Отключить рекламу

Подпишитесь!


08.08.13
621 12 Печатать

Новое понятие в НКУ - трансфертное ценообразование

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Анна Степанець
   
   31 липня В. Янукович підписав Закон N 408-VII від 04.07.2013 р., прийнятий на основі проекту N 2515. Цей Закон вносить до ПКУ численні зміни щодо трансфертного ціноутворення та набирає чинності з 1 вересня 2013 року.
   
   Метою прийняття цього Закону є протидія прихованому відпливу коштів з національних економік через практику штучного створення фінансових потоків між підприємствами, які входять до складу однієї транснаціональної корпорації або промислово-фінансової групи та розташовані у різних країнах. Законотворці констатували, що інститут звичайних цін не забезпечує належну реалізацію принципу "витягнутої руки" - збільшення податкових зобов’язань пов’язаних осіб до рівня податкових зобов’язань непов’язаних осіб за умови відповідності комерційних та/або фінансових умов здійснених ними операцій.
   
   Що ж таке трансфертне ціноутворення? Згідно з нормою, яка тепер буде міститися в кодексі, це система визначення звичайної ціни товарів та/або результатів робіт (послуг) в операціях, визнаних відповідно до статті 39 ПКУ контрольованими.
   
   В свою чергу статтю 39, яка раніше була присвячена методам визначення та порядку застосування звичайних цін, викладено в новій редакції. Тепер вона називається "Трансфертне ціноутворення" та містить, зокрема, перелік контрольованих операцій.
   
   Контроль здійснюватиметься при проведенні операцій, обсяг яких з кожним контрагентом складає більше 50 млн. грн на рік:
   
   - між пов’язаними особами (причому, якщо одна особа є нерезидентом – контроль здійснюється у всіх випадках, а для резидентів є деякі додаткові фактори: особа має бути збиткова або має сплачувати податок на прибуток не за базовою ставкою, має на початок року бути спрощенцем чи застосовувати інші спецрежими оподаткування або не бути платником ПДВ та податку на прибуток);
   
   - між особами, хоча б одна з яких зареєстрована в країні або території, в якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні (перелік таких держав (територій) буде затверджено Кабміном).
   
   Платники податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов’язані до 1 травня року, наступного за звітним, подати в Міндоходів електронний звіт про контрольовані операції.
   
   Новий закон, звичайно, заслуговує на окремий детальний коментар, який ми надамо найближчим часом після оприлюднення його тексту.
   _______________
   
   Проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення" (N 2515 від 12.03.2013 р.)
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
   

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • П
09.08.13 08:43

Я правильно понимаю, теперь, если юр. лицо на общей системе налогообложения будет работать с юр. лицом-единщиком или флп-единщиком, то эти операции будут контролируемыми? И по ним надо будет отчитываться?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
09.08.13 09:01

П. если их сумма с каждым более 50 млн за год

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Н
09.08.13 09:29

А связанные лица? В любом случае?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
09.08.13 09:44

нет, все условия должны соблюдаться т.е связанные и критерий по сумме

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • nemo
09.08.13 10:04

Уважаемые бухгалтера. Не рекомендую читать проект 2515. Различия с финальным подписаным Законом 408 - очень существенные. Какое же у нас жульё принимает законы !

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • nemo
09.08.13 10:08

Особенно умиляет включение операций с убыточными фирмами в контролируемым операциям. Получается, нужно запрашивать декларацию по прибыли с любым контрагентом, где оборот превысил 50 миллионов:)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Просто бухгалтер
09.08.13 10:17

Как хорошо, что изучила еще несколько лет назад трансфертное ценообразование, подумала я, когда забрезжил на горизонте этот вопрос. Боже, это трансфертное ценообразование? А что же тогда я изучала? Практически осталось название, а все остальное- национальные особенности. В общем , нельзя не согласиться с nemo.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
09.08.13 10:17

nemo 09.08.2013 11:04:50 Уважаемые бухгалтера. Не рекомендую читать проект 2515. Различия с финальным подписаным Законом 408 - очень существенные\\ nemo, нет там никаких отличий, разве что в нумерации подпунктов, все поправки к нему были отклонены

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • nemo
09.08.13 11:22

А где в проекте 2515 упоминание, что операции между убыточными контрагентами(резидентами) по умолчанию являются контролируемыми ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Михаил
09.08.13 11:38

39.2.1. Для цілей цього Кодексу контрольованими операціями є: а) господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами - нерезидентами; господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами – резидентами, які: задекларували від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток за попередній податковий (звітний) рік;\\ а в законе это 39.2.1.1 подпункт четвертого порядка только и всего

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • *
09.08.13 12:02

Не все операции с убыточными контрагентами, а только если сума операций между контрагентами равна или превышает 50 млн. грн. за год (п.39.2.1.4 Закона №408).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • нет сил...
09.08.13 14:34

Лично я уловила два ключевых момента: 1) 39.2.1. Для цілей цього Кодексу контрольованими операціями є: .......господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами.... Акцент на пов’язаних осіб 2) 39.2.1.4. Операції, передбачені у підпунктах 39.2.1.1 і 39.2.1.2 цієї статті, визнаються контрольованими за умови, що загальна сума здійснених операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний календарний рік. Акцент на 50 млн. грн.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться