Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


01.12.13
2068 0 Печатать

Корректировка налоговых обязательств по НДС в сроки свыше 1095 дней: позиция суда

   Ухвала ВАСУ від 04.07.2013 № К/9991/67454/12
   
   ВАСУ, підтримавши позицію судів попередніх інстанцій, визнав протиправним та скасував податкове повідомлення-рішення, яким підприємству зменшено суму від’ємного значення ПДВ по декларації за грудень 2011 року.
   
   Зокрема, висновки податкового органу грунтувались на порушенні підприємством пункту 102.5 Податкового кодексу України (ПК), згідно з яким заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
   
   На думку судів, зазначена норма не підлягає застосуванню в спірних правовідносинах та не порушена підприємством.
   
   Адже, по-перше, за податковим повідомленням-рішенням, яке є предметом цього спору, підлягає зменшенню сума від’ємного значення ПДВ, а не сума відшкодування ПДВ. Положення ж пункту 102.5 ПК не регулюють питання формування від’ємного значення ПДВ.
   
   По-друге, зазначена вище норма регулює строки давності у двох випадках — подання платником податку заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або заяви про їх відшкодування у випадках, передбачених ПК. При цьому в останньому випадку строк 1095 днів починає обліковуватися від дня, наступного за днем отримання права на таке відшкодування.
   
   Для застосування цієї норми встановленню підлягає дата виникнення права на відшкодування податку.
   
   Отже, право на отримання бюджетного відшкодування виникає не раніше виникнення від’ємного значення податку за результатами обрахування різниці між значеннями податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного податкового періоду.
   
   Зменшення сум податкових зобов’язань з ПДВ підприємства за результатами господарських операцій з повернення попередньої оплати мали місце в грудні 2011 року, а тому приймаються до обліку та можуть впливати на виникнення від’ємного значення податку саме в грудні 2011 року. Відповідно, право на відшкодування податку у зв’язку з вказаними операціями виникає у платника податків не раніше вказаного періоду. Саме від виникнення цього права, а не від дати виникнення податкових зобов’язань, які коригуються, починає відлік строк на подання заяви про відшкодування податку.
   
   Водночас ВАСУ зауважив, що Податковий кодекс України не містить норм, які б обмежували у часі обов’язок продавця відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ у разі повернення ним передплати за товари (роботи). Тому висновки податківців про порушення пункту 102. 5 ПК є необгрунтованими.
По материалам Головбух24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям