Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


05.06.13
4139 35 Печатать

Разъяснены нюансы оформления расходного кассового ордера предприятием

   Національний банк
   Лист
   "Щодо оформлення видаткового касового ордера підприємством"
   від 22.04.2013 N 11-117/1363/4874

   
   Розглядаючи нюанси оформлення видаткового касового ордера підприємством Нацбанк зазначив, що у касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених підприємством касових операцій (у тому числі видача готівки за видатковими відомостями), реквізит "Одержав" (у видатковому касовому ордері), в якому зазначається сума готівки, не заповнюється.
   
   В цьому випадку може не заповнюватися і реквізит "Підпис одержувача", оскільки одержувачі готівки проставляють свої підписи про отримання у видатковій відомості.
По материалам ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Леночка-припевочка
06.06.13 06:26

йокэлэмэе!! ПАСИБББАА!!! Такое ЦЭЭННОЭЭЭ розъяснення!!! ...шо просто капец...)))))

Ответить
  • Вика
06.06.13 06:46

Я так делаю уже и не один год.

Ответить
  • ***
06.06.13 07:09

а раньше не так было???????????

Ответить
  • ***
06.06.13 07:10

лига закон работает в поте лица!!!!!!!!!!!!!

Ответить
  • ирина
06.06.13 07:14

Вообще-то этому учат даже на курсах по бух.учёту, так что зря потрачены деньги на гонорар

Ответить
  • НаТаЛкА_01
06.06.13 07:30

афигенная новость)))))))) а мы то-думали))))))

Ответить
  • Бу-бух
06.06.13 07:32

*** ну и причем здесь Лига. Откройте письмо. Нацбанк отвечает изданию "Все о бух.учете". А Лига все лишь написала, что есть такое разъяснение.

Ответить
  • *****
06.06.13 08:03

Супер ценное разъяснение. . Ах*еть!)))))

Ответить
  • Алиса в Стране чудес
06.06.13 08:10

А я в реквизите "Одержав" пишу: ведомость №.... от ... А то мало ли, отколется ведомость и вспоминай потом, по какому списку кому выдали.

Ответить
  • Ника
06.06.13 08:33

А я в строке "Видати" печатаю : Платіжна відомість №...від 05.04.13р.

Ответить
  • Геннадий
06.06.13 08:34

А я в строке "Видати" печатаю : Платіжна відомість №...від 05.04.13р. - и сразу в бега...

Ответить
  • Михаил
06.06.13 08:39

та там не єто основное, они не за єто спрашивали а єто У разі, якщо видатковий касовий ордер оформляється на загальну суму коштів, що видаються, наприклад - по відомості на виплату грошей працівникам підприємства (додаток 1 до Положення), то у вказаному реквізиті зазначається відповідний підрозділ підприємства, що отримує кошти. Якщо ж підприємство здійснює виплати з оформленням видаткової відомості, то відповідно до абзацу другого пункту 3.8 Положення на титульній сторінці видаткової відомості робиться дозвільний напис про видачу готівки за підписами керівника і головного бухгалтера або осіб, уповноважених керівником, із зазначенням строків видачі готівки і суми (гривень - словами, копійок - цифрами). В цьому випадку може не заповнюватися і реквізит "Підпис одержувача", оскільки одержувачі готівки проставляють свої підписи про отримання у видатковій відомості.

Ответить
  • Nata_Blim
06.06.13 08:41

А я пишу, Зароботная плата за "месяц и год", и через кого выдана...

Ответить
  • ТАМАРА
06.06.13 08:49

зачем столько дискусий?

Ответить
  • Астра ЛВШ
06.06.13 09:06

Мы в строке "Видати" всегда писали, пишем и будем писать Ф.И.О. кассира (или Ф.И.О. лица, уполномоченного на выдачу зарплаты/аванса) В строке "Одержав" сумму словами (вручную пишет кассир/уполномоченный) За (паспортные данные кассира/уполномоченного) Подпись получателя - обязательно. Не кидайтесь тапками! Прочитайте публикацию http://auditsirius.com.ua/Kassovaya-distsiplina-avtor-Pogosskaya-Svetlana-Anatolevna.html

Ответить
  • бух
06.06.13 09:34

В цьому випадку може не заповнюватися і реквізит "Підпис одержувача", оскільки одержувачі готівки проставляють свої підписи про отримання у видатковій відомості.--- а потім довго сперечайся, з податківцями, які будуть доводити, що там повинен стояти підпис касира, котрий отримав кошти для видачі...

Ответить
  • Михаил
06.06.13 09:54

ну наченм с того что выдача зп может быть списана и на основании только одной ведомости без РКО и можно вобще себе не морочить голову. В постанове прописано або , або

Ответить
  • Стешка
06.06.13 11:07

Я и не писала РКО к ведомости на выплату зарплаты и командировочных)))))) И шо теперь делать?

Ответить
  • Li
06.06.13 12:04

А как в таком случае понимать последний абзац: "Інші реквізити видаткового касового ордера, а саме дата; найменування, номер, дата та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача, мають заповнюватися відповідно до вимог Положення." Это получается, чей же документ сюда вносить, есть "одержав" и "підпис одержувача" не заполняется?

Ответить
  • Мари
06.06.13 12:30

Стешка, а как вы оформляли приход в кассу денег по чеку?

Ответить
  • manya123
06.06.13 12:30

А я в графі Видати : "Виплата зарплати (авансу) співробітникам, а графі Підстава : "ПВ №..від..."

Ответить
  • Аноним
06.06.13 13:31

я тоже РКО на з/п не оформляю, приход делаю ПКО а вместо РКО подкладываю ВЗП №...

Ответить
  • ***
06.06.13 13:36

В 1993г. ходила на бухгалтерские курсы. Еще с тех пор знаю: Підстава: Заробітна плата за першу половину червня 2013р. Додаток: Відомість на виплату грошей №12 від 20.06.2013р.

Ответить
  • Стешка
06.06.13 13:41

Мари - поступили деньги с банка (название банка)

Ответить
  • Стешка
06.06.13 13:45

Думаю, что через суд можно отсудить, если поставят деньги, выданные на з/плату только поведомости Ведь факт выдачи состоялся - подписи все есть. вооюще маразматическая ситуация - к ведомости писать еще и РКО

Ответить
  • Стешка
06.06.13 13:45

Думаю, что через суд можно отсудить, если поставят деньги, выданные на з/плату только поведомости Ведь факт выдачи состоялся - подписи все есть. вооюще маразматическая ситуация - к ведомости писать еще и РКО

Ответить
  • Мари
06.06.13 13:54

А № документа какой? Вообще хоть сейчас начните писать. И на получение и на сдачу выручки пишется, в кассовой книге - РКО,ПКО с соответствующими №№.

Ответить
  • Мари
06.06.13 14:00

3.7. Приймання одержаної з банку готівки в касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами (прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі. Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є відповідна квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, засвідчена підписами відповідальних осіб банку та відбитком печатки (штампа) банку. Документом, що свідчить про здавання виручки до банку через інкасаторів, є копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача. Документом, що свідчить про приймання готівки програмно-технічним комплексом самообслуговування для подальшого її переказу, є чек банкомата та квитанція, яка містить обов'язкові реквізити документа на переказ готівки і підтверджує внесення відповідної суми готівки до цього програмно-технічного комплексу самообслуговування та здійснення ініціювання операції з переказу готівки. { Абзац другий пункту 3.7 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку N 252 ( z0448-09 ) від 29.04.2009, N 573 ( z0279-11 ) від 22.12.2010 }

Ответить
  • Мари
06.06.13 14:02

А вообще исходя из практики - как повезет, попадется адекватный проверяющий - будет все нормально, а неадекватному все равно ничего не докажешь.

Ответить
  • Мари
06.06.13 14:04

3.8. Виплати, пов'язані з оплатою праці, проводяться касиром підприємства або за видатковими касовими ордерами на кожного одержувача чи за видатковими відомостями. На титульній сторінці видаткової відомості робиться дозвільний напис про видачу готівки за підписами керівника і головного бухгалтера або осіб, уповноважених керівником, із зазначенням строків видачі готівки і суми (гривень - словами, копійок - цифрами). У централізованих бухгалтеріях, що обслуговують бюджетні установи, на загальну суму готівки, виданої для виплат, пов'язаних з оплатою праці, складається один видатковий касовий ордер, дата і номер якого проставляються на кожній видатковій відомості. Одноразові видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, окремим особам проводяться, як правило, за видатковими касовими ордерами.

Ответить
  • Бух
06.06.13 14:44

Мы пишем одну ведомостьна з/плату и в касов. книге она проводиться как общ. сума и все. Зачем усложнять так все

Ответить
  • Елена
14.06.13 00:12

А нас учили, что деньги пешком не ходят и всегда указывается ФИО через кого выдается з/плата по ведомости, или ФИО кто оносит выручку в банк, ФИО через кого оприходована выручка в кассу и т.д.

Ответить