Отключить рекламу

Подпишитесь!


06.03.14
898 0 Печатать

Разработка программных продуктов для нерезидента: как правильно отразить в учете по НДС?

   Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.
   
   Згідно із пунктом 186.3 статті 186 ПКУ місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. До таких послуг належать, зокрема:
   
   а) надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об’єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами;
   
   в) послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем.
   
   Відповідно до пункту 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції.
   
   Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:
   
   • результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
   
   • криптографічні засоби захисту інформації.
   
   Оскільки звільнення від оподаткування може застосовуватися лише у випадку наявності у платника податку об’єкта оподаткування, то операції, які не відповідають вимогам пункту 185.1 статті 185 ПКУ, не можуть розглядатися як операції, звільнені від оподаткування.
   
    Отже, з урахуванням зазначеного, операція з надання послуг нерезиденту з розробки та/або постачання програмного забезпечення, повинна відображатися в обліку як операція з постачання послуг, місце постачання яких визначено за межами митної території України.
   
   
   
ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться