Отключить рекламу

Подпишитесь!


29.09.13
850 0 Печатать

Отчет о командировке: формирование налогового кредита

   На яку дату формується податковий кредит при поданні звіту про відрядження?
   
   Відповідно до п. 198.3 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ (далі – ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених з дотриманням вимог ст. 39 ПКУ.
   
   Кредит складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст.193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку, зокрема, з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
   
   Згідно із п. 198.2 ст. 198 ПКУ датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
   
   • дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
   • дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
   
   Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 ПКУ, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України − дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду.
   
   Відповідно до п. 2 наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання» за №1276 від 05.12.2012 року (далі – Порядок №1276) звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт.
   
   Але якщо під час службового відрядження платник податку отримав готівку із застосуванням платіжних карток, то він подає звіт до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження. Відрядженій особі − платнику податку, який використав платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі і строк подання звіту не перевищив 10 банківських днів, за наявності поважних причин керівник підприємства або підприємець може продовжити такий строк до 20 банківських днів (для з'ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними підтверджуючими документами).
   
   Згідно з п. 5 Порядку № 1276 звіт складається підзвітною особою, що отримала такі кошти на відрядження, та затверджується і підписується керівником (податковим агентом).
   
   Оскільки підтверджуючі документи на витрати, понесені підзвітною особою у відрядженні, або витрати на виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, подаються разом зі звітом, то датою отримання податкової накладної та інших документів, які дають право на формування податкового кредиту без отримання податкової накладної та які визначені в п. 201.11 ст. 201 ПКУ, буде вважатися дата складання такого звіту. Нагадаємо, що такими документами можуть бути:
   
   • транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;
   
   • касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку).
   
   Після прийняття рішення щодо затвердження звіту керівником платника податку (податковим агентом), суми ПДВ, вказані в податкових накладних та інших зазначених документах, можуть бути зараховані до складу податкового кредиту за умови виконання інших вимог.

По материалам АФ "ДеВізу"
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться