Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про особливості праці членів ФГ (лист Мінсоцполітики від 14.06.2017 р. № 306/0/22-17)

Про особливості праці членів ФГ (лист Мінсоцполітики від 14.06.2017 р. № 306/0/22-17)

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.06.2017 р. № 306/0/22-17

Про особливості праці членів ФГ

Відповідно до частини другої статті 3 Кодексу законів про працю України особливості праці членів фермерських господарств визначаються законодавством та їх статутами.

При цьому Закон України "Про фермерське господарство" (далі - Закон) визначає правові, економічні та соціальні засади створення та діяльності фермерських господарств як прогресивної форми підприємницької діяльності громадян у галузі сільського господарства України.

Так, згідно із частиною першою статті 4 Закону головою фермерського господарства є його засновник або інша визначена в Статуті особа.

Частиною першою статті 3 Закону встановлена заборона бути членами фермерського господарства особам, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом).

Відповідно до норм статті 27 Закону трудові відносини у фермерському господарстві базуються на основі праці його членів.

Трудові відносини членів фермерського господарства регулюються Статутом, а осіб, залучених до роботи за трудовим договором (контрактом), - законодавством України про працю.

Враховуючи зазначене, з членами фермерського господарства трудові договори не укладаються, а особливості їхньої праці регулюються статутом відповідного фермерського господарства.

Інші питання не відносяться до компетенції Мінсоцполітики.

Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний та необов'язковий характер.

Директор Юридичного
департаменту

О. Туліна

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться