Отключить рекламу

Подпишитесь!


22.12.13
788 5 Печатать

С первого января 2014 действует еще одно основание признания задолженности безнадежной

   Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» №657 від 24.10.2013 р. підпункт "б" підпункту 14.1.11 ст. 14 Кодексу викладено в новій редакції:
   
   «б) прострочена заборгованість фізичної або юридичної особи, що не погашена внаслідок недостатності майна зазначеної особи, за умови, що дії кредитора, спрямовані на примусове стягнення майна боржника, не призвели до повного погашення заборгованості».
   
   Коментар. Слушна зміна. З першого січня 2014 р. додається ще одна підстава, згідно з якою заборгованість визнається безнадійною (мова йде про безнадійну дебіторську заборгованість, яку можна віднести до витрат).
   
   Це прострочена заборгованість фіз- або юрособи, не погашена унаслідок НЕДОСТАТНОСТІ її майна, за умови, що дії кредитора, спрямовані на примусове стягнення майна боржника, не призвели до її повного погашення.
   
   Що це означає? Якщо після звернення до суду підприємства-кредитора суд ухвалює рішення на користь кредитора, але виконавчій службі нічого стягувати, суд видає постанову про те, що немає майна для стягнення боргу.
   
   Тобто недостатність майна для погашення боргу буде підставою визнання заборгованості безнадійною з першого січня 2014 р. і, відповідно, збільшення витрат. Досі така норма була встановлена лише для фізичних осіб. Тепер під неї потрапляють і юрособи.

По материалам Податкове планування
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • злой бух
23.12.13 07:51

у нас есть такой кредитор, после судебного решения о взыскании долга, пришло письмо из исполнительной службы, что "майна немає". Так , что теперь опять в суд подавать?? чтоб было решенеие или постанова "про те, що немає майна для стягнення боргу." может кто знает, подскажите?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ната
23.12.13 11:39

для злой бух : может это письмо и есть для Вас основанием. О решении суда - текст коментария. А в Законе "... за умови, що дії кредитора, спрямовані на примусове стягнення майна боржника, не призвели до повного погашення заборгованості». У Вас есть официальное подтверждение. Что ещё надо. А вот у меня только устные ответы исполнителя... Может скажете, как Вам дали письменный ответ из ДВС? в какие сроки? Спасибо.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
23.12.13 12:28

Никаких устных ответов быть не должно. Со всеми госструктурами общаться нужно только письменно. Поэтому, Ната, пишите запрос в ДВС, в запросе ссылайтесь на Закон Про доступ до публічної інформації. статья 20. Ответ должны дать в течении 5-ти дней.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • злой бух
23.12.13 12:31

Мы писали на ДВС с требованием принять меры согласно решения суда, а они уже нам давали ответ...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ната
23.12.13 12:53

ДВС написало меры приняты, вся информация на сайті. вот код доступа смотрите... Спасибо за совет буду письменно просить письменный ответ..

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться