Отключить рекламу

Подпишитесь!


06.06.13
617 8 Печатать

Коммунальные услуги от арендаторов - дополнительный доход единщика

   Фізособи-єдинники, які займаються здачею в оренду власних приміщень, отримують від орендарів дохід не лише у вигляді орендної плати, а й оплату за фактично спожиті комунальні послуги (світло, газ, воду). І тут часто виникає запитання: включаються ці кошти в загальний оподатковуваний дохід єдинника чи ні? Спробуємо розібратися в цій ситуації.
   
   Згідно з п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України ( далі — ПКУ), доходом платника єдиного податку для фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. Водночас у дохід не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати та відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі й використовується в її господарській діяльності .
   
   Договірні відносини, що виникають між орендарем та орендодавцем, регулюються Господарським кодексом України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями ( далі — ГКУ).
   
   Відповідно до ст. 283 ГКУ, за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для провадження господарської діяльності.
   
   Істотними умовами договору оренди є: об’єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна й умови його повернення чи викупу (ст. 284 ГКУ).
   
   Орендна плата — це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також у інших випадках, передбачених законодавством (ст. 286 ГКУ)
   
   Отже, основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює лише відшкодування орендодавцю в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то в договорі оренди має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).
   
   Враховуючи викладене вище, якщо оплата комунальних платежів передбачена договором оренди, то відшкодована орендарем сума комунальних послуг платнику єдиного податку повністю включається в дохід платника єдиного податку від провадження ним діяльності з надання послуг (надання нерухомості в оренду).
   
   Якщо договором оренди не передбачено сплату орендарем комунальних платежів, але такі платежі відшкодовуються орендарем платнику єдиного податку, то сума платежів вважатиметься доходом, отриманим від виду діяльності, який не зазначений у свідоцтві платника єдиного податку, і в таких доходів застосовується ставка єдиного податку за п. 293.4 у розмірі 15%.
   
   Прес-служба СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі ДПС

По материалам Інтерактивна бухгалтерія
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • противный
06.06.13 19:55

Маразматизм-кто-то пользуется,а ты плати 15 процентов.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ооо
06.06.13 22:28

на квитанціях про сплату прізвище власника, нехай податкова докаже , хто платив? Власник чи орендар?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • >ooo
06.06.13 22:36

Это если вы в карман плату получаете. А если вам платят на р\сч, то тут вы не отвертетесь. Нужно правильно с арендатором договор составлять, что бы он платил напрямую за коммуналку.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Светлана Одесса
06.06.13 22:44

Не согласна. Что значит "платил напрямую"? Облэнерго? Там нужно заключать временный договор.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Kharkiv
06.06.13 22:56

Это бред полнейший, облагать налогом сумму, в таком же размер, с тем же назначением платежа, ранее оплачена....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Lora
07.06.13 03:23

Капец! Значит нужно вносить в свидетельство эти виды деятельности... Какие КВЕДЫ подобрать?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 7
07.06.13 03:34

я б внес в договор аренды все лимиты по счетчикам и добавил б общ сумму и все. Сверх лимитов 2-ая такса.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
08.06.13 01:56

Если на общей системе, то потом эту же коммуналку можно поставить на расходы. Если на едином, все равно фиксированный налог.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться