Отключить рекламу

Подпишитесь!


18.12.13
1104 13 Печатать

О РРО с контрольной лентой в электронной форме в вопросах - ответах

   Прес-служба ГУ МДЗ у Житомирській областіПід час «гарячої лінії» на запитання користувачів касової техніки щодо актуальних проблем впровадження РРО з електронною стрічкою відповів начальник відділу контролю за проведенням розрахункових операцій ГУ Міндоходів у Житомирській області Юрій Тарасов.
   
    Запитання. Чи необхідно подавати до органу Міндоходів інформацію про обсяг розрахункових операцій та копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків по дротових або бездротових каналах зв’язку?
   
   Відповідь. Відповідно до абз. другого п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зі змінами та доповненнями (далі - Закон), суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднанні.
   
   Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам'яті (абз. третій п. 7 ст. 3 Закону).
   
   Запитання. Чи необхідно суб’єктам господарювання, які подають до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою N 3ВР-1 та роздруковувати фіскальні звітні чеки?
   
   Відповідь. Відповідно до Закону суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані подавати до органів Міндоходів звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.
   
   Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні.
   
   Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам'яті.
   
   Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону N 265).
   
   Отже, суб’єкти господарювання, які подають до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, не зобов'язані подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою N 3ВР-1.
   
   При цьому такі суб’єкти господарювання не звільняються від щоденного друкування та зберігання фіскальних звітних чеків.
   
   Запитання. Чи має право суб’єкт господарювання у разі тимчасового припинення діяльності (вихідні, святкові дні, ремонт господарського об’єкту, санітарний день) не подавати інформацію про обсяг розрахункових операцій та копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків по дротових або бездротових каналах зв’язку?
   
   Відповідь. Якщо суб’єкт господарювання не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, ремонт на господарській одиниці, тощо), що підтверджується відповідним наказом, то реєстратори розрахункових операцій не застосовуються та інформація по дротових або бездротових каналах зв’язку не подається.
   
   Запитання. Чи можна з 18.10.2013 продовжувати вести КОРО та РК за старими формами?
   
   Відповідь. Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (далі – Наказ № 417).Наказом № 417, який набрав чинності з 18 жовтня 2013 року, затверджено, зокрема, нові форми книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки. Суб’єкти господарювання, які зареєстрували книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки до 18 жовтня 2013 року відповідно до наказу ДПА України від 01.12.2000 № 614 «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» продовжують ведення таких книг.
   
   Запитання. Яким чином суб’єкти господарювання можуть звірити інформацію надіслану до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку?
   
   Відповідь. Чинним законодавством не визначено порядку проведення суб’єктами господарювання звірки щодо інформації, надісланої до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку. При цьому, для отримання інформації, яка збирається та зберігається про суб’єкта господарювання, такий суб’єкт має право звернутися до органів доходів і зборів із запитом на інформацію.

По материалам Головбух24
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • A
19.12.13 08:13

Відповідь. Якщо суб’єкт господарювання не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, ремонт на господарській одиниці, тощо), що підтверджується відповідним наказом, то реєстратори розрахункових операцій не застосовуються та інформація по дротових або бездротових каналах зв’язку не подається. так приказ оформлять и на выходные и правздничные дни?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Iehbr
19.12.13 09:34

Так что передаются чеки по дротовым кабельным и бездротовым мобильным сетям.? - "до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків". В падаткавой говорят что нужно отчёт сдавать

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ТАНЯ
19.12.13 10:32

Iehbr Где такие умники, что говорят что отчет подается???

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • М
19.12.13 10:33

Да, наверное, прийдет проверка, если нет приказа что на предприятии выходной день сразу штраф

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • нива
19.12.13 10:51

Iehbr Поставили модем еще в конце мая - в налоговой сказали отчет 1-ЗВР подавать. Я подавала Но в прошлом месяце позвонили и сказали, что им пришло разъяснение, что отчеты не подовать, пришлось отнести письмо, чтобы отчеты считались "до видома"... Теперь не подаю

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Нелли
19.12.13 11:02

Сдавать, говорят в налоговой, надо, даже если стоит этот модем и каждый день отправляем отчет. Дурость какая-то

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 1
19.12.13 12:53

я согласна что отчет подавать нужно.Ведь нет приказа об отмене отчетности.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Светлана
19.12.13 14:17

А мы открываем розничный магазин, купили и зарегистрировали новый РРО, но как технически отправлять никто не знает, РРО работает в режиме фискального принтера, функция по отравке должна быть прописана в 1с, или модем сам все отправляет, где та кнопка, которая будет отправлять эти чеки? Наверное глуповатый вопрос, но если не сложно, то в кратце напишите или ссылку сбросьте, пожалуйста.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Н
19.12.13 16:20

Модем сам передает данные. Подробнее можете уточнить у обслуживающей РРО организации.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • НК
19.12.13 16:21

Для Светланы. Отчеты в органы МД идут автоматически, после того, как выполнен Z-отчет, у нас так. Ничего и нигде нажимать не надо. А еще лучше, чтобы был заключен полный пакет обслуживания РРО с той фирмой, где он покупался, и это уже их проблема, в случае чего, у нас уже так было. Модемы иногда виснут.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Mari
20.12.13 12:42

А копии Z-отчета тоже отправляет? Так как у нас бывает так, что нет кассовых операций по несколько дней - потом приходит сообщение "не было связи с эквайером более 72 часов".

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Света
20.12.13 13:00

Если нет операций, Z-отчет нужно все равно делать, он и передается через модем.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Mari
20.12.13 14:14

То есть если я сделала Z-отчет в пятницу в 10.00 утра, а следующий раз в понедельник в 20.00 это уже будет ошибкой что ли так как пройдет 72 часа?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться