Отключить рекламу

Подпишитесь!


25.03.14
636 1 Печатать

Возможна ли подача НДС-жалоб с опозданием?

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Наталія Чепіга
   
   Свого часу Компанія "Дінай" зверталась до Міндоходів із запитом, в якому ми просили надати письмове роз’яснення з такого питання: чи дозволяється подати заяву зі скаргою (додаток 8 до декларації з ПДВ) у звітних періодах, наступних за періодом виписування податкових накладних (дати виникнення податкових зобов'язань), але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати їх складання (дати виникнення податкових зобов'язань)? Відповіддю на цей запит є лист від 25.06.2013 р. N 1418/10/06-406, проте з думкою, висловленою в ньому, ми не погодились.
   
   І ось, як стало відомо з преси, ця тема знову ожила. З відповідним запитом до Міндоходів звернулась Європейська Бізнес Асоціація з проханням відкликати низку фіскальних листів (серед них і лист-відповідь на наш запит), а також доповнити Узагальнюючу податкову консультацію N 127 від 16.02.2012 р.
   
   Проте позиція Міндоходів залишається непохитною - строк подання скарги на постачальника ніяк не пов’язаний зі строком 365 днів для включення суми ПДВ до складу податкового кредиту. Окрім цього, враховуючи останні зміни в ПКУ (п. 201.10), Міністерство наголошує, що з 01.01.2014 року заяву зі скаргою на постачальника можна подавати лише протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання декларації за звітний період, в якому допущено порушення порядку складання та/або реєстрації податкової накладної. До 01.01.2014 року скаргу можна було подавати лише разом із декларацією за звітний податковий період, в якому виписано податкову накладну.
   
   Наразі продовжує діяти норма, згідно з якою право на включення суми ПДВ до складу податкового кредиту на підставі отриманих податкових накладних зберігається покупцем протягом 365 днів з дати складання податкової накладної (абз. 3 пп. 198.6 ПКУ).
   
   Тож порушене питання продовжує бути актуальним і досі. І хоча Міндоходів не знайшло підстав для доповнення Узагальнюючої податкової консультації N 127 від 16.02.2012 р. та для відкликання листів ДПС України N 9455/0/71-15-3117 від 21.11.2012 р., Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві від 25.06.2013 р. N 1418/10/06-406, ми хочемо нагадати, що існує і позитивна судова практика з цієї теми:
   
   - постанова Окружного адміністративного суду м. Києва N 826/6580/13-а від 05.06.2013 р.;
   
   - постанова Донецького окружного адміністративного суду N 805/8352/13-а від 21.06.2013 р.;
   
   - постанова Київського апеляційного адміністративного суду N 2f-11842/12/2670 від 20.12.2012 р.;
   
   - постанова Харківського окружного адміністративного суду N 820/4493/13-а від 18.06.2013 р.
   
   --------------------------
   
   Лист Міністерства доходів і зборів України N 448/6/99-99-19-04-02-15 від 13.01.2014 р.
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Суд
26.03.14 07:18

Нужно было просить отмену налоговой накладной как явление!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться