Отключить рекламу

Подпишитесь!


14.12.13
2251 9 Печатать

Куда платить НДФЛ за структурное (необособленное) подразделение?

   Моя особиста принципова позиція така: за місцем розташування такого підрозділу.
   
   ***
   
   Така сама позиція в листах Мінфіну від 13.11.2012 р. N 31-08140-3-8/7532 і ДПСУ від 11.12.2012 р. N 6888/0/61-12/17-1115
   
   ***
   
   Основний аргумент тут такий.
   
   ***
   
   1. Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету передбачено статтею 168 ПКУ, відповідно до якої податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами БЮДЖЕТНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ.
   
   ***
   
   2.Відповідно до статті 64 Бюджетного кодексу України ПДФО, який сплачується податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (РОЗТАШУВАННЯМ) В ОБСЯГАХ ПОДАТКУ, НАРАХОВАНОГО НА ДОХОДИ, ЩО СПЛАЧУЮТЬСЯ ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ.
   
   ***
   
   Підкреслю – ПДФО сплачується за РОЗТАШУВАННЯМ юрособи чи її відокремленого підрозділу. В ОБСЯГАХ ПОДАТКУ, НАРАХОВАНОГО НА ДОХОДИ, ЩО СПЛАЧУЮТЬСЯ ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ.
   
   ***
   
   Структурний (невідокремлений) підрозділ – це також частина юридичної особи чи її відокремленого підрозділу. Тому якщо він знаходиться на іншій території, ніж юридична особа чи її відокремлений підрозділ, ПДФО слід сплачувати за працівників такого структурного за місцем розташування структурного (тобто, місцем розташування частини юридичної особи чи її відокремленого підрозділу).
   
   ***
   
   З мого погляду, саме така СУТЬ зазначеного питання, така його ФІЛОСОФІЯ.
   Така його ПРАВДА.
   
   ***
   
   Хоча, звісно, цілком успішно можна доказувати й іншу точку зору, начебто слід сплачувати тільки за місцезнахоженням юридичної особи чи відокремленого підрозділу. А не структурного підрозділу. Тому що відповідні норми виписані не досить чітко. Навіть навпаки, більше буквальних аргументів на цю останню точку зору.
   
   Золотухін Олександр

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Прынцесса, но не на бобах
15.12.13 11:41

На мій ОСОБИСТИЙ погляд, думку та філософію, було б доречно автору проаналізувати обидві точки зору, якщо вже виходити з позиції СУТІ. А тут автор чомусь лише зауважив, що інша точка зору наче більш аргументована та стала, але аналізувати її він чомусь не став. Але ж з часу прийняття ПКУ податок на доходи фізосіб вже не є місцевим податком - можна переглянути розділ І ПКУ: статті 9 та 10. Нагадуаю також, що адміністрування податків регулюється саме ПКУ (пункт 1 статті 1 ПКУ), а не БК: Стаття 1. Сфера дії Податкового кодексу України 1.1. Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.. Нагадую, це МОЯ ОСОБИСТА думка.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лена, ЗП
16.12.13 06:32

Недавно перечитала кучу "думок" аргументов "за" и "против", особенно, в понимании сути "відокремлений підрозділ". но, как в итоге, пришла к мнению, что платить действительно придеться по месторасположению объекта (чтобы не придрались), приказ закрепила за этим объектом сотруников... да и гарячая линия налоговой так рекомендовала. хотя обе местные налоговые ничего толком объяснить мне не смогли, только как "читайте кодекс" :) хотя аргументов при арендуемом помещении в другой административно-територ. единице - и платишь в свое местное ДПИ я тоже нашла предостаточно :)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • **
16.12.13 07:31

Какое глубокомыслие! Какой кропотливый труд автора!...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лена, ЗП
16.12.13 07:37

а по-поводу стиля Автора статьи так и хочется сказать: "и тут Остапа понесло :)"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Наталья
16.12.13 08:06

Хорошо, если платим НДФЛ по месту расположения объекта...А 1-дф куда сдаем? в свою ГНи или тоже делим по местам пасположения?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ірина
16.12.13 09:01

Автору. Перш ніж робити такі висновки, розберіться у поняттях "відокремлений підрозділ" та "структурний підрозділ". В Бюджетному кодексі як і в ПКУ мова йде про відокремлені підрозділи. Можливість сплати ПДФО за місцем розташування структурного підрозділу законодавством не передбачена, все це вирішується на рівні індивідуальних податкових консультацій. Через деякий час Міндздох (в нинішній комплектації) може почати здирати штрафи з тих, хто не виконав вимоги ПКУ. У даному випадку ця особиста думка свідчить про рівень компетенції автора !!! Чи зможете Ви з такою думкою захистити хоча б одне підприємство, яке керувалося Вашити аргументами?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лена, ЗП
16.12.13 10:40

Як і раніше (в листі від 04.12.2012р. №6730/0/51-12/17-1116) так і зараз (див. детальніше), ДПСУ продовжує наполягати на тому, що за відокремлений підрозділ, не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО, юр.особа перераховує такий податок до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Згідно з чинним законодавством, підприємство повинне нараховувати і сплачувати ПДФО за працівників структурного підрозділу - до місцевого бюджету за своїм місцезнаходженням незалежно від того, де знаходиться такий структурний підрозділ. Нагадаємо, що з 1 липня 2012 року відокремлені підрозділи з метою оподаткування ПДФО розуміються у значенні, визначеному ст. 64 Господарського кодексу України. Згідно цієї статті, підприємство може мати у своєму складі як структурні так і відокремлені підрозділи. Дані про відокремлені підрозділи вносяться в ЄДР в порядку, встановленому ст. 28 Закону про держ.реєстрацію. А інформацію про структурні підрозділи вносити в ЄДР не треба. ДПСУ у листах 6730 та 6888 під відокремленими підрозділами розуміє будь-які підрозділи юридичної особи, включаючи структурні підрозділи.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лена, ЗП
16.12.13 10:42

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ ЛИСТ від 13.11.2012 р. N 31-08140-3-8/7532 Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету передбачено статтею 168 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-IV (далі - ПКУ), відповідно до якої податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України. Так, відповідно до статті 64 Бюджетного кодексу України податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі. Згідно із пп. 168.4.3 ст. 168 ПКУ суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов'язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Слід зазначити, що згідно із п. 63.3 ст. 63 ПКУ з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в органах державної податкової служби за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку). При цьому платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних органах державної податкової служби за основними та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування таких об'єктів у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби. При цьому згідно з частиною восьмою статті 45 Бюджетного кодексу України у разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. Прийнятим Верховною Радою Законом України від 24.05.2012 р. N 4834-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм" (далі - Закон N 4834) внесені зміни до підпункту 14.1.30 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, згідно із якими, починаючи з 1 липня 2012 року, відокремлені підрозділи для розділу IV цього Кодексу розуміються у значенні, визначеному Господарським кодексом України (до цього - Цивільним кодексом України), а для інших розділів - у значенні, визначеному Цивільним кодексом України та Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". Отже, з 1 липня 2012 року відокремлені підрозділи для цілей розділу IV Податкового кодексу України визначаються з урахуванням норм ст. 64 Господарського кодексу України, а не згідно із статтею 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців", тобто дотримання умови щодо внесення юридичною особою до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців інформації про такі підрозділи не вимагатиметься. Таким чином, вищезазначені зміни, прийняті до пп. 14.1.30 ст. 14 ПКУ, спрямовані на остаточне законодавче врегулювання питання сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб за місцем провадження фактичної діяльності виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо) юридичної особи, які розташовані на іншій території, ніж така юридична особа, і не уповноважені нею нараховувати (сплачувати) цей податок. Державна податкова служба України у листі до Мінфіну від 31.01.2012 р. N 1242/5/11-2016 запропонувала внести зміни до пп. 168.4.3 та 168.4.4 ст. 168 ПКУ з метою не застосовувати слово "відокремлені" щодо підрозділів, які не уповноважені нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий підрозділ. Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що пропозиції Державної податкової служби України в надісланій редакції змін до ПКУ втратили свою актуальність із прийняттям Закону N 4834. Перший заступник Міністра А. Мярковський

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Прынцесса, но не на бобах
16.12.13 11:08

Для Лена, ЗП по поводу Остапа. Так стиль как раз в духе автора - гляньте его страничку в ФБ, ему сейчас именно лозунговый стиль изложения ближе. Скажите спасибо, что не матом, а то автор мОгет, а только СУТЬ, ФИЛОСОФИЯ, ПРАВДА.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться