственном социальном страховании?

   Видача свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі –страхове свідоцтво) регулюється Порядком видачі свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 22.08.2000 за №1306 (далі- Порядок).
   
   Страхове свідоцтво:
   
   - є єдиним для всіх видів загальнообов'язкового державного соціального страхування документом суворої звітності, що підтверджує право застрахованої особи на одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
   
   - видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду загальнообов'язкового державного соціального страхування, на підставі анкети застрахованої особи після обов'язкової реєстрації цієї особи в органах Пенсійного фонду.
   
   - пред'являється застрахованою особою у разі одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, укладення трудового договору (контракту), договору цивільно-правового характеру, предметом якого є виконання робіт та надання послуг, під час прийому на навчання, а також в інших випадках, передбачених законодавством (пункт 17 Порядку )
   
   Застрахована особа повинна пред’являти свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на вимогу страхувальника, посадових осіб виконавчих органів Пенсійного фонду.
   
   Страхове свідоцтво може бути витребувано і при прийомі на роботу.
   
   Пред'являється свідоцтво з метою надання роботодавцям відомостей про номер облікової картки, на яку будуть відносити сплачені внески за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
   
   Свідоцтво зберігається у застрахованої особи. Воно дійсне тільки в разі пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.
   
   За допомогою страхового свідоцтва через мережу інформаційних кіосків можна ознайомитись з даними накопиченими на обліковій картці застрахованої особи. Власник свідоцтва може переглянути інформацію щодо нарахування заробітної плати, сплату страхових внесків, періоди перебування у трудових відносинах зі страхувальниками, а також інформацію щодо розміру призначеної пенсії.
   
   Страхове свідоцтво видається на підставі анкети, яку заповнюють застраховані особи власноруч. В анкету вносять відомості з паспорта та з довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (п.3 Порядку). Всі відомості слід вносити чітко, розбірливо, вони мають відповідати даним, що записані на україномовній сторінці паспорта.
   
    Механізм отримання анкет наступний.
   
    Відповідальна особа підприємства чи організації (роботодавець) передає анкети працівникам підприємства, які вносять в них відомості та підписують їх.
   
   Роботодавець протягом двох тижнів перевіряє, засвідчує анкету підписом та печаткою і повертає до органу Пенсійного фонду, де його зареєстровано як платника страхових внесків.
   
    Орган Пенсійного фонду оформляє страхове свідоцтво (п. 8 Порядку ) і передає його разом із супроводжувальною відомістю страхувальнику (п. 9 Порядку).
   
   Страхувальник зобов’язаний видати його застрахованій особі під розписку у супроводжувальній відомості (п. 9 Порядку ).
   
   Заповнені та засвідчені страхувальником супровідні відомості, а також страхові свідоцтва, не видані застрахованим особам через їх звільнення, повертаються органу Пенсійного фонду у 20-денний строк після їх одержання. Повернені страхові свідоцтва видаються застрахованій особі безпосередньо органом Пенсійного фонду після її звернення (п. 13 Порядку №1306).
   
   «Чи може свідоцтво отримати найманий працівник безпосередньо звернувшись до свого роботодавця?»
   
   Застрахована особа має право отримати в установленому законодавством порядку свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
   
   Видача свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування регулюється Порядком.
   
   Абзац 2 пункту 3 Порядку визначає, що анкета застрахованої особи заповнюється цією особою відповідно до наданого роботодавцем (страхувальником) зразка, підписується нею, протягом двох тижнів перевіряється, засвідчується підписом роботодавця і печаткою та подається ним до органу Пенсійного фонду, де його зареєстровано як платника страхових внесків.
   
   Враховуючи викладене вище, застрахована особа має право звернутися до роботодавця (страхувальника), з яким вона перебуває у трудових відносинах щодо проведення ним передбаченої процедури оформлення та видачі страхового свідоцтва.
   
    «Чи може таке свідоцтво отримати фізична особа-підприємець або самозайнята особа і як саме?»
   
   Страхове свідоцтво видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду загальнообов'язкового державного соціального страхування після обов'язкової реєстрації цієї особи в органах Пенсійного фонду (п.3 Порядку). Реєстрація застрахованих осіб та оформлення страхових свідоцтв здійснюється органами Пенсійного фонду (п.5 Порядку ).
   
   Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок) мають самостійно звернутись до органів Пенсійного фонду за постійним місцем проживання, де їм буде надана анкета для отримання страхових свідоцтв (п. 4 Порядку).

По материалам Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Александр
23.04.13 06:11

За последние 10 лет НИ разу не понадобилось! Просто тупо обогащаем фирму "ЕДАПС"!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аля
23.04.13 06:16

Судя по всему теперь понадобяться. Их ввели кажеться лет 10, а то и больше тому. Помнится это было обязаловкой. Никто не знал зачем

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • V
23.04.13 06:38

"сьогодні чимала кількість проектів законів - не закони, а схеми під конкретних людей, під конкретні компанії, під конкретні ситуації, які не мають жодного стосунку до життя пересічних українців. Чиновники пишуть закони під себе, щоб мати інструменти для перевірок, для порушення кримінальних справ, для отримання хабарів. Бізнесмени пишуть закони під себе, щоб мати додаткові преференції для бізнесу. Тільки де тут український народ?.." - Співласник групи «Континіум» і мережі заправок WOG, народний депутат, позафракційний, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ігор Єремеєв в інтерв'ю УНІАН

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • сонечко
23.04.13 08:21

Нам надо поставить памятник народу: "НЕПИСЯЮЩИЙ МАЛЬЧИК" ! -Почему неписяющий? - ТЕРПИТ!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ГавБух
23.04.13 08:27

Пред'являється свідоцтво з метою надання роботодавцям відомостей про номер облікової картки, на яку будуть відносити сплачені внески за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням. Номер этой картки -это ИНН, неужели нельзя сделать единую базу и доступ к ней!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ната Ли
23.04.13 08:41

еще в 2003 году заполнила на себя анкету и ждала, когда вернут ее и можно будет получить св-во.... потом уволилась.... через пару лет приехала в ПФ забрать его, но найти не смогли... сказали заполнить еще раз анкету.... заполнила, приехала через месяц - ой, вы уже заведены и повторно база не принимает.. Короче... так я его и не получила.... и куда его дели тоже не известно

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ой-ой-ой
23.04.13 08:42

А зачем единую базу. Будет кого гонять между налоговой, пенсионным фондом и отделом соцобеспечения. Они это любят старичков гонять. Да и у самих трудоустройство и пенсия.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Iehbr
23.04.13 09:14

"Страхове свідоцтво може бути витребувано і при прийомі на роботу. Пред'являється свідоцтво з метою надання роботодавцям відомостей про номер облікової картки," - это не что иное как ИНН который на той бумажке нарисован.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Aziza
23.04.13 09:37

Как мне объясняли в ПФ, по всей Украине будут установлены терминалы, где каждый человек может с помощью этого свидоцтва получить информацию о своих доходах, удержаниях и начислениях. Для начисления пенсий не нужно будет собирать справки. Правда это было давно.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ирина
23.04.13 09:40

Сейчас оно актуально только при оплате больничных за счёт соцстраха. Заявки принимают без проблем - там где номер страхового свидетельства пишем ИНН, но при проверке могут потребовать копии этих свидетельств. Если у конкретного сотрудника его не окажется, то оплаченные больничные прийдётся вернуть фонду + штраф.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
23.04.13 09:59

Терминалы ( информационный киоск) в Донецке в Пенсионном фонде установлены и я получила всю информацию по своему лицевому счету с 2000года. удобно. А пенсионеры по этому свидетельству видят начисление их пенсий и доплат

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
23.04.13 10:10

Ирина, а где можно почитать, что без этих свидетельств больничный лист оплате за счет соц. страха не подлежит?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Луганск
23.04.13 10:48

Я год назад отдал анкету - вчера сказали "мы потеряли её", тащите следующую.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ой-ой-ой
23.04.13 11:55

А мне вообще сказали - а зачем, не нужно оформлять. Хотя в 2000 г. на работников подавались анкеты.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • **
23.04.13 12:06

Более года изготавливаются; большая часть сотрудников, которым заказывались св-ва уже уволены на момент получения. Не нужны никому! А с 01.01.2014 должны ввести новые свидетельства, уже имеющие юридическую силу. Так что, готовьтесь, братья и сестры, будем заполнять новые анкеты в больших количествах!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • дама с амстердама
23.04.13 13:48

** Я тоже такое слышала... все заново....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Натали
23.04.13 14:38

и потекут ручейки денежек налогоплательщиков в чьи-то кошелечки, а на больных онкологией деток денег в стране бедненькой все нету! Чья ,интересно , конторка будет печатать новые бумажечки?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • запорожье
23.04.13 16:03

прочитать всю информацию с терминала - хорошо. Но для оформления пенсии - он же не помощник? все равно надо собирать справки? И что дороже?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анна
27.04.13 22:04

Подскажите как быть? У меня муж получил свидетельство когда в паспорте была ошибка в фамилии (вместо "и" - "і") паспорт потом поменяли, ошибку исправили. Как можно заменить это свидетельство или можно оставить как есть?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 12
08.07.13 11:58

Осьо: у випадках виявлення помилок у відомостях про застраховану особу, при зміні з часом анкетних даних, застрахована особа забов’язана особисто звернутися з „неактуальним” свідоцтвом до територіального органу Пенсійного фонду. Після повернення даного свідоцтва, підписати акт вилучення (згідно якого свідоцтво підлягає знищенню), заповнити заяву (вказати причину повернення) та подати нову анкету застрахованої особи. У разі помилки у відомостях про особу подається анкета з типом форми „коригуюча”, при зміні ПІБ – „на обмін”. У разі зміни або помилки в ідентифікаційному номеру особи подаються дві анкети: з типом форми „скасовуюча” на недійсний ідентифікаційний номер та „початкова” з новим ідентифікаційним номером.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться