Отключить рекламу

Подпишитесь!


23.10.13
1351 23 Печатать

Ответы на вопросы телефонной линии на тему: "Уплата единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование"

   15 жовтня 2013 року Міністерством доходів і зборів України спільно із журналом «Заработная плата» проведено пряму телефонну лінію на тему «Сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». На питання платників відповідала начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міністерства доходів і зборів України КЕПІНА Світлана Василівна.
   
   Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час телефонної лінії.
   
   
   1.Чи потрібно з органами Міндоходів на місцях по-новому укладати договори для подання звітності в електронній формі?
   
   Якщо звіти в електронному вигляді подавались до органів Пенсійного фонду, то жодних договорів щодо подання звітності укладати з органами доходів і зборів не потрібно. Договір укладається лише у випадку, коли звіт планується вперше подати в електронному вигляді. Після активації рахунків по обслуговуванню єдиного внеску з 1 жовтня 2013 року сплату необхідно здійснювати на відповідні рахунки органів доходів і зборів.
   
   
   2.Єдиний внесок, утриманий із зарплати працівників і нарахований на фонд оплати праці, необхідно сплачувати разом одним платіжним дорученням чи окремими?
   
   Нарахування та утримання єдиного внеску з фонду заробітної плати сплачуються одним платіжним дорученням. Для зручності можна подавати два платіжні доручення, але все рівно сплачувати слід на один рахунок.
   
   
   3.Підприємство змінювало місцезнаходження: з одного району м. Києва на інший. Податок на прибуток, ПДВ та інші податки до кінця року підприємство має сплачувати за попереднім місцезнаходженням. А на рахунки якого податкового органу сплатчувати ЄСВ?
   
   Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454 затверджено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — Порядок № 454). Відповідно до п. 3.7 Порядку № 454 якщо страхувальник у звітному періоді змінює місцезнаходження, або місце реєстрації, або місце проживання (поза межами територіального обслуговування органу доходів і зборів в якому він перебував на обліку), звіт за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до органу доходів і зборів за новим місцем взяття на облік. Тобто, обов’язкова звітність та сплата єдиного внеску здійснюється до територіального органу доходів і зборів за новим місцезнаходженням.
   
   
   4.Чи можуть не подавати звітність підприємства, які не проводять діяльність?
   
   Відповідно п. 2.13 Порядку № 454, якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт до органів доходів і зборів ними не подається.
   
   
   5.Чи можна подавати звітність з ЄСВ тільки в паперовому вигляді, якщо кількість працівників не перевищує 5 осіб?
   
   Пунктом 2.1 Порядку № 454 визначено, що звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів в один із таких способів:
   
   - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;
   
   - на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації
   
   - на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п’яти.
   
   
   6.Підприємство у вересні при виплаті зарплати за першу половину місяця сплатило єдиний внесок на рахунки Пенсійного фонду. Їх буде зараховано в рахунок сплати внеску за вересень чи потрібно писати заяву про «перекидку» цих сум?

   
   Залишки сум єдиного внеску будуть передані Пенсійним фондом України Міністерству доходів і зборів України на центральному рівні. Всі суми авансових платежів залишаться за платниками єдиного внеску. Лист щодо повернення коштів по єдиному внеску писати не потрібно. Авансові платежі до органів Пенсійного фонду будуть зараховані до карток особових рахунків платників в органах доходів і зборів відповідного рівня.
   
   
   7.Підприємство у жовтні при виплаті зарплати за другу половину місяця сплатило єдиний внесок на рахунки Пенсійного фонду. Їх буде зараховано в рахунок сплати внеску за вересень чи потрібно писати заяву про «перекидку» цих сум?
   
   Суми єдиного внеску, помилково сплачені на рахунки органів Пенсійного фонду, органами Державної казначейської служби України будуть переакредитовані на рахунки органів доходів і зборів. Про це зазначив під час прес-конференції 15.10.2013 р. в «Інтерфакс-Україна» і директор Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міндоходів Вячеслав Бусарєв.
   
   
   8.Чи повинно підприємство в платіжному дорученні при отриманні коштів на зарплату в призначенні платежу окремо вказувати суму єдиного внеску утриманого з працівників і окремо — нарахованого на заробітну плату?
   
   Ні, обов’язково їх розділяти в розрізі сум не потрібно. Але я б рекомендувала це робити для цілей аналітичного обліку. Крім того, банку буде краще контролювати сплату єдиного внеску.
   
   
   9.Минулого року ми отримали довідку у Пенсійному фонді, яка дає право отримувати заробітну плату в банку без перевірки розміру єдиного внеску. Строк її дії ще не закінчився. Чи потрібно її поновлювати в місцевому податковому органі?
   
   Ні, обновлювати її не потрібно. Довідка дійсна до закінчення строку її дії. По закінченні строку її дії платник повинен звернутися до органу доходів і зборів для отримання нової, якщо є така потреба.

По материалам Міністерство доходів і зборів України
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • противный
12.11.13 05:58

Позвонить Вы можете, но дозвониться не сможете. А надіслати, що в небесну канцілярію.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена У.
12.11.13 06:45

Да я вот на электронку отсылала, и не ответа ни привета!!!! ГДЕ НА ОТВЕТЫ ПОСМОТРЕТЬ??????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • И мои 5 копеек
12.11.13 09:22

наивные люди. Вы еще верите в пряму "телефонну лінію" . Там питання та відповіді будуть такі , ЯКІ ВОНИ знают..... а всі ініші ВАШІ залишаться без розгляду....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Марина
12.11.13 10:53

Кто делает пенсионній в Армзвите, скачала все обноление до 187, когда откріваю отчет, пишет ошибка

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анна
12.11.13 11:10

Так оновлення є лише до 185 http://triola.com.ua/MisPerson.html

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 000
12.11.13 11:23

Що буде ,якщо за вересень по одному прийнятому таблицю № 5 забула включити, і відправила звіт без неї?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Татьяна
12.11.13 11:33

подскажите пож-та, как правильно отразить начисления есв , если договор по цпх переходящий с 27.09 по 15.10.2013?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • buhteam
12.11.13 11:43

здравствуйте, подскажите пожалуйста ответ на вопрос, ЧП-нику прислали акт о начислении штрафных санкций на несвоевременную уплату взноса за период 01.2012 года, то есть он должен был заплатить до конца января а заплатил только в марте 2012года, при этом не было уведомления о недоимке, просто прислали акт о штрафе и пене за неуплату в сентябре 2013 года. жалоба осталась без ответа, потому что по мнению ПФУ, недоимка считается возникшей по факту, а штраф начисляется не вместе с ней , а после(подчеркнули) возникновения недоимки, что делать подскажите?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ТРМ
12.11.13 12:14

000 12.11.2013 13:23:14 подайте уточнення за 09 міс як що була таб 5 то скасовуюча і нова, як що таб 5 не було то таб 5 =ДОДАТКОВА= Додаток 4 = перелік таблиць і таблиця 5 (виберіть у табл 5 розділ 4 ( Х- це позначка = початкова,скасовуюча, додаткова санкцій не передбачено

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ТРМ
12.11.13 12:23

Для Татьяна 12.11.2013 13:33:50 ЦПХ різні вказуйте конктетно Таб 5 за вересень прийняття, табл 6 зарплата за вересень таб 5 за жовтень звільнення табл 6 з-та за жовт якщо зарплату за 09 міс не нараховували моя порада перебіть договір за 10 міс не змінюючи суми нарахувань і виплат Є варіанти, як що опишете ваші діх, які були зроблені Вами, щоб не було фінсанкцій Можете дати ел адрес

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ТРМ
12.11.13 12:30

Для buhteam 12.11.2013 13:43:04 Потрібно конкретно ситуацію А так 10 % штрафна санкція (суми боргу) за не своєчасну сплату і пеня за кожен день до дня сплати(це копійки)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • buhteam
12.11.13 12:40

спасибо за отклик ТМР, за январь 2012 года был несвоевременно уплачен ЕСВ ЧПшником, был уплачен в марте 2012 года, по-моему 30.03.2012 года, вместе со сдачей отчета, но в период возникновения недоимки , то есть февраль -март 2013 года, не поступало требования об возникновении и уплате этой недоимки, пришел акт в сентябре 2013 года о начислении штрафа и пени за невсоевременную уплату этой недоимки, ЧНшник подал возражение, в письме-ответе ПФУ написало, что штраф начисляется почсле возникновения недоимки и она (недоимка) считаетсЯ как факт

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ТРМ
12.11.13 12:40

Для 000 12.11.2013 13:23:14 Додатково пояснення Створюйте додаток 4 в вересні міс (тобто в періоді за який подано звіт)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • buhteam
12.11.13 12:40

извините, в период январь-март 2012 года,

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ТРМ
12.11.13 12:45

Для Анна 12.11.2013 13:10:31 Оновіть=Бажано== http://me-doc.com.ua/pages/obnovlenie.php спочатку 186 потім 187 Або використовуйте демо версію МЕ ДОС

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ТРМ
12.11.13 13:17

Для buhteam 12.11.2013 14:40:55 Вибачте, але Вам правильно нарахували В 2011-2012 роках Сплата повинна здійснюватися шо місячно до 20 числа після звітного періоду тобто за січень сплата 20 лютого і т.д.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ТРМ
12.11.13 13:31

Для buhteam 12.11.2013 14:40:55 Зайдіть в цю тему 13-15 числа Дам консультацію про терміни складання акту Пенс фондом. в даний час під руками не маю законодавчої бази

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Леночка
12.11.13 14:04

А у меня вот есть вопрос: почему сейчас налоговая инспекция не ставит печати на труд.договорах с работником и предпринимателем о том, что договор взят на учет? Ведь раньше ПФ ставил печати при приёме работника на работу и при увольнении его!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ТРМ
12.11.13 14:25

Для Леночка 12.11.2013 16:04:44 Для інформації ЦЗ щоденно передає дані про укладені і зняті договори в електронному виді в ДПІ, ПФ, ФССзТВП, ФСС НВ, Фонд інвалідів Фонд інвалідів отримує таку інформацію з ЦЗ по ФОП щорічно, або по запитах де було укладено більше 8 трудових договорів

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться